Zobacz temat - [R75] Śruby kół - rozmiar
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Śruby kół - rozmiar

sniffi - Wto Kwi 06, 2010 21:07
Temat postu: [R75] Śruby kół - rozmiar
Jakie śruby są stosowane do przykręcenia koła w R75? Chodzi mi o średnicę gwintu, skok gwintu, długość gwintu. Dzisiaj przy wymianie opon zerwali mi zabezpieczenie :/ i chcąc nie chcąc chwilowo jeżdżę z 4-ma śrubami na koło. Jakie kupić?
Wiem tylko, że kształt czoła śruby to stożek ;P a reszta... M14 x 1,5 x 25 ?? ??? Niech mnie ktoś sprawdzi.

DANTE79R - Wto Kwi 06, 2010 21:25

to proste, idziesz do sklepu i mówisz że potrzebujesz nakrętki 14 x 1,5 na stożek i to wszystko.
sniffi - Wto Kwi 06, 2010 22:02

DANTE79R napisał/a:
to proste, idziesz do sklepu i mówisz że potrzebujesz nakrętki 14 x 1,5 na stożek i to wszystko.

to wspaniale :) myślałem że w kościele mi dadzą :)

Pytam o rozmiar tych śrub, a nie gdzie je mogę kupić i co powiedzieć sprzedawcy...

Jeszcze raz:
Czy w R75 rozmiar śrub to M14 x 1,5 x 25 (to tylko mój strzał i pewnie nie jest zbyt celny bo widziałem też inne rozmiary niby pasujące do R75 np. na allegro)???

grota10 - Wto Kwi 06, 2010 22:31

no to Ci pisz 14x1,5 powiedz tylko tyle ale nie w kosciele :razz:
apples - Wto Kwi 06, 2010 22:34

sniffi to otwórz sobie RAVE i na pewno znajdziesz. :wink:
sniffi - Wto Kwi 06, 2010 22:39

zamknijmy forum bo jest RAVE :]
a jak już tacy rzeczoznawcy to raczej nie nakrętki :) ja wole koło na śruby przykręcić ale to już widać kwestia gustu
14 x 1,5 to i ja napisałem ale pytająco a nie twierdząco, więc skoro ktoś mi odpisuje gdzie mam iść i co powiedzieć to jakaś pomyłka

apples - Wto Kwi 06, 2010 23:00

:głupek2:
Rano jak będę w domu to mogę Ci zmierzyć. Mam jedną w piwnicy. Mi jak zmieniali na nowe to były za długie i skracali.

dukat11 - Wto Kwi 06, 2010 23:05

Jeszcze pytanie o stożek na łbie śruby. Ja mam dwa komplety alu i niestety dwa komplety śrub.
apples - Wto Kwi 06, 2010 23:06

To faktycznie lepiej iść ze starą śrubą do sklepu.
sniffi - Wto Kwi 06, 2010 23:27

apples napisał/a:
:głupek2:
Mi jak zmieniali na nowe to były za długie i skracali.

Nie po to pytam o rozmiar śrub żebyś mnie wyśmiał lub udzielił extra odpowiedzi o RAVE, tylko po to żeby kupić i wkręcić BEZ przycinania :]

Ja więcej czytam na forum niż piszę, a to z racji tego, że mało wiem, a jak nie wiem to się nie wypowiadam w stylu poszukaj tu i tam.

Człowiek zadaje proste pytanie to go zgnoją, rozumiem apples, że ten młotek się tyczy Ciebie bo niektórzy młotkiem wszystko potrafią naprawić, ale są też tacy którzy radzą sobie bez młotka. Widziałem śruby o długości od 25 do 30 mm stąd moje wątpliwości.

dukat11 udzielił bardzo cennej uwagi, której pewnie niewielu się spodziewało, a zadałem takie dziecinnie proste pytanie...

apples - Wto Kwi 06, 2010 23:31

To czytaj lepiej. napisałem Ci że mi też wymieniali i były za długie więc je docinali. Jakbyś otworzył RAVE i zobaczył to czapka z głowy by Ci nie spadła. I nikt Cie nie gnoi tylko doradza. Jeżeli nikt nie wie, a zależy Ci na czasie więc doradzamy tak jak możemy i dlatego napisałem o RAVE i o tym że faktycznie najlepiej podejść do sklepu. Co do samego emota nie miał na celu Cie obrazić tylko być odpowiedzią żartobliwą na zamknięcie forum.
SeniorA - Sro Kwi 07, 2010 07:34

sniffi, z tego co wiem, w RAVE potrzebnych Ci in informacji o wymiarach śrub nie znajdziesz (nie wszystko jest w RAVE ). W handlu są dostępne i pasujące do R75 śruby M14 x 1.5 o dł. całkowitej 47 mm i długości gwintu 20 mm + około 5 mm nie gwintowane ( razem 25 ) . Stożek: D -22.5 mm , h - 10 mm. Takie kiedyś kupowałem do alu zimówek.

[ Dodano: Sro Kwi 07, 2010 07:15 ]
dukat11 napisał/a:
Ja mam dwa komplety alu i niestety dwa komplety śrub.
i ja też
DANTE79R - Sro Kwi 07, 2010 18:16

sniffi napisał/a:
Pytam o rozmiar tych śrub, a nie gdzie je mogę kupić i co powiedzieć sprzedawcy...
chlopie albo jesteś tępy albo udajesz. Napisałem Ci 14X1,5 to Twój k..... zasrany rozmiar. Czego jeszcze chcesz? Żeby Ci kupić? Pytałeś o rozmiar to Ci go potwierdziłem. To o ch.... Ci chodzi? Jeszcze będzie najeżdżał i pisał głupoty o kościele jak człowiek chce pomóc. Idź do bazyliki nawet!!!!!!!!!!!!!! I nie zawracaj dupy na forum głupotami jak potem jedziesz każdemu który chce pomóc.
apples - Sro Kwi 07, 2010 18:23

SeniorA napisał/a:
niffi, z tego co wiem, w RAVE potrzebnych Ci in informacji o wymiarach śrub nie znajdziesz (nie wszystko jest w RAVE ). W handlu są dostępne i pasujące do R75 śruby M14 x 1.5 o dł. całkowitej 47 mm i długości gwintu 20 mm + około 5 mm nie gwintowane ( razem 25 ) . Stożek: D -22.5 mm , h - 10 mm. Takie kiedyś kupowałem do alu zimówek.

[ Dodano: Sro Kwi 07, 2010 07:15 ]
dukat11 napisał/a:
Ja mam dwa komplety alu i niestety dwa komplety śrub.
i ja też

To jeżeli macie 2 różne komplety to dlaczego podajecie rozmiary jakie ma kupić. Chyba że się tylko chwalicie i oba są takie same :wink: Czy są alu letnie też :???:

dukat11 - Sro Kwi 07, 2010 19:48

apples napisał/a:
To jeżeli macie 2 różne komplety to dlaczego podajecie rozmiary jakie ma kupić. Chyba że się tylko chwalicie i oba są takie same :wink: Czy są alu letnie też :???:


apples, Nie podałem rozmiaru bo go nie sprawdziłem. Napisałem, że należy zwrócić uwagę na stożek na łbie śruby. A ponieważ mam oryginalne 15'' i nie oryginalne 16'' i stożki są różne.

sniffi - Sro Kwi 07, 2010 21:31

SeniorA napisał/a:
sniffi, z tego co wiem, w RAVE potrzebnych Ci informacji o wymiarach śrub nie znajdziesz (nie wszystko jest w RAVE ).


apples radził mi zajrzeć to RAVE a że go nie mam to nie zajrzałem :(

DANTE79R napisał/a:
chlopie albo jesteś tępy albo udajesz. Napisałem Ci 14X1,5 to Twój k..... zasrany rozmiar.


ale ja i tak będę się upierał że koła przykręcam na śruby, a nie nakrętki :] i Twoja odpowiedź rewelacyjna to nie jest bo brakuje trzeciego wymiaru więc po co się bulwersujesz skoro odpowiedzieć nie umiesz??? co mi po Twoim 14x1,5??? zanim kogoś od tępaków wyzwiesz zastanów się jaki sam jesteś ostry, są 14x1,5x25 jak i 14x1,5x30 i jeszcze inne kombinacje...
to dzięki SeniorA a nie Tobie wiem że ma być 25 :]

Podobno takie banalne pytanie a niewielu umie na nie odpowiedzieć... tak czy inaczej przepraszam chłopaki że zburzyłem spokój na forum :(

SeniorA - Czw Kwi 08, 2010 11:42

dukat11 napisał/a:
ponieważ mam oryginalne 15'' i nie oryginalne 16'' i stożki są różne.
są też inne powody stosowania przeze mnie 2 kompletów jednakowych wymiarowo śrub do felg alu z zimówkami i letnimi .
BartMooi - Pią Gru 03, 2010 21:47

Sruby idealnie pasuja z Audi pozdro
Boncky - Sob Gru 04, 2010 07:57

do alu śruby są zazwyczaj dłuższe o parę mm. i mają stożek, do stalówek są krótsze i nie mają takiego stożka. Jak coś mam 20szt oryginałów na zbyciu, jak kupowałem do mnie pod zimówki, wyciągnąłem lewarek do kół a tam niespodzianka... pudełeczko ze śrubami do stalówek :D