Zobacz temat - [rover 416]sprzęgło wysprzęglik?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [rover 416]sprzęgło wysprzęglik?

adam26xx - Pią Mar 05, 2010 12:40
Temat postu: [rover 416]sprzęgło wysprzęglik?
Witam
Od zakupu auta ,sprzęgło strasznie nisko bierze tj ,puszczajac go cieżko wyczuc moment w którym trzeba dodać gazu i czasem zaśmierdzi(poprzedni właściciel)wymieniał sprzęgło przynajmniej tak twierdził.
Co może być przyczyną wysprzęglik ?pompa sprzęgla?Jakieś symbole tych części ew.schemat?Czy może myle pojęcia i jest to jedna część?

P.S Potrzebuje tez tylne tulejki wahaczy ,ewentualnie jakies symbole,napewno do wymiany jest tzw cukierek,ale ponoc sa tam jeszcze jakies 2 mniejsze.

Pozdrawiam

faecd - Pią Mar 05, 2010 13:45

www.tomateam.pl

sklep klubowicza TOMI-ego.

Moze sprzeglo bylo byle jak zrobione, albo zalozone byle jakiej jakosc (podobno National jest do d, ale sa i pozytywne opinie)

[ Dodano: Pią Mar 05, 2010 13:37 ]
PS jezeli nisko bierze to tez moze oznaczac, ze masz malo plynu w układzie. Najlepiej wymien plyn hydrauliczny.

luqar - Pią Mar 05, 2010 15:44

szukaj wycieków przy pompie sprzęgła. mi wywaliło płyn (poszły uszczelki). po wymianie trzeba uzupełnić lub wymienić płyn i odpowietrzyć.
adam26xx - Pią Mar 05, 2010 16:27

Jeśli ktoś byłby na tyle dobry żeby zapodać fote gdzie szukać tej pompki.
fearless - Sob Mar 13, 2010 19:12

A co jeśli sprzęgło bierze zbyt wysoko i się ślizga?? Płyn w układzie jest w normie.
Pompkę sprzęgła masz za samym pedałem sprzęgła. wysprzęglik masz przy samej skrzyni. Poszukaj wycieków, choć wątpię w ich wystąpienie, w końcu sprzęgła w R 416 są bezobsługowe. Mogę się oczywiście myliś, mechanikiem nie jestem.