Zobacz temat - [2.0 TD 98r.] Silnik rover 2.0 td szarpie podczas jazdy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [2.0 TD 98r.] Silnik rover 2.0 td szarpie podczas jazdy

pzdprojekt - Pon Mar 22, 2010 16:58
Temat postu: [2.0 TD 98r.] Silnik rover 2.0 td szarpie podczas jazdy
Witam! Jestem posiadaczem Hondy accord z silnikiem rover 2.0 td. (96-98r.) Problem pojawił się dość nie dawno ale jeszcze przed zimą. Silnik podczas jazdy szarpie tzn. najczęściej po zredukowaniu puszczam pedał sprzęgła do końca następnie zaczynam dodawać gazu i silnik zaczyna szarpać (1200-1800obr) . Szarpnięć jest ok 5 i wszystko się uspokaja. Diagnoza padała na pompę paliwa- wymieniłem nic nie pomogło. Nie zauważyłem też żadnego spadku mocy. Nie wiem czy ma to związek ale wydaje mi się że przy pokonywaniu łuków bardziej szarpnie, lecz zawsze po redukcji. Próbowałem jeździć z odkręconym wlewem paliwa i z odpiętym przepływomierzem ale nic nie pomaga. Bardzo proszę o pomoc ponieważ nigdzie nie znalazłem na forach rozwiązania.
maciej1 - Pon Mar 22, 2010 18:20

Witam
Mam tak samo, choc u mnie to najbardziej objawia się przy prędkości ok. 80km/h. Z tego co udało mi się znaleźc to za ten defekt może odpowiadac wiązka przy pompie wtryskowej