Zobacz temat - [620Ti] Regeneracja przednich lamp
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [620Ti] Regeneracja przednich lamp

BorysOpole - Czw Mar 25, 2010 00:03
Temat postu: [620Ti] Regeneracja przednich lamp
Witam

Jako że w moim samochodzie reflektory nie świecą jak za czasów dawnej świetności chciałbym je wyczyścić przeglądając forum natknąłem się na kilka informacji min :

- nalej płynu do środka i trzeba trząść aż będzie czysto
- rozkleić lampę i wymyć szkło od środka

zaznaczam iż nie chcę polerować ich w środku tylko pożądnie umyć klosz ewentualnie odbłyśnik, ktoś robił już taki zabieg i może opisać krok po kroku jak rozklejał tą spoinę czym czyścił i jak potem ją złożył czego użył silikonu czy jakiegoś innego wynalazku będę wdzięczny za każdą poradę

Skiba - Czw Mar 25, 2010 09:18

Mycie myciem, ale ... jakość świecenia zazwyczaj zależy od mechanicznych uszkodzeń szkła z zewnątrz (drobne ryski i uszkodzenia od np kamieni), oraz od uszkodzeń mechanicznych na lustrze.

Jeżleli masz za dużo pieniędzy to oddaj lustro do regeneracji, a zewnętrzną część klosza dobrze wypoleruj.

Pamiętaj także, że za rozbieranie lampy najlepiej zabrać się w suchy dzień, a po myciu dobrze wysuszyć, żeby później Ci nie parowała :) Uważaj przy rozbieaniu bo lampy są klejone :| ja swoją złożyłem na bezbarwny silikon.

BorysOpole - Czw Mar 25, 2010 12:12

w mojej w środku zauważyłem dużo kurzu dlatego chce ją wyczyścic, a w jaki sposób ją rozkleiłeś ?
UniculTLX - Czw Mar 25, 2010 12:57

Można rozklejać, ale inny, łatwiejszy i też dobry sposób - mieszamy trochę mleczka Cif z wrzątkiem, wlewamy do lampiszona, trzepiemy tym na wszystkie strony (ale tylko przez chwilkę), wylewamy, płuczemy kilka razy czystą wodą i podziwiamy efekty - kolega robił tak z lampami do skody, były paskudne, a po takim myciu błyszczą się jak nowe.
zuber84cool - Czw Mar 25, 2010 13:04

No ciekawe,ciekawe :wink: ja kiedyś wziąłem jakąś pastę chyba AUTOSOL i wypolerowałem wiertarką z filcem zewnętrzne szkła i od razu było lepiej jak by je tak jeszcze od środka umyć to by były jak nowe :grin:
Skiba - Czw Mar 25, 2010 13:44

BorysOpole napisał/a:
w mojej w środku zauważyłem dużo kurzu dlatego chce ją wyczyścic, a w jaki sposób ją rozkleiłeś ?


Delikatnie podważałem, aż klejenie puszczało ...

thef - Czw Mar 25, 2010 14:17

Broń Boże nie należy myć odbłyśnika, jeśli ma już ślady matowienia czy inne uszczerbki należy zostawić go w spokoju, bo tylko pogorszymy sprawę. Co najwyżej można go potraktować sprężonym powietrzem o rozsądnym ciśnieniu. Ewentualnie można oddać do napylania. Ja jestem za rozebraniem reflektora i umyciem szkła od wewnątrz. Sam to robiłem i efekt jest rewelacyjny. Oczywiście można się pokusić również o polerowanie szkła z zewnątrz. Tutaj opisywałem czyszczenie szkła od wewnątrz - http://forum.roverki.eu/v...light=reflektor
BorysOpole - Czw Mar 25, 2010 22:43

Będę czyścił lampy po świętach dam znać jak to wyszło dzięki za wszystkie odpowiedzi, pomysły wyjdzą w praniu przy rozbiórce lamp :)
olek997 - Czw Kwi 01, 2010 01:55

Skiba, jak umiejetnie rozkleisz lampe to na fabrycnzy klej skleisz elegacnko, ja jak rozklejałem klosz to opalarka na około i odeszło perfekcyjnie. potem przy składaniu apalarka podgrzłąme klej, wymyłemklosz od srodka i nie ma mowy o parowaniu.
Mazak - Czw Kwi 01, 2010 02:01

olek997sam zdejmowałeś lampy z roverka??dużo zabawy przy demontażu??
thef - Czw Kwi 01, 2010 08:28

Mazak napisał/a:
dużo zabawy przy demontażu??
Trzeba zdjąć zderzak. Jeśli wiesz które śruby odkręcić, to robota na jakieś 15 minut. Potem do lamp już jest swobodny dostęp.
olek997 - Czw Kwi 01, 2010 13:12

najpierw w moim przypadku trzeba było wyciaanąc halogeny, i tam w tych dwóch dziurach dwie śruby wykręćic i przy nadkolach z 4 może, i pod grillem tez coś tam trzeba wyciągnąć, nie pamiętam ju dokładnie, potem zderzaczek łądnie schodzi z dwóch szpilek.
Mazak - Czw Kwi 01, 2010 13:17

ok dzięki Panowie za info :)
BorysOpole - Wto Kwi 06, 2010 16:23

Tak wyglądają moje lampy przed regeneracją
które firmy polecacie

http://automarkt.bazarek.pl/

http://www.regeneracja-hc.com/informacje.html

http://www.vacmet.kn.pl/kontakt.html

bądź jakieś inne z którymi mieliście styczność

Mayson - Wto Kwi 06, 2010 16:57

Mazak napisał/a:
dużo zabawy przy demontażu??

Aby troszki ;)

Mazak - Wto Kwi 06, 2010 18:37

lol dzięki Mayson jesteś wielki ;) odrazu wiem co mnie czeka :o
olek997 - Nie Kwi 11, 2010 15:16

BorysOpole, te drugi gośc go naprawde magik artysta, piękne lampy robi piękne~!
BorysOpole - Nie Kwi 11, 2010 18:57

pojechały w środę do pierwszego,zobaczymy jaki będzie efekt,
a czym proponujecie uszczelnić reflektor na orginale jest tam taka szara masa przypominająca konsystencją plastelinę; co to może być ? ewentualnie jakiego zamiennika "plasteliny" użyć ?

olek997 - Nie Kwi 11, 2010 21:15

ja dobrze podgrzałem tą plasteline i skleiłem to i nic nie przecieka ani nie paruje:)
BorysOpole - Nie Kwi 11, 2010 22:19

a co to jest za plastelina ? gdyby mi zabrakło albo chciałbym doszczelnić
olek997 - Pon Kwi 12, 2010 16:47

BorysOpole, nie mam pojecia, kiedyś mi ktoś mówił że może być zwykły sylikon... ale nie daje głowy
thef - Pon Kwi 12, 2010 17:04

olek997 napisał/a:
BorysOpole, nie mam pojecia, kiedyś mi ktoś mówił że może być zwykły sylikon... ale nie daje głowy
Można oczywiście użyć silikonu, ale rozebranie potem lampy nie jest już takie łatwe, nie mówiąc już o pozbyciu się tego silikonu ze szkła i obudowy reflektora. Proponowałbym poszukanie poprzez firmę Hella, podejrzewam, że oni produkują taką pastę, kit czy jak to nazwać. Opisywałem już wcześniej jak wykorzystać stare uszczelnienie, jeśli zbierzemy je całe z reflektora (brudem doń przylepionym nie ma się co za bardzo przejmować), powinno jej bez problemu wystarczyć. Trzeba tylko ją równomiernie rozsmarować w rowku obudowy reflektora.