Zobacz temat - [R600] Co to za przewód, kabel?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Co to za przewód, kabel?

magill - Czw Mar 11, 2010 23:37
Temat postu: [R600] Co to za przewód, kabel?
Witam ponownie,
Sprawy oświetlenia załatwione. W momencie wymiany owego oświetlenia naszło mnie natchnienie na naprawienie każdego oświetlenia w kabinie. Zrobiłem oświetlenie kabiny (wyskoczyła blaszka łącząca obiegi), oświetlenie stacyjki (spalona żarówka), oświetlenie panelu elektrycznych szybek (w trakcie - oczekiwanie na diody ze względu na brak dostępności żarówek w sklepach)

Po wyciągnięciu panelu sterowania szybami ze swojego miejsca, zauważyłem w środku taki przewód. Powiedzcie mi do czego jest ten przewód i jakie ma zadanie. Dodam tylko, że jest przykręcany do czegoś za pomocą gwintu (a'la wtyczka anteny do CB Radia)

http://img694.imageshack....6/dsc00226r.jpg

Tomek1212 - Pią Mar 12, 2010 02:23

To jest jakiś przewód koncentryczny dołożony przez poprzedniego właściciela, najprawdopodobniej do jakiejś anteny GSM lub GPS.
Deamian - Pią Mar 12, 2010 16:19

Coś podobnego miałem u siebie razem z ułamaną anteną z tyłu w błotniku po prawej stronie. Poprzedni właściciel powiedział że to od telefonu :hmm:
magill - Pią Mar 12, 2010 18:52

no to teraz coś mi się wydaje, że to od telefonu, bo w miejscu, gdzie przeważnie takowe telefony się montowało jest na stałe przymocowany rozgałęźnik zapalniczki. Pewnie dlatego, żeby zakryć dziurę od uchwytu telefonu :hmm:

Deamian, napisz gdzie dokładnie miałeś tą antenę od telefonu, i czy standardowo się to tam montowało, czy jak komu się podoba?

Deamian - Pią Mar 12, 2010 19:55

Cytat:
Deamian, napisz gdzie dokładnie miałeś tą antenę od telefonu, i czy standardowo się to tam montowało, czy jak komu się podoba?


Ten cały telefon nawet jak był to raczej dokładany. Ta niby antena była zamontowana na zewnątrz w wywierconej dziurze w karoserii. Idealnie po drugiej stronie jak jest antena od radia. Teraz mam w tym miejscu antenę na stałe od cb :wink:

darek_wp - Nie Mar 14, 2010 15:56

Kabel i wtyk na 100% od zestawu GSM.
magill - Nie Mar 14, 2010 21:38

dzięki Panowie :)