Zobacz temat - [R75] Ciężko wchodzą biegi ..
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Ciężko wchodzą biegi ..

xytras - Pią Kwi 09, 2010 06:44
Temat postu: [R75] Ciężko wchodzą biegi ..
witam - przedwczoraj nagle zaczęły wbijać się cięzko biegi wpierw 1 potem 2 , doszło do tego że nie mogłem wbić wstecznego w Poznaniu !! ! zauważyłem że na luzie ok - podejrzewam pompkę lub wsyprzęglik - o dziwo jak wracałem i wyjechałem z Poznania to już zaczeło działać poprawnie ...no ale nie lubie takich atrakcji więc chcę to zrobić .. po tych objawach można jednoznacznie wskazać czy to wysprzęglik czy pompa ?? bo podejrzewam jednak pompkę bo pedał nie podnosi się czasami.... wiem że na forum to juz było wałkowane..
wlodi1991 - Pią Kwi 09, 2010 08:26

Czy wskazać można tego nie wiem ale podam ci moj przypadek. 1 jade zaczeły mi biegi ciezko wchodzic i siadła pompa pol roku pozniej jade sobie wjechalem na parking i zostawilem samochod na noc przychodze rano wciskam perdal sprzęgła i pedal zostal w podlodze wychodzie patrze plama pod samochodem od razu do zbiorniczka z plynem od sprzegła pusto.... Samaochod do garażu na kanał i sie okazało ze padł wysprzęglik. Mam nadzieje że ci to pomoże w jakims stopniu. A co do pompy sprawdz przy pedale czy jest mokro i czy pompa nie jest zachlapana plynem.
Pieta - Pią Kwi 09, 2010 08:35

Sprawdź najpierw gdzie masz przecieki i ile płynu jest w zbiorniczku nad pedałem.
U mnie jak pedał zostawał w podłodze to skończyło się to na wymianie wysprzęglika.
Początkowo zostawał w podłodze na chwile, podniosłem go nogą i mogłem parę dni pojeździć. A po kilku takich próbach i uzupełnianiu płynu przyszedł dzień, że pedał wpadł i nic nie pomagało, podnoszenie, dolewanie, pompowanie, odpowietrzanie. Dobrze, że nie zastrajkował na mieście, tylko na parkingu.
W takim wypadku powinieneś mieć ślady płynu na łączeniu skrzyni i silnika.

0L0 - Pią Kwi 09, 2010 08:53

U mnie po takich objawach skończyło się na wymianie pompy, wysprzęglika i tarczy z dociskiem :D
kris-tofer - Pią Kwi 09, 2010 10:43

xytras, na sam wpierw odpowietrz :) dolej płynu do pompki i pojeździj, jeśli sytuacja będzie się powtarzać zacznij dopiero wtedy szukać przyczyny, nie ma co robić kosztów na samym początku.
szamanpl - Pią Kwi 09, 2010 21:08

OlO tak z ciekawości,gdzie serwisujesz swojego R