Zobacz temat - [Rover 25] kilka problemów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 25] kilka problemów

mickoz2 - Pią Mar 12, 2010 18:07
Temat postu: [Rover 25] kilka problemów
Witam dzisiaj stałem się Roverka 25 z silnikiem 1,4 , i już mam kilka problemów:

1. Nie działa klakson
2.Nie działa prędkościomierz
3.To mnie bardzo niepokoi za każdym razem jak wyłączę silnik resetuje się zegar.

Bardzo proszę o jakieś sugestie

SeevS - Pią Mar 12, 2010 22:43

Co do prędkościomierza to na 99% wina impulsatora.

co do klaksonu to albo styki zaśniedziały albo gdzieś jest przerwa w połączeniu.

Marcinus - Nie Mar 14, 2010 23:43

mickoz2 napisał/a:
To mnie bardzo niepokoi za każdym razem jak wyłączę silnik resetuje się zegar

A czy przypadkiem rusza wtedy do góry wskaźnik temp. płynu chłodzącego? Masz może klimę? jak tak, to włącz ją, włącz nawiew na max, spuść ręczny i zobacz, czy podczas odpalania zaświeci się kontrolka zaciągniętego ręcznego + kontrolka ABS, które chwilę po odpaleniu zgasną. Jeśli tak się stanie, ewentualnie porusza się w.w. wskazówka, to wyczyść klemy i podłączenie masy do pasa przedniego.
Pzdr. Marcinus
P.S. Szerokości i bezawaryjności życzę :wink:

mickoz2 - Pon Mar 15, 2010 15:58

Na razie doszedłem to tego ze zwarcie powoduje otwarcie drzwi zarówno pasażera jak i kierowcy. Otwieram drzwi gaśnie zegar i wyłącza się radio zamykam wszystko wraca do normy.

Mam rocznik 2000 silnik 1,4 84km będę wymieniać rozrząd w sklepie pytają jaki napinacz automatyczny czy manualny ??

PTE - Pon Mar 15, 2010 18:52

Najprawdopodobniej automatyczny. Pasek też szerszy i dłuższy (26mm i 145 zębów a nie 23mm i 143 zęby).

Co do elektryki, to proponuję postudiować schematy i poszukać zależności pomiędzy układami.

Marcinus - Pon Mar 15, 2010 20:11

mickoz2 napisał/a:
zwarcie powoduje otwarcie drzwi

spróbuj wyjąć te "bolczyki" które "informują" alarm(?), że otworzyłeś drzwi. Może to w nich jest problem... Jak tam nie znajdziesz nic podejrzanego, to pozostaje tylko ślęczenie nad schematami w RAVE...

mickoz2 - Wto Mar 16, 2010 19:41

Witam większość została rozwiązana, pomógł warsztat z Łodzi na ul. Starorudzkiej polecany zresztą na stronie roverki.eu . Pozostał problem z klaksonem uszkodzony jest zwijacz gdyby ktoś z Was był w posiadaniu czegoś takiego chętnie odkupię
PTE - Sro Mar 17, 2010 13:28

Do wyboru, do koloru:
[url]http://moto.allegro.pl/listing/search.php?string=ta%C5%9Bma+rover*+25&category=620&country=1[/url]


EDIT: Dlaczego linki raz się wklejają poprawnie a raz nie? :/