Zobacz temat - [R416 00r] Klimatyzacja
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416 00r] Klimatyzacja

elrafal - Pią Lut 05, 2010 21:24
Temat postu: [R416 00r] Klimatyzacja
Ostatnio przeczytałem gdzieś że handlarze stosują rożnego rodzaju atrapy klimatyzacji że niby jest ale nie nabita czy coś. Kupując auto w czerwcu fakt nie od handlarza zostałem poinformowany o tym że klima nie jest nabita tzn była nabita ale uciekł gaz z powodu pękniętego wężyka który mi pokazał człowiek od którego kupowałem auto. I teraz zastanawia mnie czy oby ta klima na pewno jest :) nie jest seryjna, podświetlenie przycisku po przekręceniu kluczyka zawsze się podświetla ale po naciśnięciu nic się nie dzieje tzn nie słychać nawet by cokolwiek się uruchamiało może tak powinno być w roverku jak nie ma gazu. Wcześniej jeździłem 1,5 roku smartem i jak nie miałem nabitej klimy to i tak słyszałem jak coś się uruchamia po włączeniu. Jest jakaś możliwość sprawdzenia? Bo wymiana wężyka i nabicie koszt ok 400zl nie chciałbym wydać kasy i okaże się ze nic tam nie ma :)
keponzo - Pią Lut 05, 2010 21:26

ja w swoim 600 mam klime nieszczelną, pustą. bez gazu sie nie uruchamia, więc moze w 400 jest tak samo.
Michal - Pią Lut 05, 2010 21:33

Czujnik wysokiego ciśnienia(presostat) nie załączy sprężarki klimatyzacji jeśli nie ma nabitej klimy, więc na 99% masz nie nabitą klimę, proponuje ją jak najszybciej zrobić i nabić bo po dłuższym czasie może być problem, gdy się dostanie wilgoć do obiegu.
elrafal - Pią Lut 05, 2010 21:41

Mam nadzieje że działa nie wiem kiedy poprzedni właściciel ostatni raz ją nabijał. Ja jeżdżę autkiem od ponad pół roku i nie nabijałem a ewentualnie jakie są koszta naprawy jak dostanie sie wilgoć?
Michal - Pią Lut 05, 2010 21:47

Czyszczenie układu ok. 1000zł plus koszt wymiany osuszacza ok. 200zł, jeśli sprężarka stanie ok.300zł używana, regenerowana 600-700zł, więc proponuje uzupełnić czynnik.