Zobacz temat - [R 200 2.0SDI] Wymiana tarcz i klocków
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200 2.0SDI] Wymiana tarcz i klocków

kriss_one - Wto Kwi 20, 2010 22:49
Temat postu: [R 200 2.0SDI] Wymiana tarcz i klocków
W miniony weekend zabrałem się za wymianę klocków i tarcz hamulcowych. Przygotowałem się do tego zgodnie z tutorialami które znalazłem na stronie www.roverki.pl :) . No i niestety nie wymieniłem ani klocków ani tarcz bo zabrakło mi jednego klucza. W opisie zdejmowania tarcz było napisane że przykręcone są na dwie śruby i odkręcić można je śrubokrętem krzyżakowym. U mnie tarcze przykręcone są na dwie śruby ale z wejściem na torxa rozmiar chyba 40. Miałem torxy ale nie tak duże no i nie było sensu nic wymieniać.

W związku z tym mam pytanie czy w seryjnych modelach były te tarcze przykręcane na śruby z krzyżakiem czy torxy? Zastanawiam się czy ktoś już u mnie wcześniej nie zmieniał tarcz i nie podmienił tych śrub.

Jeżeli ktoś już zmieniał sam tarcze niech podzieli się swoimi doświadczeniami i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Może ktoś też ma tarcze przykręcone na torxy i zna rozmiar klucza jaki pasuje to by mi pomogło i nie kupowałbym całego zestawu...

Tak dla informacji kupiłem:
klocki ATE - 130 zł
tarcze Bosch - 238 zł

Remigiusz - Wto Kwi 20, 2010 23:36

Normalnie było na krzyżaki przykręcane ale widzę ze ktoś mądry u ciebie wymieniał tarcze i kupił Torxy :wink:

Ja w całym mieście takich śrub Torxow z stożkiem nie moglem kopić tylko krzyżaki :sad: Wielki PLUS Torxa jest ze można większa silą wykręcać i sie mniej głowa wyrabia, wiec łatwiej odkrecic śrubę. :wink: