Zobacz temat - [R400, 99, 2.0] problem z odkecniem śrub zabezpieczających
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400, 99, 2.0] problem z odkecniem śrub zabezpieczających

Ulisses - Nie Kwi 11, 2010 15:03
Temat postu: [R400, 99, 2.0] problem z odkecniem śrub zabezpieczających
Mam problem z odkręceniem śrub zabezpieczających w tylnych kołach. Obecnie ośiadana złodziejka rozpadła się w momencie odkręcania. Wzór śrub zabezpieczających 2 wcięcia, które nie są zlokalizwane naprzeciwko siebie. Czy ma ktoś pomysł gdzie mógłbym to w W-wie odkecić bądź może dokupić tzw złodziejkę.
Z góry dziękuję za podpowiedzi

DANTE79R - Nie Kwi 11, 2010 15:42

Takiej nasadki nie dokupisz nigdzie ponieważ każda jest produkowana indywidualnie do zestawu. Jedyne wyjście to popytać u wulkanizatora być może mają specjalne nasadki ze specjalnymi wycięciami do odkręcania takich zabezpieczeń, lub mechanik i spawarka (przyspawa śrubę do nakrętki i odkręci kluczem)
Ulisses - Nie Kwi 11, 2010 15:54

No właśnie ta nasadka uległa uszkodzeniu, byłem u wulkanizatora i probował to spawać ale niestety śruba jest tak mocno dokecona że przy próbie odkecania złodziejka się łamie i już skończyła swoj żywot, teraz muszę to jakoś odkecić.
DANTE79R - Nie Kwi 11, 2010 19:16

Nie zrozumiałeś mnie. Chodzi mi o specjalną nasadkę do odkręcania takich wyrobionych zabezpieczeń. Ona wygląda tak jak zwykła nasadka na klucz tylko w środku ma ostre krawędzie coś w rodzaju spirali które wcinają się w uszkodzoną śrubę i za pomocą klucza ręcznego i jakiejś przedłużki w postaci np. rurki powinno się odkręcić. Nie każdy wulkanizator to ma ale możesz popytać.
Konix - Nie Kwi 11, 2010 19:57

Ostatnio też połamałem ząbki w nasadce i wykręcołem czymś takim:
http://www.narzedzie.com....sadka%20%20wykrętak%2017%20mm,%2038'.html
Trzeba dobrze nabić młotkiem i odkręcić. Pasującą naasadkę do śrub udało się kupić na złomie samochodowym.