Zobacz temat - [R75] Drzwi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Drzwi

samuraj79 - Nie Lut 07, 2010 11:07
Temat postu: [R75] Drzwi
Nie moge otworzyć drzwi od pasażera ani od zewnątrz ani wewnątrz prawdopodobnie coś trzasneło w zamku pytanie jak sciągnąc tapicerke ja drzwi są zamknięte
Dziadek - Nie Lut 07, 2010 11:29

Nie miałem jeszcze takiego kłopotu,ale pamiętam ,że był wałkowany.Musisz poszukać szukajką.Z tego co pamiętam,to jest wykonalne.
samuraj79 - Nie Lut 07, 2010 11:35

Szukałem ale znalazłem tylko o drzwiach z tyłu a z przodu nic
SeniorA - Nie Lut 07, 2010 11:35

samuraj79 napisał/a:
jak sciągnąc tapicerke ja drzwi są zamknięte
odsunąć siedzenie i próbować tak http://forum.roverki.eu/v...p=240494#240494
samuraj79 - Nie Lut 07, 2010 11:45

będę próbował ale coś mi się wydaje że.....to tak nie pójdzie
Aragorn - Nie Lut 07, 2010 11:50

właśnie schodzę do auta robić to samo, otwierać drzwi przednie pasażera, wszystko by było ok gdyby były otwarte, wtedy boczek schodzi a z zamkniętymi nie będzie tak lekko :-) przy okazji dowiem się czy zamek od mini coopera pasuje, bo mam na wymianę i ogólnie wygląda identycznie ale w praktyce się okaże :-)
samuraj79 - Nie Lut 07, 2010 12:17

Gdyby były otwarte to ja wiem bez problemu ale są zamknięte daj znac co ci wyszło ja dzisiaj ni bede próbował bo autko sto i na zewnątrz
Aragorn - Nie Lut 07, 2010 12:32

zdjąłem dolną listwę i jakoś metodą "siłową" odsłoniłem boczek bo zdjąć nie da rady, jedna śruba trzyma w przedniej części ale do zamka dojście i tak kiepskie :-(
(a też mi łapy marzną bo stoi auto pod "chmurką") :-)

samuraj79 - Nie Lut 07, 2010 13:26

Aragorn napisał/a:
zdjąłem dolną listwę i jakoś metodą "siłową" odsłoniłem boczek bo zdjąć nie da rady, jedna śruba trzyma w przedniej części ale do zamka dojście i tak kiepskie :-(
(a też mi łapy marzną bo stoi auto pod "chmurką") :-)



Ale co drzwi się da otworzyć czy nie

Aragorn - Nie Lut 07, 2010 13:44

samuraj79,
lipa! nie idzie ich otworzyć, udaje mi się ręką sięgnąć cięgien od klamki wewnętrznej i linki są zamocowane wszystko działa a drzwi ani rusz :-( kombinuję dalej ale kiepsko to widzę jeszcze będę próbował dojść do cięgna klamki zewnętrznej

staf - Nie Lut 07, 2010 13:51

Aragorn, Zanim zwatpisz, zobacz tu: http://forum.roverki.eu/v...der=asc&start=0
apples - Nie Lut 07, 2010 15:23

Czy myliście samochody i po myciu to się stało?
samuraj79 - Nie Lut 07, 2010 15:57

apples napisał/a:
Czy myliście samochody i po myciu to się stało?



Niejestem pewien ale chyba tak a co??

apples - Nie Lut 07, 2010 16:09

Bo może jest to wina przymarzniętego zamka. Ja miałem problemy też z drzwiami od pasażera. Okazało się że po myciu przymarzała zamek w miejscu gdzie zatrzaskuje się na słupku. Doszedłem do tego po jakiś 2 dniach od mycia, bo wcześniej jeździłem sam. Ogrzewanie prawej strony (nogi i wloty środkowe) ustawiłem na max temperaturę i tak zostawiłem auto włączone na 1h. Puściło. Jak otworzyłem dzwi to w zamek ponakładałem smaru grafitowego i rozruszałem. Nadmiar smaru oczywiście wytarłem aby sobie ktoś ... przy wsiadaniu nie pobrudził. Od tamtej pory chodzi idealnie.

[ Dodano: Nie Lut 07, 2010 16:09 ]
Jeżeli jest przymarznięty to rozbieranie tapicerki nic nie da. Zamarza zapadka od strony słupka.

samuraj79 - Nie Lut 07, 2010 16:23

apples napisał/a:
Bo może jest to wina przemarzniętego zamka. Ja miałem problemy też z drzwiami od pasażera. Okazało się że po myciu przymarzała zamek w miejscu gdzie zatrzaskuje się na słupku. Doszedłem do tego po jakiś 2 dniach od mycia, bo wcześniej jeździłem sam. Ogrzewanie prawej strony (nogi i wloty środkowe) ustawiłem na max temperaturę i tak zostawiłem auto włączone na 1h. Puściło. Jak otworzyłem drzwi to w zamek ponakładałem smaru grafitowego i rozruszałem. Nadmiar smaru oczywiście wytarłem aby sobie ktoś ... przy wsiadaniu nie pobrudził. Od tamtej pory chodzi idealnie.

[ Dodano: Nie Lut 07, 2010 16:09 ]
Jeżeli jest przymarznięty to rozbieranie tapicerki nic nie da. Zamarza zapadka od strony słupka.




Sprawdz to jutro przez południe jak bedzie cieplej bo teraz temp spada i mam -9
ale wątpie bo ostatnio stał do słońca było ok +5 i nic się nie stało

apples - Nie Lut 07, 2010 16:38

Lepiej gdyby było tak jak u mnie :wink:
Winą psujących się zamków jest to iż ustawione jest w komputerze przy 1-ym naciśnięciu otwierają się tylko drzwi kierowcy, a przy 2-im pozostałe. Jakby wszystkie otwierały się naraz to zamki cały czas by były w użyciu i by nie wychodziły z nimi takie klocki.

samuraj79 - Nie Lut 07, 2010 16:49

Ja tam tymi drzwiami miałem problem od początku jak kupiłem 75 to znaczy nie działały na centralę i musiałem otwierać i zamykać ręcznie aż tu pewnego pięknego dnia sie nie otwarły i teraz nie wiem czy zamarzły czy coś w nich padło

ale wiem jedno trzymaja na zamku przy słupku :evil:

Aragorn - Nie Lut 07, 2010 17:30

cały dzień roboty ale zamek wymieniony i działa!!! :-) dodatkowo w ramach info to zamek od mini coopera pasuje i ponoć ma w mechanizmie wprowadzoną jakąś zmianę zabezpieczającą przed zamarzaniem (zamek jest od obecnie produkowanego miniaka)
samuraj79 - Pon Lut 08, 2010 16:20

Aragorn napisał/a:
cały dzień roboty ale zamek wymieniony i działa!!! :-) dodatkowo w ramach info to zamek od mini coopera pasuje i ponoć ma w mechanizmie wprowadzoną jakąś zmianę zabezpieczającą przed zamarzaniem (zamek jest od obecnie produkowanego miniaka)


Aragorn

powiedz jak otwarłeś drzwi (ściągnąłeś boczek) :?: :?:

[ Dodano: Pon Lut 08, 2010 16:20 ]
Boczek troszke odciągnąłem cięgiełka są ok a zamek ani drgnie teraz jest w garazu ogrzewanie na maxa już ok 30 min i nic poradzcie co dalej mozna zrobić

tobi - Pon Sty 28, 2013 20:01
Temat postu: Re: [R75] Drzwi
Po myciu auta (przy -5) mam problem z otwarciem tylnych drzwi, ale tylko z zewnątrz. Jest jakaś rada, bo nie znalazłem odpowiedzi na taki wariant.. :|
?

Kamil79 - Pon Sty 28, 2013 22:23

samuraj79 napisał/a:
Aragorn napisał/a:
cały dzień roboty ale zamek wymieniony i działa!!! :-) dodatkowo w ramach info to zamek od mini coopera pasuje i ponoć ma w mechanizmie wprowadzoną jakąś zmianę zabezpieczającą przed zamarzaniem (zamek jest od obecnie produkowanego miniaka)


Aragorn

powiedz jak otwarłeś drzwi (ściągnąłeś boczek) :?: :?:

[ Dodano: Pon Lut 08, 2010 16:20 ]
Boczek troszke odciągnąłem cięgiełka są ok a zamek ani drgnie teraz jest w garazu ogrzewanie na maxa już ok 30 min i nic poradzcie co dalej mozna zrobić


Jeśli już możesz wsadzić rękę to połowa sukcesu. Najważniejsze co możesz zrobić to rozpiąć drut łączący klamkę z zamkiem (jest spinka przy cięgle w zamku).
Jeśli już rozepniesz drut, to naciśnij cięgno do którego ów drut był przypięty a drzwi się otworzą.
Podejrzewam że chodzi o rozszerzalność cieplną i zimą drut się kurczy naciągając mechanizm (taka moja teoria) przy źle wyregulowanym cięgle.
Mi ta technika uratowała życie kilkukrotnie, odpukać przez 2 lata nie miałem już z tym problemu.
Odpisz czy pomogło, pozdr.