Zobacz temat - Wymiana
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Wymiana

bartek-mrc - Nie Mar 28, 2010 10:40
Temat postu: Wymiana
Witam wszystkich!
Mam pytanie czy nie wiecie jaki będzie koszt wymiany tarcz hamulcowych + zaciski + klocki na wszystkich kołach w samochodzie Rover 416Si 1996r Sedan ?

Pozdrawiam

Dydo - Nie Mar 28, 2010 11:14

A dlaczego chcesz wymieniać też zaciski ?
bartek-mrc - Nie Mar 28, 2010 11:29

po prostu mam przypływ gotówki a te są już stare zniszczone itd...

A czy oprócz tego pasowało by jeszcze coś wymienić?

soviet100 - Nie Mar 28, 2010 12:34

Tarcze trzeba liczyć koło 4x100zł
Klocki 2x70zł
Zaciski to zależy czy używane czy nie ale nie widzę sensu ich wymiany jeśli działają .
Jak masz przypływ gotówki to weź to zostaw w razie awarii rovera albo mi poślij bo mi trzeba wymienić olej w skrzyni .

Dydo - Nie Mar 28, 2010 14:05

bartek-mrc napisał/a:
po prostu mam przypływ gotówki a te są już stare zniszczone itd...

A czy oprócz tego pasowało by jeszcze coś wymienić?


Skoro są stare i zniszczone to możesz dać do regeneracji. Ja korzystałem z firmy, która regeneruje zaciski, klubowicz Brt mi ją polecił. Pełna profesjonalka, zaciski wyglądają po regeneracji jak nowe, do tego pomalują Ci na wybrany przez Ciebie kolor :) Więc po co wydawać kase na nowe ? Koszt regeneracji zacisków to 100 zł. za jeden, więc w Twoim przypadku, jeśli chcesz wymienić przód i tył wyszłoby 400 zł + koszt przesyłki. A tak to za nowe zapłacisz o wiele więcej, o ile się nie mylę.

Co do tarcz i klocków to zależy, jakiej firmy itd. Przykładowo (patrząc na ceny ze sklepu TomaTeam) tarcze przód LUCAS-TRW (wentylowane) 203 zł, tarcze tył LUCAS-TRW 144 zł., klocki przód i tył LUCAS-TRW, oś przednia 139,90 zł, oś tylna 75 zł.

Ale to są ceny przykładowe i dotyczące firmy LUCAS-TRW, a to co Ty tam wybierzesz to już Twoja osobista sprawa ;) Podaje tylko orientacyjnie.

Co do tych zacisków jeszcze, to ze swojej strony naprawdę polecam regenerację. Zaciski wyglądają naprawdę zacnie. Ja regenerowałem tylko tył, do tego wymieniałem tarcze przód i tył i klocki przód i tył, wszystko LUCAS-TRW, tylko z tyłu mam klocki Mintexa, bo nie było z LUCASA. Bardzo dobrze wszystko jest zgrane i bardzo dobrze hamują :)