Zobacz temat - Rave/ Haynes coś w tym stylu do starego mini
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Rave/ Haynes coś w tym stylu do starego mini

hvil - Wto Mar 02, 2010 21:45
Temat postu: Rave/ Haynes coś w tym stylu do starego mini
Witam,

Szpreram forum, i pana google ale w moim internecie to jakoś mniej rzeczy jest niz w innych.
Poszukuję coś w stylu rave ale do mini starego, nie mini bmw:-) starego dobrego Mini Jasia Fasoli:-)

Z góry dziękuję za pomoc.
Hvil

thef - Wto Mar 02, 2010 22:11

hvil napisał/a:
Szpreram forum, i pana google ale w moim internecie to jakoś mniej rzeczy jest niz w innych.
A poszperał pan w Ravie dla starszych modeli? Bo ja bym zachęcał :) .
hvil - Wto Mar 02, 2010 22:17

hmmm widzisz jednak człowiek czasem zawiesza się, racja, szukajki użyłem, dzięki za rade:-) już zaglądam:-)
Pływak - Wto Mar 02, 2010 22:17

Mi google wypluło takie coś jak by dobrze poszperać to na pewno znajdzie się tego więcej ale skoro w rave jest to po co szukać ;) http://www.ilovemini.com/.../haynesmini.pdf
hvil - Wto Mar 02, 2010 22:17

Ok. mam proze o skasowanie temata:-)
thef - Wto Mar 02, 2010 22:45

hvil napisał/a:
Ok. mam proze o skasowanie temata:-)
Nie zwykliśmy kasować tematów jeśli nie ma ku temu jakichś przyczyn. Uważam, że ten może się również komuś przydać, zresztą można zawsze dodać jakiegoś linka itp. Sam zresztą dodam jeszcze, że manual do Mini dostępny jest na stronie klubowej (niestety tylko dla klubowiczów).
hvil - Wto Mar 02, 2010 22:55

Ja nawet miałem ochotę "członkować" w tym roku ale kurcze zawsze jakoś nie miałem czasu się wziąć za formularz i składkę:-)

Chyba czas to uczynić.

flapjck1 - Sro Mar 03, 2010 00:14

a co potrzebujesz wiedziec o miniaku?

jakby co to polecam z polskich stron www.markfive.republika.pl i forum klubowe www.forum.mini.org.pl

hvil - Sro Mar 03, 2010 00:19

konstrukcje deski rozdzielczej, dmuchawy serwa, i inne do przekladki:-)
flapjck1 - Sro Mar 03, 2010 17:41

potrzebujesz:

maglownicy
jesli mini z serwem to tzw pedal box z przedluzka do serwa ( serwo zostaje w tym samym miejscu )
deski ( jesli jest - jesli zwykle zegary na stelazu to przekrecasz na druga strone po prostu )
linki predkosciomierza
sztywne przewody hamulcowe i sprzeglowy
lampy przod ( wklady - polecam "wesem" dedykowane do skody 105 ;) )

najprostsze na swiecie auto do przerobienia z rhd na lhd - czas pracy okolo 10 h jak ktos wie co robic ;) - same klucze zero spawania i ciecia - wszystkie otwory sa :D

hvil - Sro Mar 03, 2010 20:14

No wlasnie, ja troche conieco przekladek robilem, i tak mnie korci coby sobie taki ldschoolik dla przyjemnosci przywiezc przy okazji:-) bo na handel to malo hodliwe auto;-) ale dla wlasnego hobby niewielki koszt wyjdzie w zakupie:-)
flapjck1 - Czw Mar 04, 2010 08:39

jak bedziesz kupowal to pamietaj jedno

najgorszym i najdrozszym zlem dla miniakowca jest rdza

buda mimo pozorniej prostej konstrukcji jest praco/czaso/kaso-chlonna w naprawie
a rdzewiec lubi szybko

jesli nie zalezy ci na roczniku to szukaj mini do 92 - zdrowsze blachy ( cos jak z polskimi maluchami ;) ) i nie ma elektroniki tylko gazniki ktore sa banalne w obsludze
aa i bierz 1275 ccm :)

polecam :D

zajrzyj jeszcze www.apmc.pl :cool: