Zobacz temat - [R400 1,6 98r] Skrzypiące zawieszenie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400 1,6 98r] Skrzypiące zawieszenie

moritat - Czw Lut 18, 2010 15:28
Temat postu: [R400 1,6 98r] Skrzypiące zawieszenie
Witam

Od dwóch dni mam pewien problem. Mianowicie skrzypi zawieszenie w lewym przednim kole. Wystarczy nawet najmniejsza nierówność na jezdni i strasznie głośno skrzypi. Sprawdziłem na postoju wciskając błotnik i oczywiście też skrzypi. Czytałem podobne tematy i chciałbym zaznaczyć, że nie jest to skrzypienie do którego można się przyzwyczaić ponieważ jest to bardzo głośny dźwięk. Co powinienem sprawdzić lub wymienić?

Vesper416 - Czw Lut 18, 2010 15:32

żeby wiedzieć to powinieneś jechać na stacje kontroli pojazdów i wjechać na jakieś szarpaki i wtedy Ci powiedzą co jest albo i nie.

Tak nikt Ci nie wywróży a może to być kilka różnych rzeczy a wszystkiego nie bedziesz racej po kolei wymieniać aż do skutku?

Może tuleja na wahaczu może łożysko amortyzatora trudno powiedzieć

Artu - Czw Lut 18, 2010 18:14

Miałem podobnie. W moim przypadku były to sworznie wahacza.
szoso - Czw Lut 18, 2010 18:27

moritat napisał/a:
Wystarczy nawet najmniejsza nierówność na jezdni i strasznie głośno skrzypi. Sprawdziłem na postoju wciskając błotnik i oczywiście też skrzypi

to może być górny wahacz, u mnie też skrzypiał jak wciskałem błotnik i po wymianie już nie skrzypi :smile:

Vesper416 napisał/a:
może łożysko amortyzatora

w 400 nie ma żadnych łożysk na amortyzatorach :wink:

UniculTLX - Czw Lut 18, 2010 19:07

W sumie można spróbować podnieść lewe przednie koło i nim poruszać z góry na dół - u mnie tak było, że wybita gałka skrzypiała a koło potrafiło chodzić tak gdzieś o centymetr.
shilus82 - Czw Lut 18, 2010 19:30

a mi kiedys w matizie skrzypialo zaieszenie jak bylo zimno,a jak sie robilo powyzej zera to bylo cicho,ot natura złosliwa:)
piter34 - Czw Lut 18, 2010 20:49

Artu napisał/a:
Miałem podobnie. W moim przypadku były to sworznie wahacza.

To może być to, ale równie dobrze mogą to być również objawy zużytych tulei górnego wahacza. Wszystko zależy od typu skrzypienia. Powiedziałbym, że sworzeń bardziej zgrzyta, a tuleje skrzypią ;)