Zobacz temat - [rover 200 1,4 98r] grill
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [rover 200 1,4 98r] grill

hertz25 - Sob Lut 13, 2010 20:35
Temat postu: [rover 200 1,4 98r] grill
witam mysle przerobic grill :wink: i chodzi mi zeeby te srodkowe cos co jest na tym znaczek zlikwidowac ,ale beda slady czy jest mozliwosc zeby to pomalowac potem znow na chrom :?:
Krzysi3k - Sob Lut 13, 2010 20:40

Lepiej wygląda pod kolor samochodu pomalowanie :)
Poza tym malowanie chrom trochę droższe.

hertz25 - Sob Lut 13, 2010 20:42

acha ale jest mozliwosc pomalowania ciekawe ile za takie cuuss :grin:
Krzysi3k - Sob Lut 13, 2010 20:46

Kolega bonus89 ma pod kolor nadwozia i fajnie to wygląda:

hertz25 - Sob Lut 13, 2010 20:52

nie no ładnie wyglada , :ok: ale chcialbym na chrom bo by sie odznaczal :razz: a czym to wypelnic szpachla :?:
drlubicz - Sob Lut 13, 2010 20:57

ja wyciąłem tylko same szczebelki a środek pod kolor auta dałem link
hertz25 - Sob Lut 13, 2010 21:01

kurde no tez spoko ale i tak wytne hehe ten srodek tylko potem czym to dopracowac :grin:
Krzysi3k - Sob Lut 13, 2010 21:17

Wytniesz, ładnie wygładź papierem ściernym krawędzie, zedrzyj stary lakier, a potem pomalować :)
Remigiusz - Sob Lut 13, 2010 21:18

drlubicz, Fajnie to wygląda :wink: a co to za lampy przednie :?:
staf - Sob Lut 13, 2010 21:20

hertz25, Ten temat widziałeś?
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=41309

hertz25 - Sob Lut 13, 2010 21:31

staf napisał/a:
hertz25, Ten temat widziałeś?
widzialem :wink: :cool:

[ Dodano: Sob Lut 13, 2010 21:31 ]
[quote="Remi55"]a co to za lampy przednie http://www.allegro.pl/ite...6_99_chrom.html

Remigiusz - Sob Lut 13, 2010 22:19

angels Eye :?: :/
hertz25 - Sob Lut 13, 2010 22:26

Remi55 napisał/a:
angels Eye
tak ANGEL EYES :smile:
bonus89 - Nie Lut 14, 2010 00:11

Hertz25 Ja robiłem swój pod chrom na początku i przymierzałem bez malowania odradzam Ci to szczerze :/ troszke wieś. Chrom nie za bardz pasuje do takiego hatchbacka przynajmiej mi ;) . pod kolor wychodzi i tak taniej, i nigdy w życiu nie szpachlować tego!!! odać do plastikarza wyjdzie to grosze a szpachla w zimie popęka i odpadnie i kasa za chrom psu w... :P plastikarz to ładnie wypełni plastikiem który na mrozie nie popęka
hertz25 - Nie Lut 21, 2010 11:53

wrescie wstawiony grill "spawanie"grilla z malowaniem wyszlo mnie 50 zeta plus siatka 20zl a efekt taki :razz:
leszczu - Nie Lut 21, 2010 13:26

kurde ładnie to wygląda :grin:
Remigiusz - Nie Lut 21, 2010 13:29

hertz25, Pomysł z znaczkiem w siatce jest ładny i mi się widzi nie jest takie puste :mrgreen:

Kurcze tak to ma to nawet wygląd bez środkowego słupka :wink:

hertz25 - Nie Lut 21, 2010 13:35

znaczek oczywiscie przerobiony :mrgreen: hehe wyciolem i przykleilem do blaszki aluminiowej :razz:
Remigiusz - Nie Lut 21, 2010 13:47

hertz25, Zrób fote z bliska jeszcze tego znaczka proszę :wink:
hertz25 - Nie Lut 21, 2010 14:02

znaczek mysle jeszcze dopracowac :grin: tz tą blaszke bardziej zaokraglic hehe

[ Dodano: Nie Lut 21, 2010 14:02 ]
a dodam ze przed malowaniem zdjołem cały chrom a ostre to dziadostwo było :evil:

Remigiusz - Nie Lut 21, 2010 14:22

hertz25, Koncept fajny :wink:

skąd taki znaczek Rover masz :?:

hertz25 - Nie Lut 21, 2010 14:28

znaczek mam z grilla ze srodkowego słupka ,znaczek zerwalem :grin: i wyciołem sam napis i tak to wyszlo :razz:
kqba - Nie Lut 21, 2010 18:14

Rzeczywiście fajnie to wyszło.

Kurcze widziałem ostatnio na blachach z Pszczyny pomarańczowo-czarnego Roverka. Fajnie zrobiony. Nie wiem czy gość jest na forum, bo mógłby dać fotki. Wyglądał fajnie. Felgi 17" dłuższy tylny zderzak bez listew i progi.

marcin8c - Pon Lut 22, 2010 22:05

jakies dokladne instrukcje dostalbym ? chodzi o grill od poczatku do konca tak dla ulomnych :)
bonus89 - Pon Lut 22, 2010 23:27

łamiesz ząbki cienkie na początek i je spiłowujesz do równego a miejsce na środku wycinasz aż do dziury i piłujesz tak żeby były doły, nie może być górek a reszte zapełni plastikarz ;) 30min roboty a efekt jak w persilu
hertz25 - Pon Lut 22, 2010 23:56

marcin8c napisał/a:
jakies dokladne instrukcje dostalbym ? chodzi o grill od poczatku do konca tak dla ulomnych
1- musisz odkrecic zderzak zeby wymontowac grill 2-jak masz grill zdjety jest on z dwoch czesci, z tych zeberek plastikowych ktore wylamujesz-ja uzylem boscha do tego szybciej :grin: potem papierkiem przeszlifowalem zeby niebylo zadziorow, 3-zeskrobalem chrom i potem drobnym papierem przeszlifowalem calosc(mozna tez chrom zmatowic i tez bedzie ok) 4- grill poszedl do plastikarza hehe "pospawal" i pomalowal pod kolor auta 5 - kupujesz siatke wedle uznania (srebna ,czarna,z duzym oczkiem ,lub małym )docinasz pasujesz i skrecasz te dwa plastiki ze soba (w srodku siatex) :wink: i gotowe

[ Dodano: Pon Lut 22, 2010 23:55 ]
rr

[ Dodano: Pon Lut 22, 2010 23:56 ]
rr

marcin8c - Wto Lut 23, 2010 00:52

no to chyba wiem co bede robil w weekend :D dzieki chlopaki :) a jaka byscie polecali siatke do srebrnego roverka ? srebrna czy czarna ? napewno beda to male oczka :)
leszczu - Wto Lut 23, 2010 14:14

ja bym wybrał czarną siateczkę lepiej pasuje do srebrnego roverka :grin:
Remigiusz - Wto Lut 23, 2010 17:21

Mam takie pytanie jak marcin8c, Jaki kolor ramki oraz jaka siatkę do Thaiti Blue JRJ :?:

Myślałem o białej ramce żeby pomalować i siatkę dać chrom :shock: :grin:

leszczu - Wto Lut 23, 2010 17:26

ramka pod kolor roverka, siatka srebrna i jest :ok: :grin:
bonus89 - Wto Lut 23, 2010 20:01

do srebrnego na bank najlepiej czarna z drobnym oczkiem a do tahiti blue troche wieś będzie biały gril i chrom :P to za małe autko na chrom ja też bym w kolor nadwozia pociągnął a siateczke czarną, czarna świetnie wygląda bo robi dziure ;)
patric62 - Wto Mar 23, 2010 22:38

To teraz pytanko jak usunąć ten chrom z griila?:P Mam sie w to bawić czy może "plastikarz" mnie z tym wyręczy?:P A jeśli mam się bawić to jakimi zabawkami do tego? =]
shilus82 - Sro Mar 24, 2010 10:54

a ten czarny kawałek plastiku w zderzaku też usunęliście?ten zaraz za atrapą
Korczus - Sro Mar 24, 2010 14:53

shilus82 napisał/a:
a ten czarny kawałek plastiku w zderzaku też usunęliście?ten zaraz za atrapą


ja wywaliłem bo przez siatkę było widać

[ Dodano: Sro Mar 24, 2010 14:53 ]
patric62 napisał/a:
To teraz pytanko jak usunąć ten chrom z griila?:P Mam sie w to bawić czy może "plastikarz" mnie z tym wyręczy?:P A jeśli mam się bawić to jakimi zabawkami do tego? =]


Jak już kawałek zadrzesz to potem resztę też dasz radę. Najlepiej obcążki/kombinerki, ale ostrożnie bo można się tym sreberkiem nieźle pociachać.

patric62 - Sro Mar 24, 2010 15:44

w ten sposób to z miesiąc będę to robił;p ten chrom się tak trzyma ze nie da rady go niczym zdrapać ani nawet za co "chwycić" by oderwać;p
nie ma żadnego środka do usuwania chromu z plastików?
albo nie można na niego bezpośrednio farbę dawać? (chociaż pewnie nie bo się z łuszczy i odpadnie po czasie):P

PS. A co z dolną siatka w zderzaku? (mam pordzewiała) jak siatka w grillu na czarno to w zderzaku tez czy moze być srebrna?:P nie będzie się gryzło?:P

leszczu - Sro Mar 24, 2010 15:57

patric62 napisał/a:
PS. A co z dolną siatka w zderzaku? (mam pordzewiała) jak siatka w grillu na czarno to w zderzaku tez czy moze być srebrna?:P nie będzie się gryzło?:P

No nie wiem. Może trochę nie pasować :/

Korczus - Sro Mar 24, 2010 17:20

patric62 napisał/a:
w ten sposób to z miesiąc będę to robił;p


Mi to zajęło jakieś 30min :) Tylko tak jak mówię, najgorzej to naderwać, jak już kawałek odejdzie to potem plastrami będziesz to zrywał :)

Nie polecam malować na tym chromie, nawet jak to zmatujesz to i tak farba nie będzie miała za dobrej przyczepności.

patric62 - Sro Mar 24, 2010 17:57

ja jak naderwałem odchodziło mi małymi plasterkami wielkości 1/2 1groszówki;P
wyczytałem w necie ze chrom z plastików usuwa się poprzez zamoczenie plastiku na pare minut np w "krecie" i potem chrom się ładnie zdrapuje;P

Oddałem grill do "plastikarza" (później chrom zdrapie) to zażyczył sobie 50zl=/ nie jest to za bardzo wygórowana cena? Przy odbiorze będę się musiał trochę potargować chyba;P

hertz25 - Sro Mar 24, 2010 18:55

ja chrom zeskrobałem nozykiem takim co płyty karotonowo gipsowe sie tnie podwadzałem i zrywałem ale uwazaj to dziadostwo ostre po palcu sobie przejechalem :evil:

[ Dodano: Sro Mar 24, 2010 18:55 ]
shilus82 napisał/a:
a ten czarny kawałek plastiku w zderzaku też usunęliście?ten zaraz za atrapą
ja nie usuwałem tylko pomalowałem na czarną farba błyszczaca i dałem siatke czarna i z bliska nawet nie widac tego prawie ,ale zrobiłem taki myk jeszcze ze do zderzaka od strony wewnetrznej tez dalem siatke i jest super :razz:
shilus82 - Pią Mar 26, 2010 08:36

Hmm, jak tak piszecie o tym chromie to zaczynam myśleć, czy nie wywalić tylko tych żeberek i siatkę wrzucić, ale jak je powyłamuję to ślady brzydkie zostaną i będzie lipa. No nic, jak auto pojedzie do lakiernika, to ja się w tym czasie zajmę grilem :)
jaro12 - Pią Mar 26, 2010 08:50

shilus82 napisał/a:
Hmm, jak tak piszecie o tym chromie to zaczynam myśleć, czy nie wywalić tylko tych żeberek i siatkę wrzucić, ale jak je powyłamuję to ślady brzydkie zostaną i będzie lipa


Nic nie ma prawa zostać, wystarczy dobrze zetrzeć albo pilnikiem, albo od razu papierem. Najlepiej też jak będziesz malował grill pod kolor autka to ten plastik wewnętrzny też maźnij, żeby się później nie wyróżniał

patric62 - Nie Mar 28, 2010 16:26

tez się bałem z tym grillem i na początku nie szło:P wrzuciłem go na noc do wody z kretem (do odróżniania rur) i następnego dnia ładnie schodziło :) ;p
bonus89 - Nie Mar 28, 2010 19:47

tak generalnie zastanawiam się strasznie po co wy się męczycie z tym chromem.
Ja mam już ponad rok i ładnie wygląda a chrom tylko zmatowiłem, na to poszedł podkład + baza i lakier bezbarwny na koniec. Nie ma sensu tego zdzierać, dobrze zmatowione też będzie trzymało dobrze nałożony lakier

patric62 - Nie Mar 28, 2010 22:07

Właśnie... dobrze nałożony lakier:P A ja się bawię jako amator pistoletem wiec lakier nie będzie aż tak dobrze nałożony;P pokarze efekty jak skończę... narazie za dużo deszczu pada=/ ;p
wojzel - Nie Mar 28, 2010 22:18

witam, ja jutro zabieram się za gril w moim roverku, zdecydowałem się póki co na własne siły, postaram się jutro wymontować go, wyłamać żeberka, środkowy słupek też sprobuje wyłamać i załatać powstałą w ten sposób dziurę szpachlą do plastiku.. mam nadzieje, że coś z tego wyjdzie, jak myślicie?
Papaa2 - Nie Mar 28, 2010 22:21

wojzel, jak nie zabierzesz się za to za późno :piwo: ;-) to bez problemu Ci wyjdzie ;-) ja myślę, czy może z moim grillem się nie pobawić ale chciałbym zobaczyć jak by wyglądał ze środkowym słupkiem ;-) ma ktoś może taką wizualizację? :>
kharry - Nie Mar 28, 2010 23:29

Papaa2, wstaw fote, to Ci taką wizkę zrobimy ;)
Papaa2 - Pon Mar 29, 2010 10:13

Zdjęcia są dwa ;-) Na którym Wam będzie lepiej pracować to zdecydujecie sami ;-)

pierwsze:



drugie:


wojzel - Pon Mar 29, 2010 16:09

zgodnie z planem zabrałem się za gril, mam pytanie, najpierw drapać chrom z ramki czy najpierw wyciąć (w moim przypadku to chyba brzeszczotem) środkowy słupek ? Moglby ktos na zdjeciu ponizej zaznaczyc w ktorym miejscu najlepiej ciąć? pozniej sam mam zamiar szpachla do plasiku wypełnić ubytki..

[ Dodano: Pon Mar 29, 2010 11:48 ]
i jeszcze jedno pytanie, czy ramkę w której są (teraz już nie ma) szczebelki, pomalować (na czarno?) czy zostawić taką jaką jest? czy będzie ją widać po zalożeniu czarnej drobnej siatki? chromowaną ramkę będę zdzierał i malował pod kolor auta, czyli na srebrno..

[ Dodano: Pon Mar 29, 2010 16:09 ]
kurde! nie ma możliwości zeskrobania tego chromu :/ uzywalem juz kąpieli w krecie, drapałem, nic... co myślicie o tym, żeby zmatowić ten chrom, podkład i farba na to... ?

jaro12 - Pon Mar 29, 2010 16:40

No raczej bym pomalował na czarno
wojzel - Pon Mar 29, 2010 16:44

gdyby ktoś kiedyś męczył się z tym chromem... udało mi się znaleźć na to sposób całkiem niezły... gruby papier ścierny + rozpuszczalnik... chrom pęka i schodzi całymi płatami... :) polecam
kzrr - Wto Mar 30, 2010 08:40

A ja troche z innej beczki. Mam własnie przez pare dni sciągniety zderzak z grillem. Siatki nie chce wkładać, ale myślałem o czymś innym, pomalować żeberka na czarno ? Ma ktoś jakieś zdjęcia jak to wyglada, no i czy będzie to pasować do niebieskiego koloru nadwozia ?
wojzel - Wto Mar 30, 2010 09:00

witam ponownie, mam pytanie odnośnie malowania grila.. chrom jest zeskrobany.. malować go tylko z zewnętrznej strony (tam gdzie bedzie widać)? czy od wewnątrz też? ma to jakieś znaczenie?
kharry - Wto Mar 30, 2010 10:21

Mi wyszło coś takiego:
shilus82 - Wto Mar 30, 2010 11:51

Moim zdaniem wariant pierwszy czyli z słupkiem i pod kolor auta, bo z tym chromem wygląda....dziwnie
hertz25 - Wto Mar 30, 2010 13:44

wojzel napisał/a:
malować go tylko z zewnętrznej strony (tam gdzie bedzie widać)? czy od wewnątrz też? ma to jakieś znaczenie?
maluj tam co widac :wink: po co od wewnatrz :grin:

[ Dodano: Wto Mar 30, 2010 13:44 ]
oczywiscie foto nr 1 :ok:

Joshua121 - Wto Mar 30, 2010 19:34

No a ja jednak bym został przy chromie :ok: . Jutro będę robił u siebie i zostawiam chrom :) Ale każdy robi jak uważa :)
wojzel - Wto Mar 30, 2010 22:17

mam pytanie.. pomalowałem gril pod kolor auta.. polożyłem trzy warstwy farby.. teraz schnie.. w miejscach gdzie jest szpachla (na brzegach szpachli) farba się łuszczy :/ co z tym zrobić? gril natrualnie odtłuściłem, położyłem dwa razy podkład.. można to zetrzeć papierem ściernym jak wyschnie i znów pomalować? a może po położeniu lakieru na farbe nie będzie tego widać?
Papaa2 - Sro Mar 31, 2010 01:41

podoba mi się wersja z chromem ;-) ale jak wybielę kierunki to zobaczę jak będzie lepiej się prezentować ;-)

kharry, dzięki za VT ;-)

kharry - Sro Mar 31, 2010 21:52

Papaa2, no problem ;)
Ja też chyba bardziej za chromem bym był, tym bardziej, że u siebie coś takiego będę niedługo robił. Wydaje mi się, że jak zrobisz chrom i Ci się nie będzie podobać, to zawsze możesz zdjąć, zdrapać i pomalować :cool:

Papaa2 - Czw Kwi 01, 2010 01:01

no właśnie jest ten komfort ;-) bo w drugą stronę to już za dużo zabawy ;-) ale widziałem u kogoś z Poznania BRG z grillem w kolor i bardzo mi się spodobało ;-) zobaczę jak na żywo sprezentuje się chrom z siatexem ;-)
jaro12 - Czw Kwi 01, 2010 09:48

Ja miałem ambitny plan żeby pod kolor autka zrobić, ale zostawiłem chrom i mi się podoba
Papaa2 - Czw Kwi 01, 2010 09:54

jaro12, bo BRG ładnie wygląda z chromowanym grillem ;-)
Joshua121 - Czw Kwi 01, 2010 21:52

Ja dzisiaj sobie zrobiłem chrom + srebrna siatka tylko ,ze kolor roverka to JRJ :) Wydaje mi sie ,ze lepszy efekt wyszedł by z czarną siatką ale tylko srebrna była w motoryzacyjnym to kupiłem :p Nie jest źle jutro podzielę się z wami widokiem ;)
kharry - Pią Kwi 02, 2010 01:03

No właśnie chciałem napisać, że ten butelkowy z chromem, to nieźle wygląda. Pasuje wtedy też chromowana blenda z tyłu. Nie ma wtedy przesady tego chromu, a z nim zostaje trochę klasyki w naszych roverach. Reasumując: "mniej znaczy więcej" ;)

Joshua121, czekamy na foty :)

wojzel - Pią Kwi 02, 2010 12:05

koledzy mam pytanie, w jaki sposob montujecie siatke w grilu? konkretnie na czym ona się trzyma? jest przykręcona? mam rozebrany gril, gotowy do zalozenia siatki i nie bardzo wiem jak ją zamocować..
Joshua121 - Pią Kwi 02, 2010 12:14

Bardzo prosto wycinasz siatke i wsadzasz pomiedzy grill i zderzak i normalnie przykręcasz trzyma sie bardzo dobrze ;)
hertz25 - Pią Kwi 02, 2010 12:41

wojzel napisał/a:
koledzy mam pytanie, w jaki sposob montujecie siatke w grilu? konkretnie na czym ona się trzyma? jest przykręcona? mam rozebrany gril, gotowy do zalozenia siatki i nie bardzo wiem jak ją zamocować..
grill jest z dwóch czesci tego plastiku co jest na tym chrom i ta druga cześć co sa żeberka i siatex wkładasz miedzy tymi elementami oczywiscie musisz najpierw dociąc a potem to wszystko skrecic i dopiero do zderzaka :grin:
wojzel - Pią Kwi 02, 2010 23:56

chłopacy help! poniżej zdjęcia mojego grila, okazało się, że to "coś" na środku strasznie przebija, mogę to wyciąć czy lepiej nie ruszać? chodzi mi o ten czarny szeroki pionowy słupek na środku grila od wewnątrz.. to element zderzaka, nie grila - tak dla wyjaśnienia..
bonus89 - Sob Kwi 03, 2010 00:30

możesz chodź troszke to osłabi zderzak ale nie będzie problemu tylko nie musisz tego robić bo jak założysz na auto to i tak tam jest czarna dziura i będzie to widać tylko w nielicznych momentach i to słabo jak światło będzie tam padało, jak założysz tak to też nie będzie ci przeszkadzało
wojzel - Sob Kwi 03, 2010 00:36

dzięki, właśnie siedze i rozmyślam co z tym zrobić... może poloze jeszcze siatke bo akurat mi została wewnątrz zderzaka, wtedy nie będzie aż tak widać tego słupka :) tylko teraz myśle jak przymocować siatke :) dzięki za odp :)
patric62 - Sro Kwi 21, 2010 15:25

Witam.
Grill zrobiony na podobieństwo (nawet duże podobieństwo) Hertza ;P Hmm...mam nadzieje ze nie bedzie zły ze z "papugowałem" jego pomysł;P
Efekt świetny...auto wygląda zupełnie inaczej ;D

hertz25 - Sro Kwi 21, 2010 18:10

mow z kad znaczek dorwales bo ladny :grin:
Matius - Sro Kwi 21, 2010 19:09

hertz25 napisał/a:
znaczek mam z grilla ze srodkowego słupka ,znaczek zerwalem :grin: i wyciołem sam napis i tak to wyszlo :razz:

patric62 - Sro Kwi 21, 2010 20:27

ja to skąd? xD Również z Twojego pomysłu :lol: ;p Tylko inaczej go troche obrobiłem;p
hertz25 - Sro Kwi 21, 2010 23:09

a ja myslalem ze sobie robiony hehe :mrgreen:
Arcik - Pon Maj 03, 2010 21:54

To i ja pokaze efekt mojej pracy w ten weekendzik :wink:
Nie wiem jak wam ale mi sie bardzo teraz podoba :grin:
Z braku czasu i mozliwości nie wyrzuciłem środka i nie malowalem pod kolor auta tego grilla ale i tak jak widac efekt super :




Może jak znajdzie sie jeszcze kiedyś chwila czasu to zajme się tymi kierunkami :mrgreen: :mrgreen:

hertz25 - Wto Maj 04, 2010 20:12

Arcik napisał/a:
Nie wiem jak wam ale mi sie bardzo teraz podoba
:ok: a kierunki wybiel bylo by ładniej hehe :razz:
Arcik - Wto Maj 04, 2010 21:41

hertz25 napisał/a:
:ok: a kierunki wybiel bylo by ładniej hehe :razz:

hehe no tylko to jest juz robota na ktoras godzine i jak narazie to nie wiem jak sie za to zabrac :razz:

Matius - Wto Maj 04, 2010 22:11

był poradnik na forum ;P
dziadekc1 - Sro Maj 05, 2010 14:23

mozesz zrobic jakies zdjecia z bliska?? interesuje mnie czy zostal jaki slad po wylamanych szczebelkach... czy moze przeszlifowales
shilus82 - Sro Maj 05, 2010 14:26

ja u siebie też tylko siatkę wrzucę, tylko pytanie w jakim kolorze, bo moje auto ma dziwny kolor kingfisher blue, i znajdź tu coś odpowiedniego :/
camaro17 - Sro Maj 05, 2010 21:30

shilus82, tylko chrom
Arcik - Sro Maj 05, 2010 22:10

dziadekc1 napisał/a:
mozesz zrobic jakies zdjecia z bliska?? interesuje mnie czy zostal jaki slad po wylamanych szczebelkach... czy moze przeszlifowales

nie ma problemu wrzuce cos z bliska. Slad maly zostal po tych zeberkach ale reszte zeszlifowalem do rownego i dodatkowo pomalowalem ta wewnetrzna czesc na czarno zeby nie bylo jej wogole widac przez siatke

dziadekc1 - Pią Maj 07, 2010 10:35

to czekamy za foto
Arcik - Sob Maj 08, 2010 20:59

Wrzucam foto z bliska tego grilla. Wszystko ladnie sie prezentuje, nie widac sladu po zadnych przerobkach ani zeberkach :wink:


dziadekc1 - Nie Maj 09, 2010 09:38

dla mnie efekt extra...
myslalem ze beda slady...

duzo czasu zajelo Ci doprowadzenie do takiego stanu??
nie chcesz machnac tego pod kolor nadwozia??

Arcik - Nie Maj 09, 2010 12:06

Cytat:
duzo czasu zajelo Ci doprowadzenie do takiego stanu??

jakies 2, no gora 3 godzinki z odkreceniem grilla, dopasowaniem i pomalowaniem siatki, wylamaniem zeberek, pomalowaniem tej wewnetrznej strony i skreceniem wszystkiego razem :razz: :razz:
Cytat:
nie chcesz machnac tego pod kolor nadwozia??

chyba nie chromowany ladnie sie rzuca w oczy :grin:
moze kiedys wywale ten srodek ze znaczkiem jeszcze

wojzel - Pon Maj 10, 2010 22:02

Gdyby ktoś miał ochotę zrobić sobie taki zacny znaczek ROVER na grilu jak u Patric62 czy też Hertz25 to podpowiem, że blaszkę pod napis można pozyskać z... zakrętki od słoika :) serio :) wyciąć odpowiedniej wielkości blaszkę, użyć papieru ściernego i np. pomalować pod kolor autka :) prawa autorskie do takiego znaczka ma chyba Hertz25, to chyba jego patent, ale to taka moja podpowiedź ;)
kamax_19 - Sro Maj 12, 2010 22:16

Arcik, Atrape odmalowałes gdzieś czy masz od początku taki ładny chrom jak malowałeś to powiedz czym lub gdzie i za ile..?? :smile:
Arcik - Sro Maj 12, 2010 22:42

kamax_19 napisał/a:
Arcik, Atrape odmalowałes gdzieś czy masz od początku taki ładny chrom jak malowałeś to powiedz czym lub gdzie i za ile..?? :smile:

taka byla jak kupilem, troche farba zeszla tam pod znaczkiem juz ale tak to nic nie robilem z nia, jak odkrecilem ja wtedy do zalozenia tej siatki to troche tylko odswiezylem zwyklym plynem z woda :grin: :grin:

kamax_19 - Sro Maj 12, 2010 22:55

Dzięki za info bo ja swoją atrape odmalowąłem farbą chrom bo już ten oryginalny zaczoł schodzić płatami swoją drogą ciekawe jak oni to robią że ten plastik jest wychromowany??

P.s
Arcik, grill masz w roverku elegancki :!: :!: :mrgreen:

Arcik - Czw Maj 13, 2010 06:41

no ja tak tez myslalem czy nie odmalowac tej atrapy albo dac pod kolor ale wkoncu zostala jaka jest :mrgreen:
kamax_19 napisał/a:
P.s
Arcik, grill masz w roverku elegancki :!: :!: :mrgreen:

hehe dziekowac :razz:
jeszcze tylko te kierunki wybiele i bedzie git :wink:

leszczu - Czw Maj 13, 2010 14:18

Mój nowy grill :grin: Jak myślicie ?? . Ujdzie ?? :grin:


kamax_19 - Czw Maj 13, 2010 16:16

leszczu19901, Ujdzie ujdzie spokojnie.
Nie myślałeś żeby pomalować siatke w kolor nadwozia... :?: :?:

A i wybiel migacze będzie lepszy efekt :smile: :grin:

Matius - Czw Maj 13, 2010 16:16

moim zdaniem jeden z lepszych :ok:
kamax_19 - Czw Maj 13, 2010 16:18

Arcik, Ja już białe kolosze mam ale grill taki jak fabryka dała. Podoba mi się taki grill jak ty masz czy leszczu19901, widzi mi się jeszcze taki całkiem bez tej środkowej poprzeczki tylko jeszcze się do tego nie przekonałem bo nie chciałem za mocno ingerować w tuning nadwozia :> :>
kharry - Czw Maj 13, 2010 17:46

leszczu19901, czy siatka w grillu nie jest przypadkiem ustawiona w inną stronę niż ta pod tablicą rejestracyjną? Chodzi mi o obrót o 90 stopni ;)
camaro17 - Czw Maj 13, 2010 20:19

leszczu19901, aleś dowalił wypucowane fotki, ale co do moda pełne gratki :ok: nie ma jak świeży i ładny siatex, problem polega na tym iż z czasem zachodzi brudem ale da się to czyścić.
leszczu - Pią Maj 14, 2010 13:24

kharry napisał/a:
leszczu19901, czy siatka w grillu nie jest przypadkiem ustawiona w inną stronę niż ta pod tablicą rejestracyjną? Chodzi mi o obrót o 90 stopni ;)

A no :grin: Wcześniej nawet tego nie zauważyłem :grin:

[ Dodano: Pią Maj 14, 2010 13:24 ]
kamax_19 napisał/a:
Nie myślałeś żeby pomalować siatke w kolor nadwozia... :?: :?:

Raczej nie. Podoba mi się tak jak jest :grin:

kharry - Pią Maj 14, 2010 17:54

leszczu19901 napisał/a:
A no Wcześniej nawet tego nie zauważyłem

Spoko, nie jest to nic złego ;) taki pedant ze mnie :P Bardzo staranne wykonanie i dlatego tak dobrze wygląda :)

Matius - Sro Maj 26, 2010 23:17

a co myślicie o takim czymś?


azer - Sro Maj 26, 2010 23:24

okrutnie upie**ny :P

a sam grill to ja bym dał, trochę większe oczka, ale generalnie jest ok
kolega Korczus ma podobnie http://forum.roverki.eu/g...hicle&CID=12539

Matius - Sro Maj 26, 2010 23:27

nie do końca... kolega ma ramkę grilla a tutaj całkowicie grill został wywalony...

a że uwalony to widzę ;P

Krzysi3k - Czw Maj 27, 2010 00:23

Średnio mi się podoba...
shilus82 - Czw Maj 27, 2010 09:04

upierniczony jak jasna choina, fajne trampki :) a tak poważnie to coś nie pasuje, szkoda ze tej ramki z grila nie ma,pewnie byłoby lepiej
bonus89 - Czw Maj 27, 2010 13:43

:shock: troszke wsią podchodzi bez ramki delikatnie pisząc :nook: :nook: :nook:
wojzel - Czw Maj 27, 2010 14:01

A ja kolego powiem że to kwestia gustu, jak tobie sie podoba - to najważniejsze. Ja osobiscie wole z ramką. Pozdr
Matius - Czw Maj 27, 2010 20:08

przecież to nie moje tylko znalazłem na otomoto :lol:


ja tam będę robił z rameczką z siateczką i bez znaczka roverka :mrgreen: no ewentualnie zostawię sam napis wycięty i dodany na blaszce od piwa :twisted:

dziadekc1 - Sob Cze 05, 2010 16:49

niedługo też będę się zabierał za mody swojego R... zaczynam od siatex'a i wybielenia lamp... narazie zrobilem VT by zobaczyc jak to bedzie wygladac i nie wiem które najlepsze... Co Wy sądzicie?? (sory za jakość ale nie miałem odpowiednich "dawców" i czasu nie za dużo)...
Joshua121 - Sob Cze 05, 2010 17:13

Jak dla mnie zdecydowanie 4 :ok: Mniej będziesz mieć pracy a efekt bardzo dobry sam mam tak samo ;)
dziadekc1 - Sob Cze 05, 2010 17:35

a mozesz pochwalić się jak to wygląda u Ciebie... jakieś foto...
Joshua121 - Sob Cze 05, 2010 17:58



Zdjęcie robione pod słonce i telefonem i autko brudne :P Ale proszę bardzo. Zaraz może umyje roverka to wrzucę coś dokładniejszego

dziadekc1 - Sob Cze 05, 2010 18:42

na niebieskim ładnie wyglada srebrny siatex ale nie wiem jak będzie na ciemno grafitowym...
jakbym zostawił chromowany grill i dał czarną siatkę wówczas wygląda z daleka jakby była dziura (a chrom chcę zostawić) ze srebrną jest inaczej...

ps.
jakie masz rozmiary oczek siatki w grillu??

Joshua121 - Sob Cze 05, 2010 18:50

Ha powiem Ci ,ze to całkiem dobre pytanie... Nie mam pojęcia.. Ale dość spore ale naprawde sympatycznie to wygląda. Z BRG też ładnie sie będzie prezentować bierz srebrny siatex i zostaw chrom
jaro12 - Sob Cze 05, 2010 19:07

dziadekc1 napisał/a:
jakbym zostawił chromowany grill i dał czarną siatkę wówczas wygląda z daleka jakby była dziura (a chrom chcę zostawić) ze srebrną jest inaczej...


U mnie na BRG wygląda ładnie zostawiony chrom i czarna siateczka. Mógłbym oczywiście dać mniejsze oczka, ale mnie się podoba i tak ma być

adison300 - Sro Kwi 03, 2013 22:56
Temat postu: rover 25 - oklejenie grilla i tylnego plastiku, siatka
Witam odkopię stare śmiecie, żeby nie zakładać nowego tematu:)
Otóż moje pytanie co sądzie o oklejeniu(jeśli się da) raczej w czarny mat przedniego grilla (na razie są fabryczne srebrne żeberka i 'chromowana' ramka) oraz tylnego paska też 'chromowanego' tam gdzie jest znaczek rovera.
Sądzę, że powinno dobrze wyglądać, szczególnie że autko ciemny granat i czarny matowy 'parapet' z trzecim światłem stopu
rozważam też grill z siatką zamiast żeberek tylko nie jestem o tym przekonany i tu też sięrodzą pytania o zestawienie kolorystyczne

Kolejne pytanie to jak przymocować nową siatkę w zderzaku przednim, bowiem stara została doszczętnie połamana, powyginana i wyłamana z zaczepów(hmm ktośją skopał na parkingu? duży kamień w drodze?), zdjąłem zderzak by założyć nową, jednak jak odkryłem od środka jakie tam spustoszenie to nie miałem pomysłu jak montować nową, te oryginalne zaczepy do stelaża są w masakrycznym stanie lub ich brak :-| myślałem o zrobieniu 'gniazd na zderzaku ze szpachli z kołkami i przykręceniu topornie nowej siatki
nowa siatka to oczka romb 10x16mm czarny półpołysk, jak przyłożyłem to bardzo fajnie się komponuje :)
wrzucę jakieś fotki, tylko teraz roverek stoi pod 10 cm śniegu :(
Pozdrawiam

leszczu - Czw Kwi 04, 2013 10:46

adison300 napisał/a:
Witam odkopię stare śmiecie, żeby nie zakładać nowego tematu:)
Otóż moje pytanie co sądzie o oklejeniu(jeśli się da) raczej w czarny mat przedniego grilla (na razie są fabryczne srebrne żeberka i 'chromowana' ramka) oraz tylnego paska też 'chromowanego' tam gdzie jest znaczek rovera.
Sądzę, że powinno dobrze wyglądać, szczególnie że autko ciemny granat i czarny matowy 'parapet' z trzecim światłem stopu
rozważam też grill z siatką zamiast żeberek tylko nie jestem o tym przekonany i tu też sięrodzą pytania o zestawienie kolorystyczne

Moim zdaniem, to albo zostawiłbym to jak jest, czyli w oryginale, albo pomalował tylko żeberka na czarno.

bizon - Czw Kwi 04, 2013 12:12

leszczu napisał/a:
albo pomalował tylko żeberka na czarno.

dokladnie, albo tylko zeberka na czarno, albo je wybic i czarna siatke. a chromowana ramke albo zostawic tak jak jest albo pod kolor auta, ale na czarno to nie bedzie dobrze

[ Dodano: Czw Kwi 04, 2013 12:12 ]
adison300 napisał/a:
jak przyłożyłem to bardzo fajnie się komponuje :)

zobacz u mnie w galerii, samochod tez granatowy

adison300 - Czw Kwi 04, 2013 12:52

Dzięki :)
no w sumie fajnie wygląda:) to może tak się zabiore;p
a co zrobić z tym plastikiem z tyłu, bo na nim jest juzmocno nadwyrężony ten 'chrom'
a do tego co zrobić z siatką w zderzaku?

leszczu - Czw Kwi 04, 2013 12:57

adison300 napisał/a:
a co zrobić z tym plastikiem z tyłu, bo na nim jest juzmocno nadwyrężony ten 'chrom'

Zerwać chrom jak się da i całość pod kolor auta.
adison300 napisał/a:
a do tego co zrobić z siatką w zderzaku?

Tu cięższa sprawa, może jakoś na klej ?? Albo porobić dziurki i drucikiem. No nie wiem. Pokombinuj. ;)

Harry - Czw Kwi 04, 2013 13:01

u mnie to tak wygląda

bizon - Czw Kwi 04, 2013 13:25

ja zeby wybilem, za nimi czarna siatka. ten srodkowy duzy "ząb" na ktorym jest logo polakierowany na czarno, tak samo jak tylna ramka grila. (w 400tce gril sklada sie z dwoch ramek, nie wiem jak w 200). chromowana przednia ramka zostawiona bez zmian.

co do montazu siatki w zderzaku to w 400tce jest latwiej bo sa oczka. cos tam musisz wymyslec nie rzucajacego sie w oczy

adison300 - Czw Kwi 04, 2013 17:29

no w zasadzie u mnie w 25, to nie wiem czy grill jest dwu czy jedno częściowy - sądzże że jakbym miał robić to najpierm pomaluje żeberka a jka się nie spodoba to siatka:)
nadal myślę o odświeżenieu chromu, jednak przekonaliście mnie żeby nie zmieniać go w inny kolor :)
z tyłem jeszcze nie wiem co zrobię pomyślę, bo jak z przodu będzie chrom to chyba torche głupio że z tyłu inaczej..
co do siatki w zderzaku czekam nadal na pomysły, ja powtórzę - zrobić takie 'kupki' szpachli, nawiercić otwoty i przykręcić ją bezpośrednio do zderzaka

Tak więc teraz jeżdżę bez żadnej siatki, a plastiki i dziura wydlądają tak, więc czekam na dalsze sugestie i opinie:)

bizon - Czw Kwi 04, 2013 17:56

jak juz chcesz robic "kupki" (chociaz ja tam nie popieram tego pomyslu) to zamiast szpachli moze lepiej poxiliną
Kozik - Czw Kwi 04, 2013 18:13

adison300, ja mam tył z 25 klapę i zderzak (przypasowało nawet kolorem), ale blenda tylna została z R200 nie obeszło się bez przeróbek blendy bo inaczej lampki wychodzą ale dało radę, z przodu też nie mam chromu, miałem założone z tym chromem z tyłu ale z bliska tandetnie to wygląda wg mnie więc przełożyłem z R200 a podświetlanie zrobiłem z listwy ledowej na całej długości rejestracji




adison300 - Czw Kwi 04, 2013 19:40

bizon, no to tylko pomysł, sam nie wiem jak jeszcze bd robił, zbieram pomysły, bo i tak najwcześniej bd robił w majówkę :)
jeszcze myślałem o zrobieniu gniazd z jakiś kołków np do kartongipsu przyklejonych do zderzaka, tylko nie wiem czy uda się je wszystkie równo umieścić


Kozik,
ta tylna listwa przełożona bezpośrenio z 200? no wygląda fajnie :wink:
ew myślałem żeby np oklecić całą listwę którą mam na jeden kolor, bo mój kolega siedzi w foliach
o oświetleniu myślałem żeby po prostu włożyć takie żarówki z diodami, bo w nocy ładnie na biało wygląda tablica

Kozik - Czw Kwi 04, 2013 21:05

adison300 napisał/a:
ew myślałem żeby np oklecić całą listwę którą mam na jeden kolor, bo mój kolega siedzi w foliach


listwa w R25 jest większa i jak patrzysz na samochód z boku widać że mocno odstaje, z R200 jest mniejsza i zgrabniejsza i nie trzeba oklejać

adison300 napisał/a:
o oświetleniu myślałem żeby po prostu włożyć takie żarówki z diodami, bo w nocy ładnie na biało wygląda tablica


ja przerabiałem żarówki z diodami, przepalają się szybko albo zaczynają mrugać, poza tym nie świecą jednolicie i wygląda to badziewnie, postaram się zrobić zdjęcie w nocy żeby pokazać jak to wygląda

adison300 - Czw Kwi 04, 2013 21:47

Kozik, tak więc czekam na fotki :wink:
Rozumiem o co chodzi z tą listwą w sensie rozmiarów. Przekładka tej listy p&p czy trzeba coś kombinować?
dzięki za info ;)

edit:

Taka by starczyła?
http://allegro.pl/rover-2...3114829526.html

Kozik - Czw Kwi 04, 2013 23:00

adison300 napisał/a:
Rozumiem o co chodzi z tą listwą w sensie rozmiarów. Przekładka tej listy p&p czy trzeba coś kombinować?
dzięki za info ;)

edit:

Taka by starczyła?
http://allegro.pl/rover-2...3114829526.html


tak ta listwa wystarczy, ale droga coś,

przykręcić idzie bez problemów ale z racji tego że przy znaczku z R25 jest nieco szersza pasuje przepolerować żeby nie było śladu na lakierze odgniecenia od blendy

problem jest tylko przy podświetleniu, dlatego też m.in. przerobiłem na listwę led, w R200 masz dwa wloty na lampki w metalu wycięte, w R25 jest jeden i to w innym miejscu, musiałbyś wycinać w blasze miejsce na lampki co jest bez sensu.
Najlepiej wstawić listwę led i wskoczyć kabelkami do środka klapy przez ori otwór ;)
1. lepiej świeci
2. nie psuje się (jeżdżę już ponad pół roku i nie dotykam, przy poprzednich ledach 2-3 miesiące i coś się działo)

[ Dodano: Czw Kwi 04, 2013 23:00 ]
http://allegro.pl/orygina...3095994055.html

[ Dodano: Czw Kwi 04, 2013 23:00 ]
http://allegro.pl/blenda-...3089214110.html

adison300 - Czw Kwi 04, 2013 23:06

Nie wiem za barzdo o jakim otworze mówisz, ale nie bd podważał, skoro tak mówisz to znaczy że tak jest :)
lapmki są dwie, na razie działają, ale roverek jest w moich rękach od połowy lutego więc jeszcze zobaczę jaka ich żywotność(na razie 'brzdkie' żółte)
przed wymianą chyba i tak okleje i zobaczę, bo mówię - koleżka pewnie zrobi to za frikobrowar ;)

Kozik - Sob Kwi 06, 2013 12:36

tak to wygląda z bliska, podświetlenie rejestracji w nocy jest jednolite i białe a nie jak przy diodach dwa ogniska a środkowa część i boki są ciemne, zwykłe żarówki w oryginalne miejsce lepiej oświetlają (jednoliciej) niż żarówki diodowe w ori miejsca na rejestrację



przy blendzie z R25 z racji swoich rozmiarów lampki w całości mieszczą się w niej a przy blendzie z R200 jest za mało miejsca żeby upchać bez wycinania blachy więc tak zrobiłem

bizon - Sob Kwi 06, 2013 12:58

Kozik napisał/a:
zwykłe żarówki w oryginalne miejsce lepiej oświetlają (jednoliciej) niż żarówki diodowe

zwykle zarowki maja wiekszy kąt swiecenia. chociaz podejrzewam ze szlo by znalezc diodowe z duzym katem, ale pewnie nie na allegro i nie za 2zl.

adison300 napisał/a:
na razie 'brzdkie' żółte)

jesli zdecydujesz pozostac na zwyklych zarowach to duzo dalo u mnie samo wyczyszczenie przezroczystej zaslepki (obudowy lampki)

Kozik napisał/a:
tak to wygląda z bliska

obys nie trafil na policjanta co ma zly dzien

Kozik - Sob Kwi 06, 2013 13:16

bizon napisał/a:
obys nie trafil na policjanta co ma zly dzien


dlaczego? wpływa to na bezpieczeństwo? ani nie jest widoczne jak stoisz za autem, ba nawet jak leżysz na ziemi (nie widać diod a tylko podświetlenie), jeśli chodzi o pozostałe punkty to wpływają tylko na plus, nie ma tam zdania o homologacji na to światło (z tego co znalazłem)

"ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia
(Dz. U. nr 32 poz. 262 z dnia 26 lutego 2003 r. z późniejszymi zmianami)

Oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej:

Liczba świateł: liczba taka, aby zapewniała dobre oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Barwa świateł : tylko biała

Inne wymagania: w sposób zapewniający oświetlenie miejsca umieszczenia tylnej tablicy rejestracyjnej

Własności świetlne: powinno zapewniać możliwość odczytania znaków na tablicy rejestracyjnej w nocy przy dobrej przejrzystości powietrza z odległości co najmniej 20 m

Inne warunki: nie może być bezpośrednio widoczne z tyłu pojazdu z odległości większej od 25 m "
(cyt. forum v10)

[ Dodano: Sob Kwi 06, 2013 13:16 ]
p.s. proponuję wydzielenie tego fragmentu tematu bo nie jest na temat grilla ;)

bizon - Sob Kwi 06, 2013 13:42

Kozik napisał/a:
dlaczego?
no ale kazde zewnetrzne swiatlo musi miec homologacje. czy sie myle?
adison300 - Sob Kwi 06, 2013 19:59

Dody czy nie, to i tak na razie czeka, jak tylko zrobi się cieplej, to kolega ma mi obkleić cały plastik na czarny mat i zobaczę jak bd się prezentować:)
bizon, dzięki, zaraz wyczyszczę i zobaczę efekt :wink:

tuners - Sob Kwi 06, 2013 20:39

W Polsce to Instytut Transportu Samochodowego przeprowadza badania homologacyjne urządzeń oświetleniowych pojazdów samochodowych oraz sygnalizacyjnych wykonanych z materiałów odblaskowych. W tamach ITS to Zakład Oświetlenia i Wyposażenia Elektrycznego Pojazdów wykonuje badania homologacyjne urządzeń oświetleniowych pojazdów samochodowych oraz sygnalizacyjnych wykonanych z materiałów odblaskowych według Regulaminów EKG ONZ:
- reflektory ze światłem mijania i drogowym wg Reg. nr 1, 5, 8, 20, 31, 56, 57, 72, 82, 98, 112, 113
- reflektory przeciwmgłowe wg Reg. nr 19
- światła do jazdy dziennej wg Reg. nr 87
- lampy sygnałowe pozycyjne i hamowania wg Reg. nr 7, 50
- lampy sygnałowe kierunku jazdy wg Reg. nr 6, 50
- lampy sygnałowe obrysowe wg Reg. nr 91
- lampy cofania wg Reg nr 23
- lampy tylne przeciwmgłowe wg Reg. nr 38
- lampy parkowania wg Reg. nr 77
- lampy narożne (cornering lamps) wg Reg. nr 119
- lampy oświetlenia tylnej tablicy rejestracyjnej wg Reg. nr 4
- specjalne lampy ostrzegawcze wg Reg. nr 65
- żarówki samochodowe wg Reg. nr 37, 99
- pojazdy samochodowe naczepy i przyczepy wg Reg. nr 48
- lusterka wg Reg. nr 46
- urządzenia odblaskowe wg Reg. nr 3, 104
- trójkąty ostrzegawcze wg Reg. nr 27
- tablice wyróżniające pojazdy ciężkie i długie wg Reg. nr 70
- tablice wyróżniające pojazdy wolno poruszające się wg Reg. nr 69

Ponadto ratyfikowanie przez Polskę regulaminu EKG ONZ oznaczało konieczność dostosowanie przepisów krajowych do wymagań homologacyjnych oraz dopuszczenie do handlu na swoim terenie wyrobami posiadającymi homologacje wydane przez inne kraje.

Co za tym idzie oznaczenie E20 (oznaczenie homologacji wykonanej w Polsce) oznacza, że produkt jest jednocześnie dopuszczony do użytku w pojazdach mechanicznych we wszystkich krajach, które przyjęły porozumienie z EKG ONZ. Na dzień dzisiejszy do grona tych państw nie zaliczają się już tylko kraje Unii Europejskiej bo jest tam miedzy innymi Japonia, Australia czy Afryka Południowa, ale uwaga jeszcze nie przyjęły porozumienia Chiny. Niektóre oznaczenia: E1-Niemcy, E2- Francja, E3-Włochy, E4- Holandia, E5- Szwecja, E6- Belgia, E7 – Węgry, E8- Czechy, E9- Hiszpania, E10- Jugosławia, E11- Anglia, E12-Austria, E20- Poland, E21-Portugalia.

Kozik nie po to sie tyle meczylem z poprzednim zderzakiem jakby nie musiały miec homologacji :-)

adison300 - Sob Kwi 20, 2013 23:42

po kolei:
1. siatka w zderzaku nadal nie istnieje - nie mam pojęcia co zrobić, jak tylko bd miał więcej czasu (teraz jestem zajęty maturami itd) to zwalę zderzak i będę kombinował
2. grill okazał się jednoczęściowy więc nie będzie jak w tutkach o 200-tkach gdzie można przymocować siatkę pomiędzy dwie części - więc tu też pyatnie o montaż - wtopić, kleić czy coś?
3. odrobina pracy ludwikiem i gąbką przywróciła trochę żywota tylnej blendzie, jednak nadal jest pomarszczona trochę i 'porysowana'
4. z oświetleniem tablicy wjechały diody ale takie w tubch żarówkowych łądnie świecą :) jedną też wrzuciłem do środka na sufit zrobiło się jaśniej i podoba mi się takie światło w środku a są na jakiejś technologii że nawet się ściemnia i wygasa tak jak normalna żarówka ;-)

Berg - Pią Maj 24, 2013 21:52

Takie tam pytanie - gdzie Wy ten siatex kupujecie do grilli? :)
bizon - Sob Maj 25, 2013 08:37

Berg, ja kupowalem na allegro
leszczu - Nie Maj 26, 2013 09:58

Berg napisał/a:
gdzie Wy ten siatex kupujecie do grilli?

W sklepie typu "TJUNING". :mrgreen:

Rocket_bwoy - Sro Sie 07, 2013 04:42

Wybaczcie że odgrzewam starego kotleta ale liczę na poradę w kwestii koloru siatexu. Moja 200 jest w kolorze kmn. Planuje pozostawić ramke chrom ze slupkiem i wstawić srebrny siatex. Co sądzicie? Nie za bardzo pretensjonalny look? ;)
toksyn - Sro Sie 07, 2013 21:42

Rocket_bwoy napisał/a:
Wybaczcie że odgrzewam starego kotleta ale liczę na poradę w kwestii koloru siatexu. Moja 200 jest w kolorze kmn. Planuje pozostawić ramke chrom ze slupkiem i wstawić srebrny siatex. Co sądzicie? Nie za bardzo pretensjonalny look? ;)


nie wiem jaki to kolor bo nie znam ich na pamięć ale spójrz jak wygląda to u mnie (fotki w temacie mojego auta) jeżeli chodzi Ci o to samo to będziesz miał jakiś punkt odniesienia

Rocket_bwoy - Nie Sie 11, 2013 04:19

Dokładnie o takie coś mi chodzi. :) a kolor to amarant pod światło połyskujący na niebiesko. Kameleon taki. Jaką wielkość oczka Kolega zastosował?
MD - Pon Sie 12, 2013 17:25

Jak ktoś ma dobrą ramkę grilla z nienaruszonym chromem to niech się nie męczy w jego zrywanie! U mnie grill jest super, tylko ta srebrzysta powłoka wyschła i odchodzi sama, chętnie się zamienię. Delikwent malujący, pragnący usunąć chrom będzie miał lepiej i delikwent od oryginału w liczbie ja też będzie miał lepiej. :D
haxigi - Sro Sie 14, 2013 16:25

Może mi ktoś tutaj zrobić VT czarnej siatki i grillu w chromie?
Mój skill w fotoszopie jest jednak tragiczny ;/




Harry - Sro Sie 14, 2013 23:37

może żeberka w czarny mat
haxigi - Sro Sie 14, 2013 23:44

to głupio bedzie wygladac ;p
bioly - Pon Sie 19, 2013 07:32

JAkie rozmiary tej siatki dajecie ?
Sabz - Pon Sie 19, 2013 14:53

bioly napisał/a:
JAkie rozmiary tej siatki dajecie ?

Wymierz sobie grilla i dodaj trochę. Później przycinasz tak jak chcesz i masz.

bioly - Wto Sie 20, 2013 10:20

Sabzu chodzilo mi o rozmiar oczek :D
RAKU_44 - Nie Sie 25, 2013 12:23

Nie znalazłem info czy w r25 też jest dwuczęściowy grill czy jedno bo na moje kaprawe oczy jednoczęściowy i z wyłamywaniem żeberek jest trochę gorzej, ale jeżeli się mylę to niech ktoś mnie poprawi jeżeli jest dwuczęściowy zanim zacznę demolkę ;)
adison300 - Czw Sie 29, 2013 00:12

RAKU_44, w R25 (w tym też u mnie-też myślałem o założeniu siatki) jest jednoczęściowy
lucas202 - Sro Gru 11, 2013 09:24

Rocket_bwoy napisał/a:
Dokładnie o takie coś mi chodzi. :) a kolor to amarant pod światło połyskujący na niebiesko. Kameleon taki. Jaką wielkość oczka Kolega zastosował?


looknij kolego do mojego garażu tez mam amarantha i na grillu srebną siatkę, z tym ze siatka zalozona na żeberka