Zobacz temat - [R600] Jaką instalację gazową polecacie?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Jaką instalację gazową polecacie?

karasbp - Sob Mar 06, 2010 10:22
Temat postu: [R600] Jaką instalację gazową polecacie?
Witam. Tak jak w temacie. Planuję założenie w swoim Roverku instalację gazową i już od miesiąca waham się gdzie i jaką instalację założyć. Chodzi mi o firmę. Znajomy polecił mi AEB KING. Czy jest to dobry wybór? Ma już ktoś z Was taką zainstalowną w swoim autku? Dodam jeszcze tylko, że nie myślę o innej niż o sekwencji. Proszę o rady i pozdrawiam.
Perez - Sob Mar 06, 2010 12:37

Jezeli chodzi o sekwencje to ja bym stawial na Staga
darek_wp - Nie Mar 07, 2010 11:05

Stag, BRC, OMVL. Poza tym nie mniej ważna jest odpowiednia regulacja - najlepsza instalacja zaraz po montażu nie będzie dobrze działać bez odpowiednich ustawień i regulacji.
iktorn73 - Pon Mar 08, 2010 09:40

Wydaje mi się że STAG jest dobrym kompromisem między ceną,niezawodnością i łatwością wyregulowania
_papa_ - Pon Mar 08, 2010 12:58

Polecam stronę: "http://lpg-forum.pl/" jako lekturę (wymagana rejestracja). Ja u siebie w R600 mam zamontowany sterownik STAG parownik tomasetto alaska, oraz wtryskiwacze Valtek. Co do wtryskiwaczy to polecam zainwestować w coś lepszego(np. MagicJet) aby później nie mieć problemów, z resztą Valteki do żywotnych nie należą.
Co do kosztów i to powie ci prawie każdy co ma założoną instalację LPG, że na montażu NIE NALEŻY OSZCZĘDZAĆ!!! by móc się cieszyć bezawaryjną jazdą na tańszym paliwku.

Marrkus - Pon Mar 08, 2010 21:41

Producent instalacji LPG Stag ma zakład montujące te instalacje. Jako zakład firmowy mają wiedzę i doświadczenie.

http://www.ac.com.pl/kontakt/montaz,395/

Jeżeli chodzi o inne instalacje to na pewno znajdzie się coś dobrego i u innych producentów ale jeśli mamy wspierać - wspierajmy swoich (krajowych) producentów tym bardziej że wielu instalatorów bardzo sobie chwali instalacje stag.

springonion - Pon Mar 08, 2010 23:35

Najważniejsze żeby znaleźć dobrych fachowców, którzy porządnie założą instalację i ją wyregulują - to jest nawet więcej niż połowa sukcesu jeżeli chodzi o zadowolenie z instalacji LPG. Mogą założyć komponenty z jakimi pracują - tylko żeby umieli do tego podejść. Ja niedługo oddaję mojego R200 do instalatora i będzie tam STAG 4 - sterownik, wtryski magic jet i reduktor tomasetto alaska lub zavoli zeta n. Ale reduktora tomasetto alaska instalatorzy nie polecają do silników pow. 100 KM.
Markzo - Wto Mar 09, 2010 00:23

Stag, dobry parownik, wtryski matrix albo magicjet i będzie gadał aż miło ;)