Zobacz temat - [R200 1.4Si 97r] Strasznie głośna skrzynia biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4Si 97r] Strasznie głośna skrzynia biegów

Mateusz_MN - Pią Mar 19, 2010 08:57
Temat postu: [R200 1.4Si 97r] Strasznie głośna skrzynia biegów
Witam

Chciałbym na początku wszystkich gorąco pozdrowić i powitać na forum, jest to mój pierwszy post.

Kupiłem kilka dni temu rovera 214si skrzynia biegów w nim bardzo głośno pracuje, biegi wchodzą lekko, nie wypadają, tylko podczas jazdy słychać odgłosy typu jakieś ciągłe buczenie, jest to praktycznie na każdym biegu.

Gdy wcisnę sprzęgło podczas jazdy odgłosy cichną i jest cisza.Sprzęgło było wymieniane.Buczenie często słychać również podczas redukcji biegów.

Nie wiem co robić kupić skrzynie, oddać do naprawy, dodać doktora typu ceramizer itp.


Pytałem się znajomego powiedział, że można z tym jeździć ale jest to dla mnie strasznie uciążliwe.


Za podpowiedzi z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Kris - Pią Mar 19, 2010 10:43
Temat postu: Re: [R200 1.4Si 97r] Strasznie głośna skrzynia biegów
Mateusz_MN napisał/a:
Witam

Chciałbym na początku wszystkich gorąco pozdrowić i powitać na forum, jest to mój pierwszy post.

Kupiłem kilka dni temu rovera 214si skrzynia biegów w nim bardzo głośno pracuje, biegi wchodzą lekko, nie wypadają, tylko podczas jazdy słychać odgłosy typu jakieś ciągłe buczenie, jest to praktycznie na każdym biegu.

Gdy wcisnę sprzęgło podczas jazdy odgłosy cichną i jest cisza.Sprzęgło było wymieniane.Buczenie często słychać również podczas redukcji biegów.

Nie wiem co robić kupić skrzynie, oddać do naprawy, dodać doktora typu ceramizer itp.


Pytałem się znajomego powiedział, że można z tym jeździć ale jest to dla mnie strasznie uciążliwe.


Za podpowiedzi z góry dziękuję.

Pozdrawiam


Proponuję byś skoczył do Babic do ECC do Mariusza, on Ci to na pewno dobrze zdiagnozuje.

PTE - Pią Mar 19, 2010 10:45

Zapewne któreś z łożysk w skrzyni szlag trafił. Gdyby to mi się przytrafiło, to oddałbym skrzynię do naprawy. Przy kupnie używanej nigdy nie wiesz do końca na ile Ci wystarczy i czy zaraz też nie padnie. Części w dużej mierze pasują od skrzyni MA koncernu PSA, które montowane były m.in. w Peugeot 106, 205 i 306 oraz w Citroenie AX i Saxo (Rover kupiłw latach 80-tych od Peugeota licencję na te skrzynie).
Mateusz_MN - Sob Mar 20, 2010 11:18

Dzięki za szybką odpowiedź, gdzie ja tego pana zlokalizuję?

Mozna dostać jakieś namiary, telefon?

Jaki może być orienacyjny koszt naprawy?

Tak myslę może wymienić olej na gęstszy i wlać ceramizera ale to chyba nic nie da...

[ Dodano: Sob Mar 20, 2010 11:18 ]
Chciałbym wymienić w nim olej, jaki byłoby najlepiej wlać przy głośnej pracy skrzyni?

Jeżeli by to nie pomogło to bym się wziął za naprawę.