Zobacz temat - [R75] Dlaczego warto wymienić filtr kabinowy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Dlaczego warto wymienić filtr kabinowy

slawx12 - Wto Kwi 20, 2010 21:12
Temat postu: [R75] Dlaczego warto wymienić filtr kabinowy
Korzystając z ładnej pogody postanowiłem wymienić dzisiaj filtr kabinowy. Po zdemontowaniu elementów podszybia wpadłem w lekkie osłupienie, gdy zobaczyłem, że 1/3 komory, w której znajduje się filtr wypełnia woda(a od kilku dni nie padał deszcz).Mało tego. że był on do połowy mokry(i zasyfiony jakby go nikt jeszcze nie wymieniał) to oprócz niego w wodzie moczył się częściowo moduł sterujący silnikiem. Okazało się, że kanał odpływowy był czymś zatkany, ale udało mi się udrożnić go za pomocą długiego śrubokrętu(znajduje się na wysokości środka obudowy filtra). Wykonałem oczywiście odgrzybienie całej instalacji nawiewowej. Tak więc radzę co jakiś czas sprawdzić czy konały odpływowe są drożne. Jednym z objawów niepełnej drożności (na co nie zwróciłem wcześniej uwagi) mogą być niewielkie kałuże pod samochodem, pomimo tego że myliśmy go dzień wcześniej i deszcz również od tamtej pory nie padał.
jpawel - Wto Kwi 20, 2010 21:40

Z zasady wymieniam filtr kabinowy systematycznie raz w roku lub przy każdej wymianie oleju, filtra powietrza oraz paliwa.
Jakby robię to w komplecie. Spotkałem już na filtrze kabinowym różne rzeczy, które wydaje się być normalnym zjawiskiem: pety z fajek, liście, kawałeczki gałązek czy obeschniętą trawę, jakieś "mikroskopijne" szczątki czegoś innego, włosy, czy nawet patyczki od lodów. Po prostu syf. Zmieniać i wąchać świeże powietrze :wink:

kris-tofer - Wto Kwi 20, 2010 21:51

slawx12, pewnie zaraz dostaniesz notę o poprawienie tematu :)
apples - Wto Kwi 20, 2010 22:39

slawx12 napisał/a:
Tak więc radzę co jakiś czas sprawdzić czy konały odpływowe są drożne.
poruszane wielokrotnie np. http://forum.roverki.eu/v...p=370726#370726
Trzeba tylko czytać i szukać.