Zobacz temat - [45 z 02, 1,4] czym czyścić takie felgi ? (jak na zdjęciu)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [45 z 02, 1,4] czym czyścić takie felgi ? (jak na zdjęciu)

aldona - Pią Mar 26, 2010 11:39
Temat postu: [45 z 02, 1,4] czym czyścić takie felgi ? (jak na zdjęciu)
Witam mam zabrudzone (dość mocno) felgi tylko nie wiem czy to są " ... felgi z polerowanego aluminium, felgi anodyzowane, chromowane... " a może jeszcze inne. Chce kupić jakiś środek i nie wiem jaki - pomóżcie abym kupiła taki aby ich nie zniszczyć. (to jest zdjęcie przykładowe ale moje są takie same tylko brudne -ścierające się klocki-)
shilus82 - Pią Mar 26, 2010 12:02

kiedyś kupiłem sobie piankę kerfurowską do czyszczenia felg i kołpaków i bardzo ładnie doczyszcza i nic nie zepsuła. A jak chcesz to porządnie doczyścić to kup sobie jeszcze taki wycior do mycia butelek, wszędzie się wciśnie i cały brud usunie
Mix - Pią Mar 26, 2010 12:14

Polecam środek W5 do felg z Lidla. Może nie pachnie łąką, ale czyści bardzo dobrze. Nie polecam natomiast środka MojeAuto - to zwykła woda z ludwikiem :wink:
aldona - Pią Mar 26, 2010 12:32

Czy macie właśnie takie felgi ? one są jakieś takie jakby lakierem pomalowane. Czy te tanie środki nie mają "kwasów" (czy jakoś tak to się nazywa) ? W środku są plastikowe dekielki z emblematem ROVERka - czy nic się im nie stanie ?
Mix - Pią Mar 26, 2010 12:37

Identyczne felgi ma kolega Ley i z tego co wiem mył, a co ważniejsze domywał je również W5. Mam inne felgi, ale również lakierowane. Składem chemicznym różnych środków się nie przejmuj. Wszystko to w zasadzie to samo, a różnią się tylko stężeniem niektórych substancji czyszczących :wink:

[ Dodano: Pią Mar 26, 2010 12:37 ]
Pamiętaj również, że bez dobrej szczotki do felg ani rusz :mrgreen: Kup w markecie taką za +/- 10pln, w kształcie zamkniętej litery U. Bez problemu można nią dotrzeć do wszystkich zakamarków.

shilus82 - Pią Mar 26, 2010 12:47

A jeśli się boisz myć taką chemią, to zrób mieszankę płynu do naczyń i cifa w wiaderku z ciepłą wodą, też bardzo ładnie domywa, bo kiedyś myłem na wyjeździe, i byłem w szoku jak to potrafi czyścić
aldona - Pią Mar 26, 2010 12:53

Podziękowała - idzie "łyk łyk -end" to wypróbuje W5.
marcinZG - Wto Mar 30, 2010 02:42

Moich zabrudzen W5 nawet nie ruszyl... Jest zdecydowanie za slaby.
Z asfaltem najlepiej radzi sobie benzyna ekstrakcyjna.
Ludzie czesto tez polecaja koncentrat piany aktywnej.
Ponoc bardzo skuteczny i bardzo mocny jest Attack Autolandu (info z forum o kosmetyce samochodowej) i to bym ogolnie polecal.

aldona - Wto Mar 30, 2010 12:21

Umyłam jak radził shilus82 cif + płyn (i szczotka) do naczyń . Efekt : umyte w ok. 70 %. nadal pozostał osad (chyba trochę wtopiony) z klocków hamulcowych. Spróbuje jeszcze około czwartku z W5 (jeżeli nie będzie to kupię coś podobnego z Tesco). Dam.
mORGAN - Wto Mar 30, 2010 23:28

Ja polecam zmywacz uniwersalny firmy Würth. Nie znalazłem do tej pory zabrudzenia, z którym by sobie nie poradził.
faecd - Wto Mar 30, 2010 23:31

aldona, benzyna ekstrakcyjna i jazda.

Ja do tego do takich kropek asfaltu uzywam pasty polerskiej K2 do felg, metalu, alu chromu itd itp

aldona - Sro Mar 31, 2010 08:24

faecd - czy można ta pastą polerować te niby "chromowane" listwy z plastiku (np. przy błotnikach, grill itp) na błotnikach czy też wyłącznie prawdziwie metalowe chromowane części - np. klamki ?
flapjck1 - Sro Mar 31, 2010 09:46

nie dotykaj pasta polerska "chromowanych" plastikow - momentalnie zejdzie z nich powloka - tu mozesz tylko umyc niestety
faecd - Sro Mar 31, 2010 14:59

flapjck1, K2 aluchrom. taka biala pasta polerska...jakos moje chromowane klamki i blendy tylna i przednia smarowane od ponad roku sa cale! :P

[ Dodano: Sro Mar 31, 2010 14:59 ]
aldona, wszystko ta pasta mozesz...tylko koniecznie taka a nie inna