Zobacz temat - [Honda Accord] Prośba o interpretację kodów ECM
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [Honda Accord] Prośba o interpretację kodów ECM

roberto_san - Sob Mar 20, 2010 17:45
Temat postu: [Honda Accord] Prośba o interpretację kodów ECM
Witam wszystkich. Dziś wybłyskałem następujące kody w mojej hondzie z silnikiem tdi: 12 (wiadomo), 15, 64.
Czy ktoś z Was miał podobne błędy ECM lub wie jak to zlokalizować. Kod nr 15 (problem z chłodzeniem silnika-czujnik), 64 (dozowanie ON)
Objawy: silnik faluje na jałowym (temat rzeka), nie sprawdzałem wiązki pompy wtryskowej.

Dzięki za pomoc.

szoso - Sob Mar 20, 2010 18:10

15 Czujnik chłodzenia silnika-to chodzi pewnie o czujnik który załącza wentylator chłodnicy
64 to nastawiacz dozujący paliwo - sprawdzić wiązkę lub sam nastawiacz w pompie

roberto_san - Sob Mar 20, 2010 19:29

Ok, dzięki. A gdzie szukać w tych silnikach czujnika, który generuje kod błędu 15?
Czy kod błędu nr 64 jest bezpośrednio związany z nastawnikiem pompy i jej sterowaniem (wiązka)?

Pozdr.

thef - Sob Mar 20, 2010 19:56

Tutaj opis błędów, tak na przyszłość - http://www.roverki.pl/article.php?sid=420
roberto_san napisał/a:
Czy kod błędu nr 64 jest bezpośrednio związany z nastawnikiem pompy i jej sterowaniem (wiązka)?
Dokładnie tak. W przeważającej większości przypadków dotyczy wiązki elektrycznej, a szczególnie kostek przy pompie.
roberto_san napisał/a:
A gdzie szukać w tych silnikach czujnika, który generuje kod błędu 15?
Nr 8 na rysunku poniżej. Ogólne umiejscowienie na zdjęciu w artykule, do którego podałem już link.
szoso420 napisał/a:
15 Czujnik chłodzenia silnika-to chodzi pewnie o czujnik który załącza wentylator chłodnicy
W tym przypadku chodzi o czujnik temperatury płynu chłodzącego, który podaje dane do komputera (dwupinowy), w R600 i HA on nie steruje wentylatorami.