Zobacz temat - [R75] Pompka spryskiwaczy.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Pompka spryskiwaczy.

hvil - Czw Lut 11, 2010 09:27
Temat postu: [R75] Pompka spryskiwaczy.
Mam pytanie czy kostka bedzie pasowac do kostki rover 75 by podlaczyc zasilanie? Bo dostalem od kolegi z forum kiedys inf ze taka pompka pasuje, jednak niewiem czy ma nasze podlaczenie do pradu.


http://www.allegro.pl/ite...wacza_nowa.html

[ Dodano: Czw Lut 11, 2010 09:27 ]
Pomocy:-( Prosze bo wozik stoi bez zderzaka 2 dzien chcialby to zrobic.

sTERYD - Czw Lut 11, 2010 10:54

tu masz oryginały:
http://www.allegro.pl/ite..._gwar_wawa.html
na oko powinna pasować ;)

apples - Czw Lut 11, 2010 14:03

hvil napisz jakie numery są na starej pompce. Podejdzie na pewno od BMW.
hvil - Czw Lut 11, 2010 21:46

niemoge jej wyjac bo niemam czasu na dwukrotne rozbieranie strasznie napiety tydzien dlatego chicialem kuppic najpierw i na szybciora ktorejs nocki wymienic. Ale na 99% pasuje dyskutowalem z wlascicielem takiego jak moj roverek co wymianial na bmw:-) jutro kupie i zmienie w nocce to napisze w temacie o pasujacch czesciach.
Kris - Pią Lut 12, 2010 08:44

Pisałem już o tym kiedyś, pasuje pompka od BMW i kosztuje cale 20 PLN, nie dajcie się nabijać w butelkę.
hvil - Pią Lut 12, 2010 10:33

Nie dalismy:-) W Sklepie "Niedziałek zamiennik 19zł, a drugi tej samej firmy z podobnym oznaczeniem ale 29zł wzialem ten tanszy bo nawet sprzedawca stwierdzil ze to ta sama firma ta sama pompka i niewie czemu rozne ceny, a roznily sie tylko 2 numerkami w numerze produktu:-) dzisiaj noca montuje:-)
Markzo - Pią Lut 12, 2010 10:40

pochwal się efektami! :D
hvil - Pią Lut 12, 2010 10:50

oka:-) bede zdymał zderzak to przy okazji zrobie foty silnika i wszystkiego do tematu o turbo:-)
Kris - Pią Lut 12, 2010 10:53

hvil napisał/a:
oka:-) bede zdymał zderzak to przy okazji zrobie foty silnika i wszystkiego do tematu o turbo:-)


tam jeszcze wentylator i chłodnica na drodze do turbo jest to raczej nie zaszalejesz z fotami

hvil - Pią Lut 12, 2010 11:00

bedzie latwiejszy dostep:-) zawsze cus sie uchwyci:-) Kombinuje z dolotem kwasowym takim prościutkim:-)
Markzo - Pią Lut 12, 2010 11:57

właśnie oglądałem wczoraj przód 75 z 2.5 pod maską i przed chłodnicą są jeszcze światraki, pewnie w każdym 75 tak jest? to trochu utrudnia sprawe :/
sknerko - Pią Lut 12, 2010 13:01

Markzo napisał/a:
to trochu utrudnia sprawe

wiatraki prawie wcale nie utrudniaja najgorsza jest klima bo w obudowie chłodnicy jest osuszacz i nie idzie tak łatwo zdemontować chłodnicy. Wiatraki to pikuś..... pan pikuś :wink:

hvil - Pią Lut 12, 2010 17:18

Ok uzbrojony w robocze ciuchy z naladowanym aparatem podazam o garazu:) <pompeczka w reku>
Kris - Pią Lut 12, 2010 21:12

hvil napisał/a:
Ok uzbrojony w robocze ciuchy z naladowanym aparatem podazam o garazu:) <pompeczka w reku>


4 godzinki minęły i cisza, czyżby jakiś trobul?

hvil - Pią Lut 12, 2010 21:27

juz:-) oj bo o 19 dop sie zabralem:-D zaraz dorzuce to do watku o pompce fotki itd. ponad pol h z jedna rzecza sie meczylem przy skladaniu:D opisze zaraz.
SeniorA - Pią Lut 12, 2010 21:47

hvil napisał/a:
bede zdymał zderzak
do wymiany pompki nie trzeba zdejmować zderzaka, wystarczy nadkole i osłonę pod zbiornikiem. Tak samo do wyjęcia zbiornika.
hvil - Pią Lut 12, 2010 21:50

nie wystarczy bo sruby trzymajacej zbiornik z prawej strony niebylem w stanie wykrecic:-)
SeniorA - Pią Lut 12, 2010 22:02

ale do wymiany samej pompki zbiornika się nie rusza. Ściąga się nadkole , wtyczkę przy pompie , przewód od płynu i wyciąga pompę.
hvil - Pią Lut 12, 2010 22:45

ale to nie byla wina pompki jednak:-) tak podejrzewalem wiec zamias najpierw meczyc sie z nadkolem i oslonami a potem jakby co zdejmowac i tak zderzak od razu zabralem ise od strony zderzaka:-)
joannak25 - Czw Sty 31, 2013 09:39

Niestety i u mnie pojawił się problem ze spryskiwaniem szyby. A mianowicie jeden ze spryskiwaczy działa dobrze, a drugi i to ten od kierowcy tylko lekko leje.
Próbowałam go regulować, myślałam że przymarzł, ale to nie to.

Mogło się tam co przytkać, albo załamał się jakiś przewód?

Kamil79 - Czw Sty 31, 2013 09:41

Mogło się przytkać, ale nie próbuj odtykać niczym twardym (np szpilką) bo rozkalibrujesz. Ja zawsze używam plastikowego włosa od szczotki .
sknerko - Czw Sty 31, 2013 13:10

Hehe pewnie masz to co ja we wszystkich roverkach zaliczyłem, od zimna ci się rozszczelniła taka rurka w którą jest wciśnięty spryski leci ci pod maskę zamiast na szybę, usunąłem to i wężyk założyłem na sprysk i działa
joannak25 - Czw Sty 31, 2013 13:33

Tzn że leci tam pod wyciszeniem maski tak?
Bo to by się nawet zgadzało, po którejś trasie zauważyłam że mam czymś uchlapane pod maską. Mogłoby uchodzić za płyn chłodzący, z tym że było na górze silnika :P

SeniorA - Czw Sty 31, 2013 19:10

joannak25 napisał/a:
po którejś trasie zauważyłam że mam czymś uchlapane pod maską.
przy żle uszczelnionych spryskach ,dostaje się tam woda z maski. Rozróżnić można po zapachu.
sknerko - Pią Lut 01, 2013 12:55

SeniorA napisał/a:
przy żle uszczelnionych spryskach ,dostaje się tam woda z maski.

tak zgadza się ale koleżanka pisze że spryskiwacz kiepsko sika i to pewnie jest jednak płyn z rozszczelnionego połączenia wężyk-sprysk