Zobacz temat - [R420 sDi 98] uzupelnienie płynu w chłodnicy PILNE!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420 sDi 98] uzupelnienie płynu w chłodnicy PILNE!

artokolos - Nie Lut 14, 2010 12:13
Temat postu: [R420 sDi 98] uzupelnienie płynu w chłodnicy PILNE!
witam.

ostatnio poradziliscie mi zeby sprawdzic plyn w chlodnicy - rzeczywiscie jest go za malo ale jak chcialem odkrecic wieko i dolac to przeczytalem napis ze przed odkreceniem trzeba przeczytac instrukcje a ja takiej nie mam.... co w takim razie musze wiedziec przy dolewaniu tego plynu i czy po dolaniu moje ogrzewanie od razu bedzie normalnie dzialac?

dzieki!

DANTE79R - Nie Lut 14, 2010 12:47

Nie wiem o jaką instrukcje chodzi ale przy dolewaniu płynu należy pamiętać by jego kolor był taki sam. Myślę że ogrzewanie powinno sie poprawić.
leszczu - Nie Lut 14, 2010 13:05

no i chyba nie dolewać na ciepłym silniku :grin:
Vesper416 - Nie Lut 14, 2010 13:07

w tej chwili jakieś 90% płynów na rynku jest mieszalna ze wszystkimi kolorami. Ja osobiście nie lałbym najtanszego plynu jakiego znajde. Borygo akurat nie mieszalny chyba, K2 bardzo dobry płyn -37C mieszalny ze wszystkim i nie drogi bo około 25zł.

Pamietaj również o odpowietrzeniu układu jak to zrobić jest technicznym FAQ. Jak nie odpowietrzysz dobrze układu to potem mogą wychodzić różne szopki.

Krzysi3k - Nie Lut 14, 2010 13:55

Układ w L-series sam się odpowietrza :)
Vesper416 - Nie Lut 14, 2010 14:15

Sory nie zwróciłem uwagi że to diesel
szoso - Nie Lut 14, 2010 21:52

Vesper416 napisał/a:
Sory nie zwróciłem uwagi że to diesel

nie pierwszy raz, ostatnio napisałeś że w dieslu jest lambda choć pewnie miałeś na myśli 2 litrowego benzyniaka :razz:
artokolos, płynu według instrukcji powinno być na zimnym silniku do znaku "max" na zbiorniczku

chudson - Pon Lut 15, 2010 07:21

CO sie rozumie przez "nie mieszalny" ? Bo zważyć nam się to nie zważy przeczieć - co sie stanie jak zmieszamy 2 płyny chłodnicze ,którycj nie powinniśmy ?

Samo odpowietrzenie diesla jest proste- zalać odpalić nagrzać do otwarcia termostatu i dolać

DANTE79R - Pon Lut 15, 2010 11:03

chudson odpowiem Ci tak: nie wiem co się stanie bo nie próbowałem i nie mam takiego zamiaru. Myślę że skoro producent pisze na etykiecie żeby nie mieszać to chyba nie robi tego bez powodu.
iwan00 - Pon Lut 15, 2010 11:13

Również nie próbowałem mieszać, ale domyślam się że niektóre składniki mogą ze sobą zareagować prawdopodobnie coś z płynu się wytrąci i albo będziemy mieli zawiesinę jakbyśmy nasypali do układu piachu albo zrobi się galareta. Obu tych przypadków nikomu nie życzę.