Zobacz temat - [ 216si 1.6 16V 98 r. ] Szyby parowanie....
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [ 216si 1.6 16V 98 r. ] Szyby parowanie....

Tomeks990 - Czw Mar 18, 2010 23:16
Temat postu: [ 216si 1.6 16V 98 r. ] Szyby parowanie....
Witam...

zabardzo nie umiem pisać postów więc napisze prosto z mostu... Strasznie parują mi szyby. dzisiaj w ten ładny dzien okolo godz 17 gdy wsiadłęm do mojego auta to wszystkie szyby mialme zaparowane a przyjechał kolega i mowi ze u niego jest wszystko ok i tak jest u mnie codziennie;/ podkresle ze przednia szybe mam troche peknieta i czy moze wtym problem tkwi? bo wszyscy mi mowia ze nie;/...

co mam zrobić???

pawel.o83 - Czw Mar 18, 2010 23:19

umyj szyby(od środka) płynem do mycia garów(najlepiej kuchcikem). mnie ten zabieg za każdym razem pomaga. powtarzam czynność za każdym razem gdy myje auto w środku(co2 tyg). mozesz wysuszyc wycieraczki bo czesto sabardzo mokre lub wilgotne
thef - Czw Mar 18, 2010 23:22

Powodem parowania może być wilgoć w samochodzie (trzeba sprawdzić np. pod wycieraczkami), zanieczyszczony już mocno filtr kabinowy (o ile jest), włączony cały czas obieg wewnętrzny, zapchany liśćmi i innymi farfoclami wlot na podszybiu itp., oraz jak wspomniał kolega brudne szyby (kurz i brud, a szczególnie osad z dymu papierosowego przyciągają wilgoć).
czort - Czw Mar 18, 2010 23:50

W poprzednim samochodzie tez mi strasznie parowały szyby. Miałem dywaniki gumowe, więc pod nie włożyłem trzy warstwy popierowego recznika. wyciaga się w ten sposób wilgoć. po krótkim czasie pomogło. oczewiscie wymieniłem ten papier kilka razy...