Zobacz temat - [R420D 97]Zapala sie czerwona kontrolka oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420D 97]Zapala sie czerwona kontrolka oleju

domkapotomka - Czw Kwi 15, 2010 13:59
Temat postu: [R420D 97]Zapala sie czerwona kontrolka oleju
Po wyjechaniu z myjni i kompletnym czyszczeniu samochodu wraz z myciem silnika zapalila mi sie kontrolka oleju .samochod jest swiezo po wymianie filtra i nowego oleju.po dolaniu 2 litrow oleju wskaznik na bagniecie osiagnal max a kontrolka nie gasnie . Silnik pracuje rowno ,nie grzeje sie .teoretycznie wszystko jest ok . Kontrolka czasem w trakcie jazdy stopniowo gasnie ,pozniej znowu sie zapala.prosze o porade ,czy moze byc to uszkodzenie instalacji co powoduje zwarcie czy moze tez naruszenie kostki przez mycie silnika ? Rover 420D
Remigiusz - Czw Kwi 15, 2010 14:03

Sprawdź kostkę na czujniku ciśnienia oleju lub poruszaj i zobacz czy błąd nie znika.

I po co tu myc silnik same problemy tylko :mrgreen:

szoso - Czw Kwi 15, 2010 14:14

silnika się nie myje bo woda może dostać się do kostek czujników i później są takie a nie inne skutki typu że zapalają się kontrolki i wyskakują np. błędy silnika
domkapotomka - Czw Kwi 15, 2010 14:20
Temat postu: [R420D 97]Zapala sie czerwona kontrolka oleju
Sęk w tym ze ja nie chcialem myc silnika ,nawet o tym nie wspomnialem . To mial byc taki gest od kierownika myjni no i zadzialalo w druga strone ,coz sprawdze kostke i zobaczymy czy cos pomoze
wkn - Czw Kwi 15, 2010 22:49

Wysusz kostkę przewód na czujnik i sam czujnik bo może być w nim woda. jeżeli nie pomoże wymień czujnik nie jest drogi ok. 25 zł
bastek - Pią Kwi 16, 2010 00:30

szoso420 napisał/a:
silnika się nie myje bo woda może dostać się do kostek czujników i później są takie a nie inne skutki typu że zapalają się kontrolki i wyskakują np. błędy silnika

to nie zostawiaj auta na deszczu i nie myj go bo może zacząć rdzewieć.
Nie w tym rzecz, ja już trzy razy myłem silnik na ciśnieniówce i zawsze jest wszystko ok, zależy jak myjesz, gdzie i ile wody lejesz. Co do styków to kup sobie specyfik do nich i każdą wtyczne nim siknij, na długo będziesz miał spokój :wink:

domkapotomka - Pią Kwi 16, 2010 10:10

Dziekuje panowie za rade ,jeszcze dla pewnosci prosze powiedziec gdzie ten czujnik sie znajduje ?
szoso - Pią Kwi 16, 2010 10:11

przy filtrze oleju
Perez - Pią Kwi 16, 2010 10:17

domkapotomka napisał/a:
po dolaniu 2 litrow oleju wskaznik na bagniecie osiagnal max

A spusciles troche oleju teraz? Powinienes miec w polowie skali.
Czy miedzy min, a max nie ma 1 litra?

szoso - Pią Kwi 16, 2010 10:19

Perez napisał/a:
Powinienes miec w polowie skali.

ja mam zawsze do max, nic się nie stanie oby tylko nie było ponad max

domkapotomka - Sob Kwi 24, 2010 18:12

olej juz spuszczony bo bylo duzo ponad max,teraz jest rowno miedzy min a max ,zamowilem nowa kostke czujnika oleju ale jeszcze nie wymienilem bo nagle przestala sie swiecic . dziekuje jeszcze raz za dobre rady ,pozdrawiam