Zobacz temat - Problem z kamerką internetową w laptopie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Problem z kamerką internetową w laptopie

Dam-Kam - Wto Kwi 06, 2010 23:48
Temat postu: Problem z kamerką internetową w laptopie
Witam,

Mam problem z kamerą internetową w laptopie Toshiba L500D-17D. Toshibe kupilem tydzień temu, po zainstalowaniu sie wszystkiego z recover'ów kamera działała. W międzyczasie powyłączałem w "msconfig" parę narzędzi toshiby żeby mi niepotrzebnie nie spowalniały systemu. I dziś chcąc pogadać przez skypa pokazał się błąd że kamera nie jest wspierana przez skypa i zeby zainstalować nowe stery. Tak też zrobiłem, instalka odinstalowała stare sterowniki i zainstalowała nowe... no i tutaj zaczynają sie schody. Od tej pory kamera nie działa w ogóle

Przy probie jej włączenia pojawia się komunikat "Inicjalizacja kamery nie powiodła się. Sprawdź kamerę, po czym uruchom ponownie aplikacje lub komputer". W menadżerze urządzeń kamery jako takiej nie widać. Jest tylko "Unknown Device" i domyslam sie ze to jest właśnie kamera. Stan urządzenia jest następujący "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)".

Odisnaslowywanie sterowników, restart, czyszczenie rejestru RegCleaner'em i ponowna instalacja sterowników nic nie daje Czy ma ktoś pomysł jak to rozwiązać?

PS. Win 7 x64 oryginalny. W "msconfig" wszystko włączone tak jak było na starcie

soviet100 - Sro Kwi 07, 2010 08:31

W Bios(ie) jest włączona?
TomC - Pią Kwi 09, 2010 01:18

soviet100 napisał/a:
W Bios(ie) jest włączona?


W żadnym Biosie w notebookach nie ma opcji włączenia lub wyłączenia kamerki. (przynajmniej te z którymi miałem kontakt - przeszło 200 różnych modeli :razz: )

MaReK - Pią Kwi 09, 2010 09:50

No właśnie ;) Aż wczoraj sam wlazłem do BIOSu bo nie pamiętałem o takiej opcji ;)

Ja myślę, że problem tkwi w driverze chociaż spotkałem się raz w życiu z uszkodzonym fizycznie urządzeniem montowanym w laptopie - nie identyfikował się wcale.

soviet100 - Sob Kwi 10, 2010 13:59

TomC napisał/a:
soviet100 napisał/a:
W Bios(ie) jest włączona?


W żadnym Biosie w notebookach nie ma opcji włączenia lub wyłączenia kamerki. (przynajmniej te z którymi miałem kontakt - przeszło 200 różnych modeli :razz: )


Bardzo często się z tym spotkałem oczywiście jeśli kamera jest wbudowana .

Frugas - Sob Kwi 10, 2010 15:48

Jak masz "Unknown Device" ściągnij np Eversta home tam jest zakładka sprzęt i zidentyfikuje Ci urządzenie :) wtedy będziesz wiedział do czego brakuje Ci driverów

Instalowałeś sam driver czy całość - Chicony Camera Assistant Software ?

TomC - Sob Kwi 10, 2010 19:58

soviet100 napisał/a:
Bardzo często się z tym spotkałem oczywiście jeśli kamera jest wbudowana .


To nie wiem jakie Ty notebooki spotykałeś.....

des - Sob Kwi 10, 2010 20:06

Z tego co wiem to opcja wyłączenia kamerki jest tylko z poziomu Windowsia.
Dam-Kam - Sob Kwi 10, 2010 20:12

co jest?! ja czekam na maila z info o odpowiedzi w temacie i nie dostaje a tu już 5 odpowiedzi :wink:

Więc koledzy sprawa wyglada tak - następnego dnia włączyłem lapka, pokazał się komunikat "Inicjalizacja kamery nie powiodła się. Sprawdź kamerę, po czym uruchom ponownie aplikacje lub komputer" czyli standard po czym włączył się program i kamera działa :shock: nie wiem co było, nie wiem co się stało ale ciekawi mnie to.

MaReK - Sob Kwi 10, 2010 20:24

Może się udpatnęły sterowniki i czekały na "uruchom ponownie" ? ;)