Zobacz temat - [R all] Akumulator żelowy AGM
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [R all] Akumulator żelowy AGM

Remigiusz - Nie Mar 14, 2010 21:43
Temat postu: [R all] Akumulator żelowy AGM
Witam,
Ze dalej nie kupiłem sobie baterii nowej do Roverka sie teraz zastanawiam czy zamiast Centra Futura 74Ah nie kupić obie żelowa, AGM to się jakoś nazywa :wink:

Jedyny minus sa tylko dwa rozmiary dostępne:

VARTA ULTRA DYNAMIC 70Ah 760A
VARTA ULTRA DYNAMIC 95Ah 850A

BOSCH S6 DEEP CYCLE 70Ah 760A
BOSCH S6 DEEP CYCLE 95Ah 850A

Cenowo tez nie az tak tragicznie jest bo tylko 200zl więcej kosztuje niż ta moja Centra :mrgreen:

Kupił bym taką 70Ah AGM kosztują obie ok ~600-650zł :???:

Czy na prawdę zdają one lepszy egzamin niż kwasówki :wink: Ma może ktoś jakaś taka lub użytkuje taki rodzaj :?:

springonion - Nie Mar 14, 2010 22:10

Według mnie bez sensu jest wkładanie do normalnego samochodu aku żelowego. Przeznaczone one są przecież głównie w sporcie, gdzie samochodowi grozi wywrotka, lub dachowanie - nie wycieka z nich wtedy kwas. Lub gdy w aucie naładowane jest car audio (pare kW RMS), sprawują się one lepiej niż kwasówki. A do normalnej eksploatacji wystarczy porządny (yuasa, varta, bosch, exide) i przede wszystkim odpowiedni aku kwasowy.
flapjck1 - Nie Mar 14, 2010 23:53

akumulator typu AGM to nie to samo co "zelowka"
AGM to akumulatory typowe "kwasowe" tylko dla zwiekszenia bezpieczenstwa i stabilnosci pracy oraz zminimalizowania ryzyka zwarcia caly elektrolit jest uwieziony w poduszkach ( przedkladkach ) cel z wlokna szklanego

a w zelowce elektrolit ma postac zelu :)

Armandoo - Nie Mar 14, 2010 23:54

Witam,

ja używałem trochę czasu akumulatorów żelowych u siebie w autach i mam co do nich bardzo mieszane uczucia ;-)

Bardzo zadowolony byłem z ich mocy , akumulator naprawdę można było obciążać przez dłuższy czas , działały super. Nigdy nie zdarzyło mi się , żebym czuł aby brakowało mu mocy do rozruchu silnika .... jest jednak pewne ale ...

...ale kiedy akumulator taki Ci już zdechnie a dzieje się to bez wcześniejszych oznak , może się to wydarzyć w każdym momencie bez względu na porę roku , warunki pogodowe itp. to jest on już do wyrzucenia.

Jest to olbrzymia wada tych akumulatorów . Nie doładujesz już go sobie :-(

Remigiusz - Pon Mar 15, 2010 00:09

Dziękuje wam za odpowiedzi teraz wszystko jasne jest to ktoś mi źle wytłumaczył albo sam nie miał pojęcia różnicy miedzy Zel a AGM :mrgreen:

Wiec kupie chyba Centre Future sobie :wink: Nie ma co kombinować wada tych żelowych jest niezła jak padnie to już na Amen :neutral:

domel-x - Pon Mar 15, 2010 11:23

Armandoo napisał/a:


a dzieje się to bez wcześniejszych oznak , może się to wydarzyć w każdym momencie bez względu na porę roku , warunki pogodowe itp. to jest on już do wyrzucenia.

Jest to olbrzymia wada tych akumulatorów . Nie doładujesz już go sobie :-(


kwasowe zwykłe też potrafią padnąć bez oznak w gorące lato ,poprostu niema reguły :wink: