Zobacz temat - [R45 2.0iTD '00] Świecąca się kontrolka od silnik, chyba?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 2.0iTD '00] Świecąca się kontrolka od silnik, chyba?

miuzziker - Czw Kwi 01, 2010 11:10
Temat postu: [R45 2.0iTD '00] Świecąca się kontrolka od silnik, chyba?
Witam. Świeci mi się kontrolna 24 pokazana na zdjęciu. Świeci się na żółto i jest z takim wykrzyknikiem w środku. Niedawno kupiłem samochód. Chodzi dobrze, nic się nie dzieje. Sprzedawca powiedział, że zaświeciła się gdy rozładował im się akumulator i go naładowali i od tego czasu się świeci. Powiedział, że koszt skasowania tego błędu to 50zł. Miał mi go skasować ale było już po 18 i wszystkie stacje były zamknięte i dlatego spuścił mi z ceny na skasowanie tego błędu. Czy taka usterka może powstać po takim czyś? Czy mnie po prostu okłamał?
RaFaLuS - Czw Kwi 01, 2010 11:30

Sprubój odłączyć minusowy biegun od akumulatora na 10 min i zobacz czy po podłaczeniu kontrolka zgasnie. Jesli nie to wybierz sie na stacje diagnostyczna i tam sobie z tym poradzą.
miuzziker - Pią Kwi 02, 2010 10:20

A ile taka usługa może kosztować?
Krzysi3k - Pią Kwi 02, 2010 10:26

Samochód nie muli?
Spróbuj przepływomierz na początek odłączyć :)

miuzziker - Pią Kwi 02, 2010 10:49

Samochód nie muli. Działa prawidłowo.
Immq - Pią Kwi 02, 2010 13:20

Jeżeli wystąpił jakiś błąd, to zostało to zaznaczone ową kontrolką. Nawet kiedy błąd już nie występuje kontrolka świecić się będzie, gdyż informuje że miała miejsce jakaś usterka/awaria. Dopiero po skasowanie błędu komputerem kontrola zniknie.

W R25/45 odłączenie akumulatora nic nie da.

Pozdrawiam.

miuzziker - Pią Kwi 02, 2010 13:43

A skasować bła można na każdej stacji czy tylko na stacji z t4? Nie orientujecie się jaki to może być koszt?
szoso - Pią Kwi 02, 2010 13:55

znalezienie stacji z T4 nie jest takie proste bo tych komputerów jest nie dużo w Polsce
prędzej znajdziesz kogoś z KTS którym też skasujesz błędy

Immq - Pią Kwi 02, 2010 14:22

W moim przypadku podłączenie się pod KTS'a nie przyniosło skutku. Nie wiedzieć czemu, gdy inni KTS'em kasują błędy w swoich 45'tkach, u mnie KTS nie chce się połączyć z autem.

Co do T4 w okolicach Tych, myślę że trzeba szukać i szukac aż się znajdzie :D

Pozdrawiam.