Zobacz temat - [220 SDI 97] Tulejka amortyzatora tylniego - wymiana?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [220 SDI 97] Tulejka amortyzatora tylniego - wymiana?

korzen - Pią Lut 05, 2010 10:17
Temat postu: [220 SDI 97] Tulejka amortyzatora tylniego - wymiana?
Witam.
W tylnim amortyzatorze wyrobiła mi się gumowa tulejka przez to stuka na dziurach.

Byłem w sklepie ale powiedziano mi że osobno tego nie kupię tylko razem z amortyzatorem.
Czy ktoś wie od czego pasują takie tulejki? Amortyzatory są ogólnie sprawne, trzymają dobrze dlatego chciałbym wymienić samą tulejkę a nie od razu cały amor. Jest to w ogóle możliwe?
pozdrawiam

Remigiusz - Pią Lut 05, 2010 11:01

W Intercarsie maja coś takiego:

http://sklep.intercars.co...sk=O&lang_id=PL

Czyli można kupić.

korzen - Pią Lut 05, 2010 11:39

Ale to jest dolne mocowanie amortyzatora, a w linku podane górne.
Adrian4523 - Pią Lut 05, 2010 11:43

Też miałem z tym problem. Z tego co sie orientuje (a szukałem długo) element ten nie występje jako częśc zamienna. Ewentualna wymiana z całym amortyzatorem. Naszczęście znalazlem gościa, który zajmuje sie dorabianiem wszelkiego rodzaju elementów metalowo-gumowych. Policzył sobie za to 60zl jeśli dobrze pamiętam i jest jak nowe.
korzen - Pią Lut 05, 2010 12:41

I co po wymianie tego stukanie ustało? W takim razie będę musiał też poszukać jakiegoś ślusarza. W razie gdybym nie znalazł podasz mi namiary na niego?
A powiedz mi jeszcze jak to wyciągnąć i później zamontować? Wystarczy wybić a następnie na siłę wcisnąć?
Może udało by się dobrać tą tulejkę od jakiegoś innego auta?

Adrian4523 - Pią Lut 05, 2010 20:09

Ja zawiozłem cały amortyzator tak prosił ten majster. On to sobie na prasie wyciskał a poza tym dokładnie pomierzył (z jednej strony tuleja chyba wystaje bardziej z tego co pamiętam). Tą gume też jakoś na ciepło mi montował. Odebrałem wszystko poskładane jak powinno być.
Nie ma problemu jak sie zdecydujesz to napisz ja poszukam jakiegos kontaktu do niego.

dragon - Pią Lut 05, 2010 23:58

napisz do tomiego moze ma bo mowil mi ze wszystkich czesci w sklepie internetowym nie widac.
http://tomateam.pl/

[ Dodano: Pią Lut 05, 2010 23:58 ]
sam szukalem poduszek do amortyzatora udalo sie wlasnie u niego