Zobacz temat - [R200 1.4 16v 97r] pytanie dotyczące eksploatacji
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4 16v 97r] pytanie dotyczące eksploatacji

szymon1986 - Wto Lut 23, 2010 19:34
Temat postu: [R200 1.4 16v 97r] pytanie dotyczące eksploatacji
Witam,czy mógłbym kogoś prosic żeby tu ładnie w tym temacie podsumował mi co ile trzeba wymieniac w tytułowym Roverki

-filtry wszystkie
-olej
-pasek rozrządu znalazłem więc to nie trzeba
-pasek wspomagania
-ogólnie wszystkie płyny

i jeśli coś pominąłem to proszę o dodanie,pozdrawiam

sTERYD - Wto Lut 23, 2010 23:35

Cytat:
-filtry wszystkie

To różnie. filtr oleju zawsze z olejem filtr paliwa mniej więcej razem z paskiem rozrządu (jak masz wątpliwości co do jakości paliwa to częściej), filtr powietrza raz na pół roku nie zaszkodzi, filtr kabinowy zawsze na wiosnę.
Cytat:
-pasek wspomagania

generalnie jak się zepsuje... nie jest on jakoś specjalnie obciążony, a nawet w razie jakby cudem się urwał, to da się jeździć mimo ciężkiego kręcenia...
szymon1986 napisał/a:
-ogólnie wszystkie płyny

olej 10 tys. km lub rok, płyn hamulcowy co 5 lat, podobnie chłodniczy, olej w skrzyni co ok 50tys (osobiście co 2 lata) płyn we wspomaganiu myślę, że 100 tys powinien pojeździć, chyba, że dostanie wody, albo piachu, to doraźnie, żeby pompy nie zniszczyć), płyn w spryskiwaczach jak się skończy, benzyna najlepiej, żeby nie schodziła za dużo poniżej połowy baku... Chyba już wszystkie płyny :hm:

szymon1986 - Czw Lut 25, 2010 11:56

dziękuje ci kolego za pomoc :) pozdrawiam :)
piter34 - Czw Lut 25, 2010 13:44

sTERYD napisał/a:
płyn hamulcowy co 5 lat, podobnie chłodniczy

Wg RAVE płyn hamulcowy zawsze co 2 lata, a płyn chłodniczy po 60 tys. km lub po 2 latach, a potem co 40 tys. km lub co 2 lata :ok:

sTERYD napisał/a:
filtr paliwa mniej więcej razem z paskiem rozrządu

Wg RAVE co 80 tys. km lub co 2 lata.

szymon1986 napisał/a:
i jeśli coś pominąłem to proszę o dodanie,pozdrawiam

Świece co 40 tys. lub co 2 lata.

szymon1986 - Sro Lis 28, 2012 16:53

Szybkie pytanie...czy przy wymianie uszczelki pod głowicą wymienia się przy okazji rozrząd?
Pytam bo mija 5 lat lada moment i wypadałoby wymienić a na wiosnę chcę sprzedać Roverka,a w grudniu miałem uszczelkę robioną więc w razie co mógłbym jeszcze te 2 miesiące 3 pojeździć.

robsson78 - Sro Lis 28, 2012 17:06

Z tego co wiem pasek rozrządu (a najlepiej kompletny rozrząd) wymienia się co 80 tyś km. lub 5 lat i nie ma on nic wspólnego z uszczelką głowicy chyba że akurat posypie się uszczelka i przychodzi czas na rozrząd to dobrze go wymienić przy okazji jednej roboty. Porządny mechanik poleci Ci wymianę rozrządu wraz z pompą wody. W praktyce bywa to tak że stosuje się wymianę pompy przy drugiej wymianie rozrządu. Czyli pompa wody co drugi rozrząd.
sTERYD - Sro Lis 28, 2012 17:11

robsson78, wybacz ale źle wiesz. Podnosząc głowicę trzeba zdjąć pasek rozrządu, a zakładanie paska po jego demontażu jest zawsze ryzykowne i trzeba mu się zawsze dobrze przyjrzeć przy ponownym składaniu, a po połowie przebiegu, to już można w ciemno wymieniać.
robsson78 - Sro Lis 28, 2012 17:32

Dwa lata temu w styczniu wymieniałem rozrząd i pompę wody a w marcu uszczelkę głowicy więc faktycznie mechanik zdjął i założył mi ten sam lecz prawie nowy pasek. Teraz sobie przypomniałem. :oops:

szymon1986 napisał/a:
Szybkie pytanie...czy przy wymianie uszczelki pod głowicą wymienia się przy okazji rozrząd?
Pytam bo mija 5 lat lada moment i wypadałoby wymienić a na wiosnę chcę sprzedać Roverka,a w grudniu miałem uszczelkę robioną więc w razie co mógłbym jeszcze te 2 miesiące 3 pojeździć.


Z tego co pisze szymon1986 mechanik który robił mu uszczelkę założył stary pasek :shock:

szymon1986 - Czw Lis 29, 2012 09:47

No właśnie tego nie wiem czy stary czy nowy,rozrząd robiłem w grudniu a jakoś na wiosnę trafiło uszczelkę,mam dylemat bo gdyby założył nowy to spokojnie bym sobie pojeździł jeszcze do tej wiosny i sprzedał auto bo i tak nowy nabywca musi to wymienić,a jeśli nie no to powoli ryzyko się zaczyna bo właśnie w grudniu mija 5 lat...
leszczu - Czw Lis 29, 2012 11:54

szymon1986 napisał/a:
a jeśli nie no to powoli ryzyko się zaczyna bo właśnie w grudniu mija 5 lat...

Jeśli tak, to wymieniaj.

robsson78 - Czw Lis 29, 2012 16:09

szymon1986, Czy z rozrządem wymieniałeś może pompę wody ?
szymon1986 - Pią Lis 30, 2012 16:23

W przyszłym tygodniu dam do zrobienia,trochę szkoda kasy bo nowy nabywca pewnie i tak to wymieni ale nie ma co ryzykować zerwania :/

Z tego co pamiętam to chyba pompa była w średnim stanie i też wymieniałem.