Zobacz temat - [R75] Alarm
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Alarm

grota10 - Wto Kwi 20, 2010 16:40
Temat postu: [R75] Alarm
Ktos pisal o tym problemie ale juz sie wyjasnilo u mnie jest nieco inaczej.Przy zalaczaniu alarmu migaja tylko kierunki a syrena milczy.Myslalem ze jej nie mam ale dzis sie do niej dostalem podlaczylem do aku i dziala.We wtyczce ktora sie podlacza do syreny brak napiecia a oprocz tego obok lezy luzno jeszcze jedna wtyczka nie wiem od czego.Bezpiecznik sprawdzalem nr 31 przy nogach pasazera tez oki.Gdzie dalej szukac??
Tak to wyglada

apples - Wto Kwi 20, 2010 16:56

Na czym polega problem?
U mnie jak zamykam też nie ma sygnału, a migają tylko kierunki. Jest to prawidłowe. Jak chcesz sprawdzić czy działa prawidłowo alarm to porostu otwórz drzwi jak jest uzbrojony.

grota10 - Wto Kwi 20, 2010 17:24

tak zrobilem.Pozamykalem wszystko oprocz komory silnika uzbroilem zamigaly kierunki i spokuj.Nacisnalem nastepnie czujnik zamkniecia pokrywy silnika ,kierunki zaczely migac ale sygnalu nie bylo.Wydaje mi sie ze kiedy migaja kierunki powinna wlaczyc sie tez syrena

[ Dodano: Wto Kwi 20, 2010 17:24 ]
no i co apples poradzisz cos?bo fura stoi pod blokiem

gustav.pl - Wto Kwi 20, 2010 17:40

Opuść szybę, zamknij samochód z kluczyka(nie pilotem) i przez otwarte okno otwórz drzwi. Powinna wtedy włączyć się syrena :smile: (jeśli jest sprawna) :wink:
grota10 - Wto Kwi 20, 2010 17:55

oki zaraz sprawdze i odpisze

[ Dodano: Wto Kwi 20, 2010 17:55 ]
zrobilem jak poradziles ale niestety mrugaja tylko kierunki.Trabke podlaczylem do aku i jest sprawnana 100%

sknerko - Wto Kwi 20, 2010 21:09

grota10 napisał/a:
zrobilem jak poradziles ale niestety mrugaja tylko kierunki.Trabke podlaczylem do aku i jest sprawnana 100%

Musisz podłączyć auto pod T4 bo wygląda że masz coś namieszane, taka syrena wiem że ma coś wspólnego z spryskami reflektorów i może ktoś coś namieszał, albo może miałeś kiedyś spryski lamp a teraz nie masz...

grota10 - Wto Kwi 20, 2010 21:29

kilka dni temu podpiolem.Nic nie widzial oprocz nie dzialajacej pompy.Cholerka trabka dziala a napiecie nie dochodzi jak sie nie da to pikus mam inne wazniejsze problemy.Dzieki serdeczne za dobre checi.Na zlocie sie widzimy?
sknerko - Wto Kwi 20, 2010 21:49

T4 jest w stanie sprawdzić alarm czy działa prawidłowo wiem bo mi PHJOWI sprawdzał. Planuję być na zlocie ale u mnie pewne to jest na 2 dni przed terminem :mrgreen:
grota10 - Wto Kwi 20, 2010 22:04

A wcisne Ci :mrgreen: -dzieki.Napisalem do SeniorA podobno ma wiedze w tym temacie moze pomoze.
SeniorA - Pią Kwi 23, 2010 19:47

W R75 są różnice w instalacjach alarmów. Podstawowy to z klaksonem niskotonowym zasilanym przez bezpiecznik 28 i powodujący dźwięk przez podanie minusa ( BCU ) na przekaźnik.Ze zdjęcia wynika grota10,że taki jest u Ciebie.
sknerko napisał/a:
taka syrena wiem że ma coś wspólnego z spryskami reflektorów
sknerko, masz rację ,bo jest z modułem w grodzi i zasilany z bezpiecznika 31 z wykorzystaniem przekaźnika sprysków reflektorów ( jest wspólny dla sprysków i alarmu ).Bardziej rozbudowane to z syreną BBUS lub dodatkowo z ochroną ultradźwiękową w kabinie.
Alarmem steruje BCU z udziałem modułu GM6 (immo ). Węzeł '' masy " jest w słupku prawych przednich drzwi przy zaślepce gumowej.i

apples - Pią Kwi 23, 2010 19:55

SeniorA napisał/a:
Alarmem steruje BCU z udziałem modułu GM6 (immo ).


GM6 to jest właśnie body controller, a EWS-3 to controler immobiliser.[/b]

SeniorA - Pią Kwi 23, 2010 20:42

SeniorA napisał/a:
Alarmem steruje BCU z udziałem modułu GM6 (immo )
powinno być: Alarmem steruje BCU ( GM6 ) z udziałem modułu immo.