Zobacz temat - [R75] Problem z drzwiami
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z drzwiami

damtom85 - Pon Mar 22, 2010 01:51
Temat postu: [R75] Problem z drzwiami
witam wszystkich. Problem jest taki ze tylne prawe drzwi nie chca sie otworzyc gdy sie probuje pociagnac za klamke zewnetrzna i wewnetrzna. "bolec" od centralnego zamka wyskakuje jak zawsze, ale niedary ich otworzyc. Czy ktos wie jak te drzwi rozbroic i naprawic bez masakrowania?? Przypominam ze drzwi sie nie otwieraja. za odpowiedzi z gory dzieki.
dukat11 - Pon Mar 22, 2010 08:20

Szarpnij za tapicerkę od spodu i będziesz miał dostęp do wnętrza drzwi. Temat wiele razy poruszany na forum. Wystarczy użyć opcji szukaj
SeniorA - Pon Mar 22, 2010 09:32

damtom85 napisał/a:
Czy ktos wie jak te drzwi rozbroic i naprawic bez masakrowania??
zacznij od potraktowania zamka np. WD 40 przez klamkę zewnętrzną. Jak to nie pomoże, to trzeba ściągnąć boczek drzwi ( da się ) po wypięciu listwy progowej.
damtom85 - Pon Mar 22, 2010 11:24

SeniorA napisał/a:
Jak to nie pomoże, to trzeba ściągnąć boczek drzwi ( da się ) po wypięciu listwy progowej.


listwa progowa? tu mnie zaskoczyles ze mozna ta listwe sciagnac bez otwierania drzwi ale sprawdze na pewno, dzieki.

SeniorA - Pon Mar 22, 2010 19:03

damtom85 napisał/a:

listwa progowa?
mam na myśli tą plastikową wewnętrzną.Wystarczy ją przesunąć. To tak dla ułatwienia żeby było więcej luzu do odciągnięcia tapicerki.
grota10 - Pon Mar 22, 2010 19:17

mialem ten sam problem po myciu auta mialem zawsze zaryglowane drzwi na kilka dni.Pomogla duza ilosc WD.Problem zniknal mam nadzieje ze na zawsze
owcze - Wto Mar 23, 2010 08:12

przejrzyj sobie ten link.

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=42523

ostatnio też walczyłem z drzwiami i był nadłamany delikatnie "cypelek", który jest w tym linku opisany. Tapicerkę możesz ściągnąć przy zamkniętych drzwiach bez żadnego problemu. Najpierw spróbuj sposobów opisanych powyżej, czyli WD40 ;)