Zobacz temat - Nawigacja GPS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Nawigacja GPS

pajda - Pią Kwi 16, 2010 20:58
Temat postu: Nawigacja GPS
Witam,

zastanawiam się nad kupnem nawigacji do mojego auta, od roku jeżdżąc używam HTC Diamond+ automapa. Wszystko działa oczywiście dobrze, tylko ekran jest malutki, odczytując informacje o fotoradarze itp itd muszę skupić wzrok na miniaturowych ikonkach / literkach / cyfrach co za tym idzie jest to całkiem niebezpieczne.

Zastanawia mnie zakup jakiejś taniej i dobrej nawigacji. Na rynku jest dostępne wiele modeli z różnymi przekątnymi ekranu. Jaka była by najlepsza ? najbardziej optymalna ?

Ponad to niektóre nawigacje posiadają transmiter FM. Czy to oznacza, że można słuchać muzyki mp3 wprost z nawigacji w naszym aucie ? jak wygląda jakoś takiego dobrodziejstwa ?

Chciałbym również, żeby nawi była odblokowana co da możliwość wgrywania rożnych map itd

zainteresowała mnie ta
http://www.allegro.pl/ite...zaw_kurier.html

aczkolwiek chodzą słuchy, że posiada gorszy procesor gps w porównaniu do 50.1, przez co dłużej znajduje fix'a

może Tom Tom
http://www.allegro.pl/ite..._gwarancja.html

ale jak wygląda sprawa fotoradarów itd ? ( w ogóle czy jest lepszy od AutoMapy ?)

Goclever z BT
http://www.allegro.pl/ite..._bluetooth.html


z drugiej strony ma ktoś doświadczenie z samsungiem omnia 2 ? posiada Win Mobile wiec wgrania Automapy nie będzie stwarzało problemu, a ekran wydaję się być odpowiedni.
HTC HD 2- zbyt duży jak dla mnie
Iphone oferuję już nawigacje na swoją platformę ?

z góry dziękuje za wszelkie sugestie

zouza - Pią Kwi 16, 2010 21:01

Z tego co wiem na TomTom chyba nie da się wgrać żadnej innej mapy.
Paul - Nie Kwi 18, 2010 13:06

pajda napisał/a:
w ogóle czy jest lepszy od AutoMapy
Z tego, z czym miałem do czynienia, to oprogramowanie TT jest całkiem OK, ale mapy (jeżeli chodzi o Polskę) to najlepsze ma AM - największe pokrycie kraju i (może poza numeracją budynków) chyba najlepsza dokładność.
Co do Europy, to TT chyba, ale w Europie za dużo go nie sprawdzałem :bezradny:
Do navi TT jest b. trudno (o ile nie niemożliwe) wgranie czegokolwiek innego :(

kepo - Nie Kwi 18, 2010 13:10

ja polecam mio moov 500. Ekranik 4.7cala. Odblokowanie trwa doslownie kilka minut.

Nową kupisz za około 350zł

Dydo - Nie Kwi 18, 2010 13:30

Ja posiadam Mio moov 200. Nie pozostaje nic innego jak zakup karty pamięci i wgranie automapy, bo chodzi ogólnie bardzo dobrze, tylko mape PL mam z 2008 roku.
jaro12 - Nie Kwi 18, 2010 13:30

Ja mam Garmina i praca tego urządzenia jak i instalacja dodatkowych map czy oprogramowania nie ma przede mną już tajemnic. Dodatkowo mapy według mojego porównania są nieraz dokładniejsze niż automapa
LU - Nie Kwi 18, 2010 13:54

Z racji tego, że pracuję w firmie, która opiera się na technologii gps, pozwolę sobie dorzucić swoje 3 grosze:)

Osobiście używam i polecam TT:
- menu jest przejrzyste i proste w użytkowaniu (mega plus, bo AutoMapa już taka nie jest),
- fotoradary, tak samo jak i inne punkty sygnalizacyjne POI możesz aktualizować samemu - żaden problem,
- co do aktualizacji samych map - można ją zaktualizować samemu (tutoriale są na http://www.my-navia.pl/) - za pierwszym, drugim, trzecim, a nawet czwartym razem może nie wyjść, no ale nie można się tym zrażać, chociaż trochę kombinacji jest.

greg_szczytno - Pon Kwi 19, 2010 10:08

I ja dodam cos od siebie.
Sporo zajmuję się nawigacjami róznych producentów od tanich z biedronki po te z górnej półki
Moim skromnym zdaniem, stosunek jakości do ceny wygrywają produkty mio.
Duże ekrany, przystepna cena i łatwość rozblokowania

sobrus - Pon Kwi 19, 2010 11:13

Choć osobiście nie używam (bo mam smartphone) ale również myśle że najlepsze sa produkty MIO. Łatwo je odblokowac, ale niestety oryginalna mapa pozostawia nieco do zyczenia.
W rodzinie miałem MIO 200 i sprawowały sie bez zarzutu.

Co do samej mapy, to staram sie ostatnio nie używać Automapy. Niestety w paru przypadkach wyprowadziła mnie w pole tam, gdzie stara, paskudna i nieaktualna MapaMap 5.0 za 20zł poradziła sobie świetnie.

Dodatkowo Automapa ma słabe niestety kierowanie głosem. W Mapamap (tym za 20zł) komendy głosowe są trafniejsze i bardziej na czas. Niestety pokrycie ma marne.

Rozważałem zakup nowej AM6 ale chyba kupie sobie MapaMap 6.0 EASY za 55zł. Tym bardziej że cena jest bardzo atrakcyjna a widok 3D mi niepotrzebny. Oczywiście mapka ta działa równiez na zwykłych nawigacjach na Windows CE.