Zobacz temat - [R 416 00r] Wymiana głośnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 416 00r] Wymiana głośnika

elrafal - Sro Mar 10, 2010 12:51
Temat postu: [R 416 00r] Wymiana głośnika
Mam pytanie jak dostać się do głośników z tyłu nie mogę odczepić tego obicia tak musiałbym zerwać gumkę mocującą. Lewy głośnik przestał działać i chciałem je wymienić na nowe może mi ktoś polecić jakieś głośniki które tam pasują proszę o linki :)
BoloSr - Sro Mar 10, 2010 12:58
Temat postu: Re: [R 416 00r] Wymiana głośnika
elrafal napisał/a:
Mam pytanie jak dostać się do głośników z tyłu nie mogę odczepić tego obicia tak musiałbym zerwać gumkę mocującą. Lewy głośnik przestał działać i chciałem je wymienić na nowe może mi ktoś polecić jakieś głośniki które tam pasują proszę o linki :)


masz sedana ?? ?
to masz problem z tylnym bo nie dostaniesz takich jak tam sa chyab ze bedziesz kombinowal jak ja :) ale to jzu niedlugo pokaze co narobilem :)

elrafal - Sro Mar 10, 2010 13:07

hatchback to mnie pocieszyłeś z tymi głośnikami ech... nawet się tam dostać nie mogę a tu już trzeba kombinować żeby zmienić... :) w sumie mam wystarczające nagłośnienie z przodu ale wszystko ładnie grało jak działały wszystkie głośniki
paranoik - Czw Wrz 30, 2010 20:30

Ja też chciałbym wymienić głośnik lewy-tył i nie wiem jak sie tam dostac. czy jesli przestal grac to znaczy ze sie spalil? czy moze jakis kabelek gdzies sie spalil? jak to sprawdzic? jak dostac sie do tego głosnika ?

[ Dodano: Czw Wrz 30, 2010 20:30 ]
elrafal, czesc, wiesz juz jak dostac sie do tego glosnika ?

AVF - Pią Paź 01, 2010 17:23

Dostać się do tylnego głośnika w hatchu nie jest trudno, ostatnio wymieniałem, bo jeden nie grał. Wyjmujesz półkę bagażnika, odkręcasz śrubkę od maskownicy, dobrze się zapierasz i wyjmujesz ją. Ona jest zamontowana na tej śrubie i takich metalowych zatrzaskach, które dość łatwo schodzą jak przyłożysz trochę siły, nie bój się, nie powinno tam nic odlecieć czy połamać się. Już nie pamietam czy przed czy po zdjęciu maskownicy zdejmowałem wykładzinę od spodu głośnika, jest ona zahaczona w jednym miejscu tego metalowego "łoża" głośnika.

Możliwe, że tak mi łatwo poszło, bo np. poprzedni właściciel coś mieszał i nie jest już zabezpieczone jak z fabryki. Aczkolwiek nie wydaje mi się.

keczu - Pią Paź 01, 2010 17:47

http://forum.roverki.eu/v...highlight=keczu
etimark - Pią Paź 01, 2010 22:04

Z sedana mam oryginalne głośniki do sprzedania