Zobacz temat - [R618, 1996r] Podświetlenie pokręteł - zapytanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R618, 1996r] Podświetlenie pokręteł - zapytanie

G4JOS - Pią Mar 05, 2010 16:09
Temat postu: [R618, 1996r] Podświetlenie pokręteł - zapytanie
Witam wszystkich!
Chciałem zapytać czy fabrycznie w ROVER 618i, 1996r. jest podświetlenie pokręteł od ogrzewania, nawiewu itp...
Dodam jeszcze, że mój obrotomierz jest słabo podświetlony, mniej więcej do połowy.
A pytanie zrodziło się z faktu iż nie mam podświetlenia pokręteł.

DANTE79R - Pią Mar 05, 2010 17:57

No to musisz rozebrać kokpit i zobaczyć bo pewnie diody zdechły.
G4JOS - Pią Mar 05, 2010 20:19

Czyli jednak podświetlenie powinno być...
Orientujecie się ile by to mogło kosztować a mianowicie naprawa tego?

karolkos - Pią Mar 05, 2010 23:18

Z wymianą żarówek powinieneś sobie sam poradzić.Z tego co pamiętam to są tam dwie żarówki.plus jedna od podświetlania zegarka.Sam koszt żaróweczek jest bardzo niski. musisz tylko pamiętać przy wyjmowaniu panela z pokrętłami, żeby wyhaczyć linki którymi te pokrętła sterują.Najlepiej schylić głowę pod kierownicę i ruszać pokrętłami, to wtedy zauważysz jakie linki musisz odczepić.
G4JOS - Sob Mar 06, 2010 00:19

A jakie to żarówki?
zuber84cool - Sob Mar 06, 2010 01:59

Przy pokrętłach masz 2 żarówki R5 3W ale nie musisz kupować całych z cokolikami wystarczy wymienić same żarówki T5 :wink: .Masz podświetlenie popielniczki? bo też jest podświetlana,jest jedna odpowiedzialna za to żarówka,sam kiedyś o tym nie wiedziałem dopóki nie stuknąłem lekko w konsolę i się objawiło :mrgreen: ,chociaż jestem niepalący i popielniczka mi niepotrzebna to ładnie to wygląda.
G4JOS - Sob Mar 06, 2010 10:09

Co do popielniczki to podświetlenie można powiedzieć, że działa. U mnie jest tam zielona żaróweczka która czasami przygasa (coś nie łączy) ale przez dłuższy czas raczej świeci ;)

Zastanawia mnie jeszcze czy to oby na pewno wina tylko żarówek...

Firq - Sob Mar 06, 2010 10:29

jedna rada nie kupuj żarówek diodowych do pokreteł bo one świeca punktowo i po założeniu ich nic nie bedziesz widział ze coś świeci.
Jak chcesz wieczorem zrobie fotke u mnie w R600 jak teraz wygląda podświetlanie pokręteł i licznika :)

G4JOS - Sob Mar 06, 2010 10:34

Firq napisał/a:
Jak chcesz wieczorem zrobie fotke u mnie w R600 jak teraz wygląda podświetlanie pokręteł i licznika :)
Super, chętnie zobaczę i przy okazji mógłbyś opisać w skrócie jak uzyskałeś taki efekt ;)
Firq - Sob Mar 06, 2010 10:40

nie ma problemu zrobie wieczorem bo teraz w dzien to nie widać za wiele :)
Ogólnie zostały mi tylko przyciski do przerobienia na czerwono bo reszta juz za mną :)

G4JOS - Sob Mar 06, 2010 13:10

w takim razie czekam na zdjęcie i porady ;)

[ Dodano: Sob Mar 06, 2010 12:23 ]
Firq napisał/a:
jedna rada nie kupuj żarówek diodowych do pokreteł bo one świeca punktowo i po założeniu ich nic nie bedziesz widział ze coś świeci.

Kurcze... nigdzie nie mogę znaleźć innych, w większości są to diody led jednak znalazłem pewną aukcję, na której zamieszczone są zdjęcia z zastosowaniem tych diod w zegarach i pokrętłach i wygląda to dobrze :>

[ Dodano: Sob Mar 06, 2010 12:27 ]
aha i chciałem zapytać czy żarówka 12V to ta której szukam? oczywiście R5/T5

[ Dodano: Sob Mar 06, 2010 13:10 ]
Skoro mowa o podświetleniu zegarów i kokpitu to może doradzicie mi kolor żarówek? ;)
Dodam, że tapicerkę mam jasną, podświetlenie przycisków radia czerwone a sam wyświetlacz biały. Myślałem nad czerwonym lub białym, kusi jednak niebieski :roll:

Deamian - Sob Mar 06, 2010 14:23

Cytat:
Kurcze... nigdzie nie mogę znaleźć innych, w większości są to diody led jednak znalazłem pewną aukcję, na której zamieszczone są zdjęcia z zastosowaniem tych diod w zegarach i pokrętłach i wygląda to dobrze :>


Na zdjęciach aukcji wszystko wygląda dobrze :wink:

G4JOS napisał/a:
aha i chciałem zapytać czy żarówka 12V to ta której szukam? oczywiście R5/T5


Tak. Szukaj raczej samych żarówek T5

G4JOS napisał/a:
Skoro mowa o podświetleniu zegarów i kokpitu to może doradzicie mi kolor żarówek? ;)
Dodam, że tapicerkę mam jasną, podświetlenie przycisków radia czerwone a sam wyświetlacz biały. Myślałem nad czerwonym lub białym, kusi jednak niebieski :roll:


Mam podobnie zestawienie jak ty tylko wyświetlacz radia i radia cb niebieski.
Robiłem podświetlenie na czerwono ale niestety słabo mi wyszło :/ . Jak tylko będzie w miarę ciepło będę poprawiał. Niebieski będzie Ci ciężko osiągnąć ponieważ będziesz musiał dodatkowo jeszcze farbę spod zegarów zdrapywać.

G4JOS - Sob Mar 06, 2010 14:35

Deamian napisał/a:
Na zdjęciach aukcji wszystko wygląda dobrze :wink:
co prawda to prawda :P
Deamian napisał/a:
Robiłem podświetlenie na czerwono ale niestety słabo mi wyszło :/
Mianowicie co tak dokładnie nie gra? :>

[ Dodano: Sob Mar 06, 2010 14:35 ]
Jeszcze coś... Ile żarówek muszę kupić jeżeli nie podświetla mi wszystkich pokręteł a dokładnie trzech plus słabo podświetlony obrotomierz? Albo inaczej... Ile jest wszystkich żarówek podświetlających kokpit, zegary itp. ?

Deamian - Sob Mar 06, 2010 15:09

Cytat:
Mianowicie co tak dokładnie nie gra? :>


Po prostu diody które kupiłem do podświetlenia pokręteł ( przerabiałem całe podświetlenie na diodowe) słabo świecą i to podświetlenie nie jest takie żywe i wyraźne jak np. w przyciskach.

W podświetleniu są:
zegary 4x t5
włączniki przeciwmgielnych i ogrzewania szyby 4x r3 8mm
zegarek r5
pokrętła ogrzewania 2x t5
klima i przyciski obiegów r3 9mm
popielniczka i zapalniczka 2x t5
sterowanie szyb 2x r3 8mm
schowek i bagażnik 2x C5W 36mm
pokrętło natężenie światła r3 8m

zuber84cool - Sob Mar 06, 2010 16:16

Można by spróbować jeszcze podświetlić używając diod SMD ale to już większy wydatek...
G4JOS - Nie Mar 07, 2010 13:35

Czy mógłby ktoś krótko opisać czynności, które powinienem wykonać przy wymianie żarówek? Od czego zacząć i na co zwrócić szczególną uwagę?
KRYS - Nie Mar 07, 2010 13:46

może to pomoze
Deamian - Nie Mar 07, 2010 13:54

Prawie wszystko na ten temat masz już na forum :wink:

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=41487

G4JOS - Nie Mar 07, 2010 14:23

ooo super, dziękuję! przepraszam za niezdarność w szukaniu ;)
cayose - Pią Maj 17, 2013 20:33

zuber84cool napisał/a:
Można by spróbować jeszcze podświetlić używając diod SMD ale to już większy wydatek...


Witam,
w końcu znalazłem pełną rozpiskę. Prosiłbym tylko o info ile watów mają żaróweczki T5 i R3? Czy R3 8mm i 9mm różnią się mocą? Z góry wielkie dzięki. Pytam, bo jeśli chodzi o T5 to widzę, że są 1,2 W, 2W, 2,3 W. Mam już rozebrane zegary i żaróweczki 1,2W wydają mi się nieco węższe od tych, które były. A poza tym i tak nie świecą...