Zobacz temat - [R200 1.4] Koszty generalnego remontu silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4] Koszty generalnego remontu silnika

Dk-san - Sob Lut 20, 2010 18:00
Temat postu: [R200 1.4] Koszty generalnego remontu silnika
Witam!! po dlugiej nie obecności :P

Mój rover przeszedł apokalipse z całym szacunkiem nie prze zemnie :P

Nie chce go wyrzucać sprzedawać chce go postawić na nogi i doprowadzić do stanu używalności.

Potrzebuje waszej fachowej porady.

Opis pierwszy: remont silnika - rozrząd był wymieniany 5tys km temu silnik pobiera dużą dawkę oleju można by powiedzieć do 2l na miesiąc! oraz zawsze coś skapnie spod głowicy wiec raczej uszczelka jak i pierścienie nie omieszkam stwierdzić

Chciałbym się dowiedzieć jakie części " co do joty" muszę kupic aby zniwelować ten problem czy uszczelniacze na zaworach zawory tez wchodzą w grę

Opis drugi.

Jadąc zaczęło mi nawalać radio sądziłem ze coś z nim nie tak wiec wyłączyłem. Po dotarciu do domu zgasiłem autko otwarłem drzwi i lampa się nie zaświeciła po przekręceniu kluczyków w stacyjce zero odzewu. akumulator rozładowany a z spod maski tylko dym i smród spalenizny. Jakaś Zwara chyba po podładowaniu akumulatora chciałem sprawdzić co się dzieje wiec go podłączyłem po chwili dymek ale do końca nie wiem z której strony wydobywał się spod auta odłączyłem akumulator i tak teraz stoi

wykluczam z tego alternator ponieważ musiał ładować skoro miałem prąd puki silnik chodził

czekam na opinie i porady THX

[ Dodano: Sob Lut 20, 2010 18:00 ]
bump odświeżam

kasjopea - Nie Lut 21, 2010 12:40

Dk-san, napisz może temat w ten sposób, aby lepiej odzwierciedlał Twoje problemy z autem.
Dk-san - Pon Lut 22, 2010 10:11

w skrócie pisząc chciałbym oszacować koszty kapitalnego remontu silnika ;)

splanowanie głowicy pierścienie zawory itp to co potrzebne bo do końca nie wiem oraz ile za robotę mniej więcej biorą czy lepiej sie zabrać za to samemu

kasjopea - Pon Lut 22, 2010 11:15

Więc piszesz w temacie to, czego chcesz się dowiedzieć. Bo "totalna rozsypka" to może być również wtedy jak Ci bomba pierdyknie w chałupę :wink:
PHJOWI - Pon Lut 22, 2010 11:54

Dk-san napisał/a:
w skrócie pisząc chciałbym oszacować koszty kapitalnego remontu silnika ;)

splanowanie głowicy pierścienie zawory itp to co potrzebne bo do końca nie wiem oraz ile za robotę mniej więcej biorą czy lepiej sie zabrać za to samemu



u szlifierza trzeba liczyć max 250zł ( bynajmniej dla mnie jest taka cena) uszczelka od 100 do 160zł , robocizna mechanika 250-(380zł z pierścieniami , a pierścienie trzeba poszukać bo w zamiennikach ciężko coś dobrać.

[ Dodano: Pon Lut 22, 2010 11:54 ]
a i trzeba też pomyśleć o uszczelniaczach na wałki + trzonka zaworów.

Dk-san - Pon Lut 22, 2010 22:52

czyli w 1000zl powinienem się zamknąć fajnie o to mi chodziło ponieważ muszę to trochę przełożyć będę miał już jakiś obraz na cala sytuacje dzięki
kaaaziuu - Pon Lut 22, 2010 22:58

Ja tez zastanawiam sie nad remontem mojego silnika ale juz pare osob powiedzialo mi ze jest to nie oplacalne i poprostu jest lepiej zmienic silnik :/ Ale z drugiej strony nie wiem jaki bedzie drugi silnik w srodku tj, pierscienie, uszczelniazce zaworowe itp. Sam nie wiem :/