Zobacz temat - [R200,diesel,97r] Ściąga na prawo
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200,diesel,97r] Ściąga na prawo

cirek - Nie Kwi 04, 2010 08:29
Temat postu: [R200,diesel,97r] Ściąga na prawo
Ostatnio zauważyłem że moje autko ściąga na prawo, pojechałem ustawić zbieżność i mechanik mówi mi zbieżność jest ok i sprawdził ale geometria jest przestawiona.
Moje pytanie co z tym można zrobić i gdzie naprawić okolice woj Opolskiego lub Dolnośląskiego

HuMaX - Nie Kwi 04, 2010 08:32

Zamień przednie koła stronami, jak zacznie ściągać w lewo to będzie ewidentna wina opon.
cirek - Nie Kwi 04, 2010 11:42

Jeśli to nie pomoże to co wtedy? To samo było jak miałem opony zimowe 175/65 -14 tylko było to mniej widoczne, teraz mam letnie 195/50-R15 i jest to bardziej widoczne
Korczus - Nie Kwi 04, 2010 11:57

Mi też ściąga w prawo, miałem zimówki założone i było ok. Felgi wyważone, podejrzewam że przyczyna tkwi w oponach, ale mam kierunkowe i nie mogę zmienić stron musiał bym do wulkanizatora jechać i ściągać opony.
Barosz1990 - Nie Kwi 04, 2010 12:01

a przy uszkodzonych końcówkach drązków kierowniczych nie ściąga przypadkiem ?
cirek - Nie Kwi 04, 2010 12:06

Barosz1990 napisał/a:
a przy uszkodzonych końcówkach drązków kierowniczych nie ściąga przypadkiem ?


A tego to ja nie wiem, nie mam pojęcia co może być przyczyną.
Więc pytam was o to

Barosz1990 - Nie Kwi 04, 2010 12:26

cirek napisał/a:
Barosz1990 napisał/a:
a przy uszkodzonych końcówkach drązków kierowniczych nie ściąga przypadkiem ?


A tego to ja nie wiem, nie mam pojęcia co może być przyczyną.
Więc pytam was o to

właśnie pytam doświadczonych mechaników-forumowiczów.
ale chwila chwila geometria a zbieżność to nie to samo ? ustawiając zbieżność , geometria powinna być również wporządku - przynajmniej tak mi się wydaje.

kubski84 - Nie Kwi 04, 2010 12:30

Zamień przednie koła stronami, jeżeli się poprawi to można spróbować zamienić przód
z tyłem i porównać. Jeżeli to nie pomoże to polecam udać się do serwisu Norauto.
Tam dokładnie sprawdzą co jest grane a przy okazji sprawdzą zawieszenie, układ kierowniczy i hamulcowy. Koszt takiego zabiegu to ok 100zł i warto się wybrać.
Pozdrawiam

[ Dodano: Nie Kwi 04, 2010 12:30 ]
Korczus napisał/a:
Mi też ściąga w prawo, miałem zimówki założone i było ok. Felgi wyważone, podejrzewam że przyczyna tkwi w oponach, ale mam kierunkowe i nie mogę zmienić stron musiał bym do wulkanizatora jechać i ściągać opony.

Do sprawdzenia możesz zamienić stronami nawet jeśli są to opony kierunkowe.
Byle na tym długo nie jeździć.

cirek - Nie Kwi 04, 2010 12:40

Barosz1990 napisał/a:
właśnie pytam doświadczonych mechaników-forumowiczów.
ale chwila chwila geometria a zbieżność to nie to samo ? ustawiając zbieżność , geometria powinna być również wporządku - przynajmniej tak mi się wydaje.


Mechanik który mi robił zbieżność powiedział że geometria a zbieżność to 2 różne rzeczy, po czym otworzył jakąś książkę i pokazał mi że geometrii w roverach nie da się ustawić i im szersze opony będzie to bardziej widoczne tzn będzie bardziej ściągać:(
Jeśli końcówki drążków nie pomogą to udam się do tego serwisu Norauto.

kubski84 - Nie Kwi 04, 2010 12:50

Na drążki raczej bym nie stawiał.
Możesz spróbować sprawdzić w 2 sposoby.
1 to odpalasz silnik wyłącz nawiew radio poruszaj lekko kierownicą w prawo i lewo
może być słychać lekkie stuki i czuć luz na układzie kierowniczym.
2 sposób to odpal silnik złap za koło i spróbuj poruszać w prawo i lewo z jednej i drugiej
strony tak by ewentualnie wyczuć luz.

cirek - Nie Kwi 04, 2010 13:05

kubski84 napisał/a:
1 to odpalasz silnik wyłącz nawiew radio poruszaj lekko kierownicą w prawo i lewo
może być słychać lekkie stuki i czuć luz na układzie kierowniczym.

Punkt 1 ostatnio sprawdzałem i nic nie słychać a luzów większych nie ma

kubski84 - Nie Kwi 04, 2010 13:11

Przyczyną może być też źle działający układ hamulcowy.
Czyli np. jeden zacisk nie odbija prawidłowo i jedno z kół lekko hamuje przez co
ściąga na jedną ze stron.

cirek - Nie Kwi 04, 2010 13:15

hmmmmm nie wiem czy to to bo ostatnio wymieniałem z przodu tarcze i klocki z tyłu klocki i po 2 tyg pojechałem na stację diagnostyczną sprawdzić hamulce koszt 10 zł i wyszło że wszystko jest ok
kubski84 - Nie Kwi 04, 2010 13:19

W takim razie polecał bym najpierw udać się do jakiegoś serwisu aby to sprawdzić.
Bo można wymienić dużo rzeczy wydać sporo kasy a efektu nie będzie.

cirek - Nie Kwi 04, 2010 14:40

Zgadzam się też tak sądzę pewnie podjadę do wrocka bo mam najbliżej do tego serwisu co mi podałeś. Ja bym zaczął od wymiany końcówek drążka kierowniczego ale lepiej dać do serwisu