Zobacz temat - Wycieczka Roverkiem, gdzie ? co polecacie ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Wycieczka Roverkiem, gdzie ? co polecacie ?

unpredictablee - Pon Mar 22, 2010 08:32
Temat postu: Wycieczka Roverkiem, gdzie ? co polecacie ?
Witajcie,
Planuje wycieczkę swoim Roverkiem na przełomie kwietnia i maja. :foto:
Zastanawiam się gdzie się udać, czy w jakieś ciekawe miejsca w naszym kraju? Może mały wypadzik za granice?
Chodzi mi o trasę ciekawą dla jazdy samochodem, zobaczenie czegoś fajnego ?

Myślałem nad odwiedzeniem heide parku w Niemczech, Adrenalina Park pod Wrocławiem?

Może Wy mi coś zaproponujecie? :bezradny:

tomirek - Pon Mar 22, 2010 09:52

W Polsce to tradycyjnie: Góry Stołowe, Ojcowski Park Narodowy, szlak Orlich Gniazd w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej...
Wilczy szaniec pod Gierłożą a to już w sumie blisko do Stańczyków z jednymi z najwyższych, jak nie najwyższymi, kamiennymi wiaduktami kolejowymi w Europie.

Za granicą? Szumawa u naszych południowych sąsiadów :) Piękne i malownicze okolice :mrgreen: .
http://picasaweb.google.com/tomirek/Szumawa2006#

Markzo - Pon Mar 22, 2010 10:03

A może północna pętla zielonego piekła?
unpredictablee - Pon Mar 22, 2010 10:15

tomirek, Góry Stołowe przyznam że nie byłem jeszcze, a Szumawa też ciekawa propozycją.. :roll: Po drodze mógłbym zachaczyć o Pragę, niedaleko w sumie do Wiednia.
Markzo, a co to ? Jedno co mi się z tym kojarzy to tor w Nurburgink czy jakoś tak :mrgreen:

Markzo - Pon Mar 22, 2010 10:29

Dobrze Ci się kojaży :D sliczna okolica i pośmigasz roverkiem :D cud miód :D
llygas - Pon Mar 22, 2010 11:06

unpredictablee, polecam wyjazd na letni zlot, obojetnie gdzie to bedzie. :)
kasjopea - Pon Mar 22, 2010 13:17

llygas napisał/a:
unpredictablee, polecam wyjazd na letni zlot, obojetnie gdzie to bedzie. :)
:ok2:
iwan00 - Pon Mar 22, 2010 14:20

Polecam Warmię i Mazury - piękne lasy jeziora, zamki i kościoły - mnóstwo ciekawych historii do poznania.

Bunkry też są :) ale bardziej polecam te nad "Kanałem mazurskim" niż te w Gierłoży

unpredictablee - Pon Mar 22, 2010 20:54

kasjopea, llygas, ok ale zlocik będzie letni ja planuje wypad wiosenny bardziej :P
:twisted:

martens - Pon Mar 22, 2010 23:07

Kwiecien/maj
- propozycja nr 1- wycieczka kilkudniowa - przy zapowiadanej cieplej/ladnej pogodzie. Duzo jazdy i duzo chodzenia. Sandomierz/Skotniki/Koprzywnica/Baranow Sandomierski/Klimontów/Ujazd/Rytwiany-klasztor kamedułów (sprawdzić czy otwarty dla zwiedzajacych)/Szydłów/Chańcza/Wiślica/Chęciny/Mnichów/Sobków/Złoty Potok/brama Twardowskiego/Ostrężnik/Mirów/Ogrodzieniec

- propozycja nr 2 - tylko ladna pogoda, gdy nie ma sniegu
Sokolnik/Długopole Zdrój/ wodospad Wilczki/Kletno - kopalnia uranu/ Złoty Stok - kopalnia/Duszniki Zdrój/Błędne Skały/Szczeliniec/Kudowa Zdrój/ Ratno Dolne/Zagórze/kompleks Osówka/Chojnik/wodospad Szklarka/wodospad Kamieńczyk/Szklarska Poręba/Swiecie/Zamek Czocha/Zamek Gryf/Zakręt Smierci/Świny zamek/Zamek Bolków

Wymienilam haslowo - katalogami ze zdjec. Pomiedzy tymi iewymienionymi znajduja sie takze perelki, ktorych nie zdazylismy odwiedzic :( .

Wycieczki przewiduja fajne/godne zwiedzenia miejsca, zarówno ruiny zamkow/zamki, koscioly, zabytki, kopalnie, jaskinie jak i miejsca pelne turystow i knajp.

Jesli Cie cos zainteresuje to moge poszukac notatek i dokladniejszych tras dotyczacych tych wycieczek - bedziesz mogl je odebrac na spocie w Lublinie.

pozdrawiam
Marta

merf3 - Pon Mar 22, 2010 23:37

jak jescze nie byles w zoo safari a przejezdzalbys tymi rejonami to polecam http://www.zoo-safari.com.pl/reader.php?ID=7 nie wysiadasz z auta i masz safari w Polsce:) bylem tam jakies dwa lata temu i fajne wrazenie jak zyrafa chce pysk wsadzic do auta
kasjopea - Wto Mar 23, 2010 00:16

unpredictablee, tak po prawdzie to zlot letni jak sama nazwa wskazuje przypada kalendarzową wiosną :wink:
unpredictablee - Wto Mar 23, 2010 07:30

martens, ta druga propozycja bardziej przypadła mi do gustu, lecz obejrzę na spokojnie sobie i dam znać jak bede potrzebował wiecej info.
Dzięki
merf3, nie widziałem, nie byłem ale wyglada fajnie. Na pewno rozważę i to.
Dziekiii :lol:

jaro12 - Wto Mar 23, 2010 07:44

Cytat:
- propozycja nr 1- wycieczka kilkudniowa - przy zapowiadanej cieplej/ladnej pogodzie. Duzo jazdy i duzo chodzenia. Sandomierz/Skotniki/Koprzywnica/Baranow Sandomierski/Klimontów/Ujazd/Rytwiany-klasztor kamedułów (sprawdzić czy otwarty dla zwiedzajacych)/Szydłów/Chańcza/Wiślica/Chęciny/Mnichów/Sobków/Złoty Potok/brama Twardowskiego/Ostrężnik/Mirów/Ogrodzieniec


Polecam tą trasę. Moja lepsza połówka jest z Klimontowa i trasę wyżej opisaną mam w podręcznym GPS'ie (głowa)

Marcinus - Sro Mar 24, 2010 10:39

Jak chcesz sobie pojeździć, to fajnie wygląda zjazd na Grossglockner (chyba nie popełniłem błędu w pisowni?)
w Austrii, ewentualnie Trasa Transfogarska w Rumunii.
Austrię planuje zaliczyć w wakacje, ale nie wiem co z tego wyjdzie :grin:
Tak, czy inaczej ja filmikach obie trasy wyglądają całkiem fajnie.