Zobacz temat - [R75] Słabe przyspieszenie, brak mocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Słabe przyspieszenie, brak mocy

Bart75 - Sro Mar 24, 2010 23:39
Temat postu: [R75] Słabe przyspieszenie, brak mocy
Proszę o pomoc.
Mam roverka 75 w dieslu silnik 2,0 z 2005 roku. Dopiero kupiłem. Nie wiem czy to przypadłość tego modelu czy coś jest nie tak ale ten samochód nie ma przyśpieszenia dopuki nie włączy się turbina na 2200 obrotach. Jest mało dynamiczny. Być może tak powinno być nie znam się na tym ale na moje oko coś jest zrypane, bo jeśli chce wyprzedzić w mieście to nie mam czym. Cisnę na pedał gazu a on jest MUŁOWATY do momentu jak wskoczy na 2200 - Wtedy jak rakieta, aż wciska w fotel. Ale to chyba nie powinno tak być. Choć mechanik tłumazył mi, że to ciężkie auto a silnik 130 koni więc ma prawo być taki mułowaty. Jednak jak dla mnie coś jest nie tak. Proszę o pomoc. Czy ktoś miał taki problem????

CrazyFish - Sro Mar 24, 2010 23:42

Może przepływomierz ? Odepnij i sprawdź czy jest różnica.
Kamil79 - Czw Mar 25, 2010 08:29

Tak jak pisze przedmówca odepnij przepływomierz, sprawdź też czy nie dymi za bardzo i czy rusza się siłownik WG przy turbinie.
0L0 - Czw Mar 25, 2010 09:22

U m nie po wymianie filtrów i oleju próg obrotów, przy których auto żwawiej się zbiera spadł z ok. 2000 do ok. 1500.
phuss - Czw Mar 25, 2010 09:29

Weź kolego odepnij przepływomierz, jak koledzy radzą wyżej. Zmień przy okazji filtr powietrza. Jak bedziesz czuł różnicę , że jest lepiej na odpietej przepływce to zrób sobie to: http://www.bmw-sport.pl/v...hp?f=25&t=61186
Ja to zrobiłem i mogę zapewnić ,że gorzej nie bedzie a moze być tylko lepiej.
Jeżeli nadal bedzie zamulony to do czyszczenia , kolektor ssący, zawór EGR i zawór wys, ciśnienia.

domel-x - Czw Mar 25, 2010 09:57

Bart75, hey,czym jeżdziłeś przedtem ,pytam bo moje odczucia były podobne jak przesiadłem sie z a4 gdzie turbo było ze zmienną geometrią ,praktycznie od dolnych obrotów ciągła niebyło czuć załanczania sie turbiny, raczej jak byś miał uwaloną przepływke mułowaty by też był w górnych obrotach :???:

te zabiegi o których piszą koledzy są wskazane !! !! :lol:

strumyk1977 - Czw Mar 25, 2010 14:47
Temat postu: czujnik przy pompie
Witam. Miałem to samo. Auto przerywało, strasznie mulił do 3 tyś obr, nieraz gasł po odpaleniu. Okazałe się, że był brudny czujnik na pompie. Wystarczyło zdjąć kolektor (nie są potrzebne nowe uszczelki), wykręcić czujnik zanajdujący się polewej stronie przy pompie, przeczyścic i przedmuchać kompresorem (zrobiłem to na stacji paliw), poskładać w odwrotnej kolejności i .... bingo- teraz smiga, aż miło. Opis czyszczenia tego czujnika znalazłem na forum. Czas operacji około 3 godzin- koszt 5 zł. Warto również przeczyścić EGR (robiłem to wcześniej). Najtrudniej odkręcić dwie śróby trzymające ten czujnik (torx 30), ale przy dobrym komlecie kluczy z przedłużkami i małą ilościa cierpliwości można to zrobić.
Paul - Czw Mar 25, 2010 15:12

Bart75 napisał/a:
Nie wiem czy to przypadłość tego modelu czy coś jest nie
A jeździłeś wcześniej dieslem z turbiną ??
Bo może tylko takie wrażenie po przesiadce z benzyny ??
Może głupie pytanie, ale czasem tak bywa (sam tak miałem ;p )

domel-x - Czw Mar 25, 2010 19:18

strumyk1977, chodzi ci o zawór wysokiego cisnienia :?:

strumyk1977 - Czw Mar 25, 2010 20:39

dokładnie ten. on był bolączką w moim aucie
Rowan - Czw Mar 25, 2010 20:49

strumyk1977, ale ty miałęś problemy z ciśnieniem. Kolegi problem leży albo w przepływce, albo w EGR, albo w filtrach, albo ma nieszczelności na wężach.
strumyk1977 - Pią Mar 26, 2010 12:26

Rowan, masz rację może to być któryś z elementów, który wymieniłeś lecz może to być również brudny zawór- warto go sprawdzić, bo komp nie pokazuje jego usterki. Zresztą przed pojechaniem na kompa i wydaniem ok. 100 zł warto sprawdzić rzeczy, które możemy zrobić sami tzn. przepływomierz, przeczyszczenie EGR, czujnika i kolektora ssącego oraz wymiana filtrów. Wszystkie te czynności zabiorą nam około 5 godzin (jestem nowym posiadaczem 75 i jeszcze nie znałem jej budowy- osoba o dłuższym satżu zrobi to szybciej).
Rowan - Pią Mar 26, 2010 16:51

strumyk1977, co jak co, ale zawór, to ja mam opanowany chyba perfekt i wiem, kiedy to jego wina, a kiedy nie....