Zobacz temat - [R600] Czy te 4 elementy mają podświetlenie?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Czy te 4 elementy mają podświetlenie?

Dario.G - Pon Mar 08, 2010 00:16
Temat postu: [R600] Czy te 4 elementy mają podświetlenie?
Witam
Jak w temacie, co do panelu sterowania szybami to wiem ze powinien byc poswietlony, jednak u mnie po jego wymontowaniu nie zauwazylem zadnych zarowek, nawet przewodu ktory by doprowadzal prad. Czy mozliwe, ze byly wersje bez podswietlenia?
Pozatym czy panel regulacji lusterek na drzwiach(zapala sie tylko swiatelko w przycisku podgrzewania w momencie jego uruchomienia), pokretlo regulacji swiatel i potencjometr oswietlenia(sciemniacz) maja podswietlenie?

maciej - Pon Mar 08, 2010 00:50

Dario.G napisał/a:
Pozatym czy panel regulacji lusterek na drzwiach(zapala sie tylko swiatelko w przycisku podgrzewania w momencie jego uruchomienia), pokretlo regulacji swiatel i potencjometr oswietlenia(sciemniacz) maja podswietlenie?

Te elementy nie mają podświetlenia.

zuber84cool - Pon Mar 08, 2010 08:42

Dario.G napisał/a:
co do panelu sterowania szybami to wiem ze powinien byc poswietlony, jednak u mnie po jego wymontowaniu nie zauwazylem zadnych zarowek, nawet przewodu ktory by doprowadzal prad. Czy mozliwe, ze byly wersje bez podswietlenia?


Dziwne,piszesz że niema żadnego przewodu,to jak ci działa sterowanie szyb? Tam powinny być wpięte 2 kostki,poza tym ten panel jest podświetlany 2 żarówkami typu R3 0,84W

Generalnie w manualu jest dużo na temat tego panelu strowania :wink:

thef - Pon Mar 08, 2010 08:51

Potencjometr (ściemniacz) ma oświetlenie, przynajmniej w tej starszej wersji. Regulacja ustawienia reflektorów nie jest oświetlana. Panel lusterek ma podświetlany jedynie przycisk ogrzewania (kiedy jest włączone). Panel sterowania szybami od spodu ma wkręcone dwie żaróweczki w szarych oprawkach, wystarczy je przekręcić śrubokrętem.
zuber84cool - Pon Mar 08, 2010 08:57

No przecież napisałem 2 T3/R3 w oprawkach :razz:
maciej - Pon Mar 08, 2010 09:49

thef napisał/a:
Potencjometr (ściemniacz) ma oświetlenie, przynajmniej w tej starszej wersji.

aaa... Masz rację. Mój błąd - podświetlony jest sam rysunek "żaróweczki".

Dario.G - Pon Mar 08, 2010 14:17

zuber84cool napisał/a:
Dziwne,piszesz że niema żadnego przewodu,

Mialem na mysli to, ze nie ma zadnych przewodow z oprawkami do tych zarowek. Teraz juz wiem jak to dziala, problem w tym, ze nie moge dobrac zadnych zarowek po prostu nie maja takiego typu w sklepach.
Na allegro sa tylko typu led nie ma zwyklych, w dodatku 3rozmiary. Jaki jest rozmiar tych zarowek w panelu?

thef - Pon Mar 08, 2010 14:34

Dario.G napisał/a:
nie moge dobrac zadnych zarowek po prostu nie maja takiego typu w sklepach
Poszukaj w sklepach elektronicznych.
zuber84cool - Pon Mar 08, 2010 16:33

Dario.G napisał/a:
Mialem na mysli to, ze nie ma zadnych przewodow z oprawkami do tych zarowek.

A to co innego,co do żarówek to tak jak thef wspomniał w każdym elektronicznym powinni mieć i to różne kolorowe,po prostu zapytaj o żarówki 3mm do przycisków/przełączników samochodowych.

Dario.G - Pon Mar 08, 2010 16:53

Ehhh, to jakas utopia, patrza na mnie jak na wariata nawet na szrocie pytalem i nic. Gdybym mial chociaz stare na wzor, ale jak juz wyzej pisalem nie ma po nich sladu.
Co do podswietlenia potencjometru: wyglada na to, ze wersja nowsza takowego nie posiada- rysunek zaroweczki jest po prostu namalowany farba na plastiku obudowy. Dla pewnosci rozmontowalem go na czesci pierwsze i na 100% nie jest podswietlany.

Deamian - Pon Mar 08, 2010 16:57

http://moto.allegro.pl/it...0mm_i_inne.html

Bez oprawek ale przełożyć nie jest chyba problem :wink:

zuber84cool - Pon Mar 08, 2010 17:18

Deamian napisał/a:
http://moto.allegro.pl/item936656715_kolorowe_zarowki_do_auta_3_5_10mm_i_inne.html

Bez oprawek ale przełożyć nie jest chyba problem :wink:


O właśnie o to Lotto... :ok:

[ Dodano: Pon Mar 08, 2010 17:18 ]
Dario.G napisał/a:
Co do podswietlenia potencjometru: wyglada na to, ze wersja nowsza takowego nie posiada- rysunek zaroweczki jest po prostu namalowany farba na plastiku obudowy. Dla pewnosci rozmontowalem go na czesci pierwsze i na 100% nie jest podswietlany.

Tylko wersje z przed liftingu mają podświetlany potencjometr w dodatku ma on inny wygląd ale zasada działania taka sama.

Dario.G - Wto Mar 09, 2010 10:15

Deamian napisał/a:
Bez oprawek ale przełożyć nie jest chyba problem

Jak juz wspominalem nie mam oprawek, ani sladu po nich :???:

luki.f - Wto Mar 09, 2010 22:21

Witam a ja mam pytanie czy sterowanie szyberdachem jest moze podswietlane
maciej - Sro Mar 10, 2010 10:29

luki.f, nie.
RaFaLuS - Sro Mar 10, 2010 11:21

Przepraszam ze sie wtrącam w czyjs temat,ale mam pytanie odnosnie oswietlenia w przełącznikach sterujących szybami - Czy w R400 takie właśnie podświetlenie jest?