Zobacz temat - [R45 2.0TDI]niby takie same
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 2.0TDI]niby takie same

bob3r - Pon Kwi 05, 2010 00:55
Temat postu: [R45 2.0TDI]niby takie same
Witam mam takie pytanie, mój tata i moja siostra maja Rovera 45 2.0 TDI wiec powinny podobnie chodzić gdyż jest taki sam silnik , lecz jest tak że ojca rover ze świateł rusza i ciągnie od samego dołu a siostry po wrzuceniu jedynki czuć jak by przez chwile chciało jechać ale po chwili taki muł że masakra nie chce jechać dopiero jak wejdzie jakieś 2,5 -3 tysiące obr. to jedzie a tak zamula co może być przyczyna czy wszystkie 2.0tdi tak zamulają na niższych obrotach czy może być że np. u ojca jest jakiś chip wsadzony że tak ładnie chodzi w sumie to czuć te 101 koni a w tym u siostry to jak by miało z 50 :P proszę o jakieś wskazówki i porady z góry dzięki
zdenek - Pon Kwi 05, 2010 01:09

Pierwsze co przychodzi na myśl to sprawność MAF i czystość filtra powietrza, druga myśl to że ktoś mieszał przy doładowaniu turbiny w R twojego ojca.
magneto - Pon Kwi 05, 2010 08:17

Wypnij przepływomierz i sie przejedz. Jeśli odczujesz różnicę to znaczy że przepływomierz do wymiany. TDi to są w VW, w roverach są iDT
zdenek napisał/a:
czystość filtra powietrza

ja bym jeszcze dopisal filtr paliwa ale wychodzę z założenia że takie rzeczy to każdy wymienia regularnie

azer - Pon Kwi 05, 2010 08:21

...jeszcze do przejrzenia rury od turbo czy nie mają dziur przypadkiem