Zobacz temat - [R620] Wskaźnik temp. 3/4
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Wskaźnik temp. 3/4

vck1000 - Pon Lut 22, 2010 11:21
Temat postu: [R620] Wskaźnik temp. 3/4
Witam, przeczytałem masę wypowiedzi na temat wskaźnika temperatury w samochodzie ale nadal nie mogę jasno określić jak to rzeczywiście ma być.

Chodzi o to, że kupiłem auto w listopadzie kiedy jeszcze nie było mrozów więc postanowiłem nie wymieniać płynu chłodniczego a jedynie dolać (na stacji paliw powiedzieli, że jeśli nie wiem jaki był to żebym wlał ten czyli "Prestone") no i po dolaniu tzn. tak przypuszczam okazało się, że wskaźnik temp. po nagrzaniu silnika jest na takim poziomie jak na zdjęciu.

Dodatkowo niepokoi mnie jakby "rozlany" olej po bloku silnika. Poziom oleju jest na maksa (niedawno wymieniany) Wygląda też normalnie płynu nie ubywa. A temp. jaka jest taka jest cały czas nawet przy mocnym katowaniu silnika choć u kolegi wskazówka jest poniżej połowy.

Może to czujnik jakiś kompletnie nie wiem co robić.
Proszę o pomoc.

szoso - Pon Lut 22, 2010 11:36

moim zdaniem jest ok
choć mam 400-tkę to mam ten sam silnik i wskazówka w tym samym miejscu jest
zwróć uwagę że patrząc od białego pola na dole do czerwonego pola na górze wskazówka jest mniej więcej na połowie czyli prawidłowo

igorka21 - Pią Wrz 17, 2010 11:46

a co jeśli jest trochę poniżej połowy?


silnik łapie temperaturę po ok 3 km, czasem i szybciej w zależności od temp na zewnątrz.
mam problem z grzaniem w kabinie i nie wiem czy to problem nagrzewnicy czy termostatu...
płyn chłodniczy został sprawdzony- jest ok, nawet trochę dolałam.
układ nie jest zapowietrzony.

Czy to po prostu wina termostatu, że nie grzanie chodzi ledw ledwo tzn. przy ok 10 st C troszkę grzeje, ale jak nadejdzie zima, podejrzewam, że nie będzie to grzanie wystarczające.
Proszę o poradę

chudson - Pią Wrz 17, 2010 14:16

Co znaczy łapie temperaturę ?? wskazówka po 3km dochodzi do połowy ?
Jeżeli wskazówka jest w połowie i nie opada np gdy włączysz nadmuch na maxa to termostat raczej sprawny, Sprawdź czy zawór nagrzewnicy się otwiera i czy węże do nagrzewnicy idące są gorące

igorka21 - Pią Wrz 17, 2010 16:05

chudson napisał/a:
Co znaczy łapie temperaturę ?? wskazówka po 3km dochodzi do połowy ?


Tak dochodzi prawie do połowy

chudson napisał/a:
eżeli wskazówka jest w połowie i nie opada np gdy włączysz nadmuch na maxa to termostat raczej sprawny,


Gdy włączę nawiew wskazówka nie zmienia swojego położenia

chudson napisał/a:
Sprawdź czy zawór nagrzewnicy się otwiera i czy węże do nagrzewnicy idące są gorące


są gorące, ale da się je spokojnie dotknąć , raczej są ciepłe

Zatem jaka przyczyna?

zimek-1985 - Sob Wrz 18, 2010 00:26

vck1000, ja mam w tym samym miejscu wskazówkę. było tak od początku jak go kupiłem i dodam że zmieniałem już płyn chłodniczy i jest to samo co przed wiec chyba tak musi być. dodam ze autem jeżdze już prawie rok.