Zobacz temat - [R75] Awaria regulacji fotela
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Awaria regulacji fotela

rado - Nie Mar 14, 2010 19:49
Temat postu: [R75] Awaria regulacji fotela
Witam.
Dziś stała się dziwna rzecz z przednim fotelem kierowcy, chodzi konkretnie o elektroniczną regulacji poziomu nachylenia oparcia. Regulacja jest elektroniczna i po wciśnięciu sterownik fotela nie można zmienić kąta oparcia-przestało działać.
Miał ktoś podobny problem? jeżeli tak jaka może być przyczyna?

Pozdrawiam i dzięki z góry za odp.

dukat11 - Nie Mar 14, 2010 20:28

rado napisał/a:
Dziś stała się dziwna rzecz z przednim fotelem kierowcy, chodzi konkretnie o elektroniczną regulacji poziomu nachylenia oparcia. Regulacja jest elektroniczna i po wciśnięciu sterownik fotela nie można zmienić kąta oparcia-przestało działać.


Przyczyn może być kilka.
1. Zaśniedziały styk
2. Awaria przełącznika (w środku jest plastikowy przełącznik i jak kogoś siła rozpiera można połamać)
3. Awaria silnika regulacji (jest pod siedzeniem)

Zacznij od zdjęcia osłon przełącznika i i sprawdź czy przy ręcznym przełączaniu cyka we
wszystkie strony.

PS. popraw temat bo oberwiesz od Moderatora

rado - Nie Mar 14, 2010 20:42

Dukat jeżeli chodzi o regulacje przód/tył jest wszystko oki.
Zepsuła się regulacja nachylenia, zdjąłem osłonę tego przycisku i cyka w dwie strony, dwa razy udało się zmienić nachylenie fotela ale to było takie ostatnie tchnienie, podejrzewam że to coś z silniczkiem. I moje pytanie jest takie czy taki silniczek jest do tej regulacji osobny i czy można go wymienić, naprawić? kupić gdzieś nowy?

dukat11 - Nie Mar 14, 2010 21:20

Zanim zaczniesz wymieniać to rozbierz i sprawdź czy dochodzi zasilanie jak przełączasz. być może po prostu zaśniedziały gdzieś styki albo zwarcie się. Jeśli padł silnik to poszukaj używki lub ebay

http://shop.ebay.co.uk/i....+seat&_osacat=0

[ Dodano: Nie Mar 14, 2010 21:20 ]
A może szczotki się wytarły. Rozbierz i jeśli tak to można dobrać i będzie ok

grota10 - Pon Mar 15, 2010 18:16

Mi oparcie tez przestalo dzialac a przyczyna byla prozaiczna.Jako os oparcia sluzy dlugi pret kwadratowy o przekroju moze 1 cm ktory przechodzi przez cala szegokosc fotela w miejscu styku sziedzenia z oparciem.Jest to jakby zawiac ktory po obu stronach fotela wchodzi w takie blachy z wycietym kwadratem.wysunal sie po prostu i nie podnosil oparcia.Trzeba uchylic tapicerke w tym miejscu i wsunac go spowrotem.U mnie tak bylo
rado - Sro Mar 17, 2010 15:56

Okazało się że silniczek jest oki, uszkodzony jest przełącznik zmiany kąta oparcia? czy można dostać gdzieś cały element? szukałem po internecie z marnym skutkiem.
dukat11 - Sro Mar 17, 2010 17:09

rado napisał/a:
Okazało się że silniczek jest oki, uszkodzony jest przełącznik zmiany kąta oparcia? czy można dostać gdzieś cały element? szukałem po internecie z marnym skutkiem.


Pogadaj z Domel-X może jeszcze ma z anglika (ja odkupiłem od niego prawy) i przełóż do swojego. Jeśli nie ma to kiedyś na ebay.uk miał je smc343 ale również angielskie (pytałem czy nie mają europejskich)

rado - Sro Mar 17, 2010 18:40

dukat11 napisał/a:
rado napisał/a:
Okazało się że silniczek jest oki, uszkodzony jest przełącznik zmiany kąta oparcia? czy można dostać gdzieś cały element? szukałem po internecie z marnym skutkiem.


Pogadaj z Domel-X może jeszcze ma z anglika (ja odkupiłem od niego prawy) i przełóż do swojego. Jeśli nie ma to kiedyś na ebay.uk miał je smc343 ale również angielskie (pytałem czy nie mają europejskich)

Wróciłem od mechanika, załatwił sprawę - z tym że przełożył przełącznik od pasażera do fotelu kierowcy a ten uszkodzony posklejał i działa narazie ale jak on to powiedział żeby go na razie za często nie używać bo klej musi wyschnąć. I po ok 24 godzinach powinno być oki.
Jednak profilaktycznie chyba już będę szukał tego przełącznika.

Jaki jest tego koszt?

Pozdrawiam i dzięki za info dukat!

dukat11 - Sro Mar 17, 2010 20:31

Ja miałem złamany od oparcia pasażera. Przerobiłem sklejanie i spawanie plastiku ale niestety po 1-2tyg znów pękało. o ile pamiętam koszt był ok 20funtów. Wyślij PW lub zadzwoń do Domel-X i jeśli ma to powinniście się dogadać, jest naprawę w porządku.
rado - Czw Mar 18, 2010 20:41

Niestety nie ma :cry: nie orientujesz się gdzie można znaleźć na stronach angielskich ten przełącznik?
dukat11 - Czw Mar 18, 2010 22:05

O ile kojarzę to w BMW serii 5 E39 jest podobny.

http://www.thepartsbin.co...ch~reparts.html

Więc może spróbuj w jakimś serwisie BMW.

naps - Nie Sie 08, 2010 21:26
Temat postu: Poszukuje takiego sterownika do fotela kierowcy
Czy wie ktos kto moze miec cos takiego do sprzedania??
Dokladnie chodzi o regulacje oparcia kierowcy.
Prosze o jakis namiar gdzie mozna to kupic.

dukat11 - Nie Sie 08, 2010 22:15

naps napisał/a:
Czy wie ktos kto moze miec cos takiego do sprzedania??
Dokladnie chodzi o regulacje oparcia kierowcy.
Prosze o jakis namiar gdzie mozna to kupic.

http://cgi.ebay.co.uk/Rov...=item2a08f23e43

naps - Nie Sie 08, 2010 23:04

Dzieki dukat ale czy gdzies na jakims naszym polskim podworku to dostane?? Nie mam konta na ebayu
dukat11 - Pon Sie 09, 2010 09:26

naps napisał/a:
Dzieki dukat ale czy gdzies na jakims naszym polskim podworku to dostane?? Nie mam konta na ebayu


To załóż :wink:

naps - Pon Sie 09, 2010 10:29

Ale pomogles :P DOBRA a tak na powaznie to gydby ktos mial takie ustrojstwo na sprzedaz to kupie od reki.
dukat11 - Pon Sie 09, 2010 21:52

naps, To jest towar bardzo deficytowy. Trudno go znaleźć a brak konta to raczej nie jest problem bo założenie zajmuje max 5min. We cześniejszych postach podałem link do strony z przełącznikami od BMW serii 5 które wyglądają podobnie więc wystarczy spróbować zapytać w serwisie BMW i obejrzeć czy podpasuje.

http://www.thepartsbin.co...ch~reparts.html