Zobacz temat - [R400 1.4 97r] Niedzialajacy pilot po wymianie baterii.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400 1.4 97r] Niedzialajacy pilot po wymianie baterii.

przemek101 - Nie Mar 14, 2010 19:44
Temat postu: [R400 1.4 97r] Niedzialajacy pilot po wymianie baterii.
Czesc,

Moze ktos mial podobny problem i moze sie ze mna podzielic doswiadczeniami. Otoz nie dziala mi pilot do samochodu, wyciagnalem z niego baterie na godzine. Po wlozeniu baterii spowrotem pilot nie dziala, mimo wykonania procesu synchronizacji. Po wielu probach synchronizacji pilota poddalem sie i wezwalem fachowcow. Po podlaczeniu komputera do samochodu okazalo sie ze nie mozna nawiazac polaczenia. Panowie z serwisu powiedzielii ze
moze to byc wina jakiegos bezpiecznika i ze sie odezwa.

I teraz moje pytanie, czy ktos moze mi doradzic co sie moglo stac i co z tym zrobic?

praktis - Nie Mar 14, 2010 20:29

Spróbuj odłączyć akumulator na 15-30 minut a potem ponowić procedurę synchronizacji pilota.
Jak użyjesz forumowej szukajki, to znajdziesz wiele tematów opisujących walkę z pilotami np.

http://forum.roverki.eu/v...onizacja+pilota

przemek101 - Nie Mar 14, 2010 20:51

No niestety trik z odlaczeniem akumulatora nie pomogl. Przeszukalem juz cale forum i nie znalazlem rozwiazania mojego problemu, daltego wlasnie powstal ten post.
praktis - Nie Mar 14, 2010 21:47

Masz tylko jednego pilota?
przemek101 - Nie Mar 14, 2010 21:56

Tak, mam tylko jedengo pilota. A pozatym to juz chyba wiem dlaczego nie mozna sie bylo polaczyc z komputerem, bo tam jest starsza wersja OBD, ale ci tak zwani fachowcy tego oczywiscie nie wiedzieli (no ale czego sie mozna bylo spodziewac po irlandczykach ). Czyli jakims cudem kluczyk sie rozprogramowal i teraz potrzebuje kogos z odpowiednim sprzetem do ponownego zaprogramowania kluczyka.
springonion - Nie Mar 14, 2010 22:15

Być może w pilocie są zimne luty na płytce, w miejscach mocowania do niej blaszki która trzyma baterię - dość częsta przypadłość tych pilotów lucasa.
bielawnym - Pon Mar 15, 2010 00:00

Miałem ten sam problem;) Znane powiedzenie mówi: jak zawiodą już wszystkie środki - zajrzyj do instrukcji obsługi;) przy wymianie baterii w pilocie:
1) wyjmij starą baterię
2) bez baterii w pilocie przyciśnij pierwszy przycisk i przytrzymaj pięć sekund. Później drugi i też przytrzymaj pięć sekund.
3) włóż nową baterię
4)synchronizuj tak jak po odpięciu akumulatora

będzie działać;)