Zobacz temat - [Freelander] Jak wymienić sprzęgło
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Jak wymienić sprzęgło

pulpa - Pon Mar 08, 2010 19:51
Temat postu: [Freelander] Jak wymienić sprzęgło
witam jak w temacie musze wymienic sprzeglo moze ktos z kolegow juz to robil i podpowiedzia by co nie to jak to zrobic sprawnie i nie napracowac sie za wiele
cactooz - Pią Mar 12, 2010 08:30

Hej.

Wymieniałem sprzęgło w swoim Freelku kilka miesięcy temu. Wymieniałem - oddałem do warsztatu! Początkowo też sam chciałem się za to wziąć ale jak obejrzałem jakie jest dojście i generalnie jaki problem może stworzyć sama rozbiórka to odpuściłem. Części kupiłem na allegro - około 400zł. Samochód oddałem do warsztatu w czwartek o 20:00 w piątek o 13 odebrałem. Koszt wymiany wraz z olejami 600zł.

Osobiście wymieniałem tylko wysprzęglik bo to prościutka robota.

Pozdrawiam.

pulpa - Pią Mar 12, 2010 12:18

dzieki za rade moze tez tak zrobie mozesz powiedziec czy przy wymianie sprzegla trzeba wymienic wysprzeglik czy moze zostac stary
cactooz - Sob Mar 13, 2010 23:15

ja generalnie od wysprzęglika zaczynałem. natomiast jak to jest fachowo - wymieniać czy nie to nie wiem. Logika wskazuje żeby tak i ja tak zrobiłem. Koszt procentowo do całości niewielki.
Boncky - Sob Mar 13, 2010 23:38

oddaj do warsztatu, nie warte zabawy samemu, chyba ze masz porządny warsztat, kanał, narzędzia i czas.. no i jakaś wiedzę praktyczną i teoretyczną, ale wtedy byś nie pytał :)

nakazuje się wymienić wysprzęglik, wymień bo będziesz żałował jak za 2 miechy klęknie

pulpa - Pią Mar 19, 2010 18:13

Powiedzcie ktore bedzie lepsze QUINTON HAZELL czy BORG & BECK
Legion1349 - Sob Mar 20, 2010 09:45

borg & beck jest oryginałem z pierwszego montażu.
win32 - Sob Mar 20, 2010 10:21

ewentualnie jak chcesz go wziąć w teren, to weź wersję HD od LV
UQB100770L Clutch Plate - Heavy Duty