Zobacz temat - [r 200, 1.4 lpg ] problem z odpalaniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r 200, 1.4 lpg ] problem z odpalaniem

Surwil87 - Pią Kwi 09, 2010 00:18
Temat postu: [r 200, 1.4 lpg ] problem z odpalaniem
Witam otoz mam taki problem. Moja perla cala zime odpalala jak strzala a tu przyszly roztopy wilgoc i nagle tydz temu po ulewnych deszczch rano nie dalem odpalic samochodu. Kiedys mialem podobny problem i wymienilem swiece i bylo ok. teraz natomiast akumulator mi sie rozladowal ale gdy go podladowalem gdzy odpalam samochod widac ze samochod ciagnie ale na poczatku nie daje rady i dopiero po kilku sekundach nabiea mocy i odpala. Gdy chce odpalic po raz kolejny lampka abs mi nie gasnie. Jak myslicie czy moga to byc przewody ? mozliwe ze maja szczeliny i podczas wilgoci woda sie tam dostala czy to moze cos innego ?
Roman63 - Pią Kwi 09, 2010 14:00

Witam!
Problem ten wynika ze źle umieszczonej cewki, która jest w dolnej części silnika i pod wpływem wilgoci ma przebicie. Należy przenieść cewkę w inne, wyżej położone miejsce. Problemy powinny wówczas zniknąć.

wkn - Pią Kwi 09, 2010 14:02

Surwil87 napisał/a:
teraz natomiast akumulator mi sie rozladowal ale gdy go podladowalem gdzy odpalam samochod widac ze samochod ciagnie ale na poczatku nie daje rady i dopiero po kilku sekundach nabiea mocy i odpala.
miałem tak kiedyś w peugeocie i winny był akumulator, ale mogą to być też przewody WN
Surwil87 - Pią Kwi 09, 2010 15:14

wlasnie znow podlaczylem akumulator wyjalem przewody ktore widac byly poprzepalane, zakleilem tasma izolujaca przeciscilem kopulke i odrazu zero efektow, teraz czekam bo mozliwe ze to aku slaby i zobaczymy w czasie ;)