Zobacz temat - [25 2,0iDT 2001] Uszkodzona pompa ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [25 2,0iDT 2001] Uszkodzona pompa ?

gwidon1701 - Wto Kwi 06, 2010 12:40
Temat postu: [25 2,0iDT 2001] Uszkodzona pompa ?
Witam nadal mam problem z moim roverkiem i nie moge sobie z nim poradzić , nie che wejść na obroty przerywa i strasznie kopci . Sprawdziłem już wszystkie kable przeczyściłem wtyczki , posprawdzałem wężyki wymieniłem filtry lecz dalej to samo . Byłem też na komputerze lecz nie wykryli żadnych błędów . Przeglądając internet znalazłem informację że najprawdopodobniej padł tranzystor w sterowniku pompy . Chcąc wyciągnąć sterownik przez nie ostrożność przerwałem tasiemkę od czujnika obrotów wałka w pompie :( (taki magnesik na połączony tasiemką z sterownikiem ) .
Wie może ktoś gdzie mógłbym kupić ten czujnik ?
Może ktoś wymieniał cały sterownik lub pompę i ma taki czujnik ? chętnie bym odkupił bo nigdzie nie mogę znaleźć tego .
I jeszcze jedno pytanie czy możliwe jest założenie pompy mechanicznej zamiast elektrycznej ?
Bardzo proszę o pomoc .

Jugol - Pią Kwi 09, 2010 22:58

...co do sterownika samego, zapytam kolegę, który w swoim R 25 wymieniał pompę i sterownik mu został, ale nie wiem czy go nie sprzedał już. Jak sie z nim skontaktuję dam Ci znać w temacie :ok:

[ Dodano: Pią Kwi 09, 2010 22:58 ]
...rozmawiałem z kolegą, ma ten sterownik na sprzedaż, jak Cię to interesi odezwij się do mnie na pw, dam Ci namiary do niego :ok:

gwidon1701 - Pon Kwi 26, 2010 12:04

A dzięki już wysyłałem sterownik do naprawy i okazał się dobry , więc raczej coś z pompą mechanicznie .
skrzypol - Wto Kwi 27, 2010 20:45

mialem podobny problem z fordem transitem 2.4dtdi (commonrail) brakowalo mocy, dymil starsznie na bialo i strzelal jak benzyniak prawie... okazalo sie ze skonczyla sie pompa paliwa (elektryczna)