Zobacz temat - [rover 214i 1997r] boczek drzwi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [rover 214i 1997r] boczek drzwi

wojzel - Nie Kwi 04, 2010 12:52
Temat postu: [rover 214i 1997r] boczek drzwi
witam, czy ktoś mógłby dać mi jakąś wskazówkę w jaki sposób ściągnąć boczek z tylnych drzwi? sprawdzałem RAVE'a, ale to nic nie dało.. odkręciłem wszystkie śruby, plastikową rączkę i została mi tylko gałka do otwierania szyby, za cholere nie mogę jej zdemontować, nie wiem jak.. mógłby ktoś pomóc w tym temacie?
kubski84 - Nie Kwi 04, 2010 12:59

Między boczkiem a gałką powinna być zawleczka którą można lekko wysunąć śrubokrętem
lub spróbować mocniej pociągnąć i też powinno zejść, bynajmniej u mnie tak było :razz:
Sam boczek jest na spinkach tylko trzeba uważać żeby ich nie powyrywać.

wojzel - Nie Kwi 04, 2010 13:19

po ściągnięciu gałki boczek odciągać do góry, do dołu? przednie boczki musiałem podnosić najpierw do góry żeby wyciągnąć uszczelke między szybą a boczekiem, a później odciągać go w dół, z tyłu jest tak samo? w ogóle, demontaż tej gałki jest konieczny żeby sciągnąć boczek?
kubski84 - Nie Kwi 04, 2010 13:22

Gałkę musisz ściągnąć na 100% a co do tego od której strony musisz zacząć to nie pamiętam bo ściągałem boczek już jakiś czas temu.
leszczu - Pon Kwi 05, 2010 12:03

Najpierw to musisz od dołu odczepić ten boczek bo on siedzi na takich zatrzaskach i potem cały boczek podnosisz do góry i powinien ci wyjść :wink:
A gałkę to musisz koniecznie wymontować :wink:

shilus82 - Wto Kwi 06, 2010 10:26

dlatego elektryczne szyby są super, ale guziki na tunelu muszą być, bo wtedy nic nie trzeba rozłączać :)