Zobacz temat - [R214 Si Kat.] Alarm włącza się bez powodu.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 Si Kat.] Alarm włącza się bez powodu.

wilq - Sro Kwi 21, 2010 18:33
Temat postu: [R214 Si Kat.] Alarm włącza się bez powodu.
Od jakiegoś czasu moje auto ma dziwne omamy. Stoi sobie na podwórku jak co dzień i nagle zaczyna wyć alarm ni z tego nie z owego. Czasami włącza się w nocy czasem w dzień. Co może być tego przyczyną ? Bo ja osobiście się nie znam i nie mam pojęcia czym to może być spowodowane...
kasjopea - Sro Kwi 21, 2010 19:06

Może jakaś zabłąkana muszka lub inny owad? :wink:
wilq - Sro Kwi 21, 2010 19:24

ale jakim cudem może włączyć alarm ? a po zatym nic takiego nie zaobserwowałem xD
kasjopea - Sro Kwi 21, 2010 19:37

Jak to jakim cudem. Przecież jest czujka reagująca na ruch w środku.
wilq - Sro Kwi 21, 2010 19:39

acha no to teraz juz wiem ;p że jest xD ale to nie jest przyczyną żadnych owadów tam nie zarejestrowałem.
Szczygus - Sro Kwi 21, 2010 19:43

kasjopea, a mogłabyś mi powiedzieć gdzie takowa czujka się znajduje? Bo ja obawiam się, że takowej nie posiadam ;p jest to możliwe? ;)
Pluum - Sro Kwi 21, 2010 19:45

Sprawdż wiązkę w tylnej klapie, możliwe że jakieś kabelki tam się poprzecierały. Wpisz w szukajce bo trochę takich tematów było.

Miałam podobny problem, alarm włączał się bez powodu. Powodem napewno nie było żadne stworzonko, chyba że coś przeżyło przy mrozie -20st. Zabezpieczyliśmy wiązkę klapy, pod maską też było jakieś przebicie. Podobno jest zrobione i narazie mam spokój.

Ja też pierwszy raz słyszę o czujce ruchu w środku w 200-tce. Mógłby ktoś to zweryfikować - jest czy nie ma i ewentualnie gdzie ?? ?

wilq - Sro Kwi 21, 2010 19:50

czytałem już na tym forum sporo tematów z alarmem ale nie znalazłem nigdzie przypadku gdzie włączałby się on bez powodu
kasjopea - Sro Kwi 21, 2010 19:51

Szczygus, nie wiem dokładnie jak to jest w 200, ale w 400 jest na prawym słupku u góry. Coś takiego:
Szczygus - Sro Kwi 21, 2010 23:00

To ja widocznie czegoś takiego nie posiadam ;) Wygląda na to że w 200 był sam alarm z immo bez czujek w środku ;p
kasjopea - Sro Kwi 21, 2010 23:15

Sprawdź w instrukcji albo RAVE :razz: :wink:
wilq - Czw Kwi 22, 2010 10:02

wiesz to bardzo możliwe, bo jak zamykałem samochód od środka z pilota to alarm się nie włączał a ja siedziałem w środku
shilus82 - Czw Kwi 22, 2010 10:09

w mojej dawnej 200 też nie widziałem takiego czegoś, a w obecnej 400 jest, więc wniosek taki, że 200 tego nie mają, albo baaaaaardzo dobrze schowane, bo przez 2 lata nie znalazłem :)
wilq - Czw Kwi 22, 2010 10:10

dokładnie, ale wracając do mojego pytania nadal nie wiem czemu ten alarm się włącza ?!
kasjopea - Czw Kwi 22, 2010 10:18

Pluum, napisała Ci, co warto sprawdzić.
leszczu - Czw Kwi 22, 2010 13:59

To dokładnie nazywa się Ultradźwiękowa ochrona przedziału pasażerskiego
i występowało to jako opcja w R200 :wink:

Szczygus - Czw Kwi 22, 2010 17:25

Ciekaw jestem czy jest możliwość dołożenia czegoś takiego do fabrycznego alarmu ;)
Kot - Czw Kwi 22, 2010 17:31

sprawdz te krancowki co uruchamiaja Ci oswietlenie kabiny ;) moze ktoras nie laczy i tyle ;)
sTERYD - Czw Kwi 22, 2010 17:32

Szczygus, jest taka możliwość. niektóre egzemplarze były wyposażone w coś takiego i centralka jest przygotowana. trzeba tylko zamontować i podłączyć :cool:
joni_25x - Czw Kwi 22, 2010 17:49

Taki czujnik ultradzwiekowy dolozylem sobie do swojego rrr ale nie podlaczylem bo chyba nie mam instalacji :lol:

sluzy obecnie jako atrapa :mrgreen:

sTERYD - Czw Kwi 22, 2010 19:13

instalacji nie ma, kabelki trzeba pociągnąć, ale centralka ma odpowiednie gniazdka :cool:
Szczygus - Czw Kwi 22, 2010 19:32

Tylko mi teraz powiedz gdzie takowe cudo mogę kupić? ;p bo wpisywałem w allegro czujka i nic niema ;/

Edit: dobra, znalazłem coś takiego na allegro

http://allegro.pl/item997..._wyprzedaz.html

myślę, że się nada :) tylko jak to teraz podłączyć do centralki :roll:

sTERYD - Czw Kwi 22, 2010 19:57

ściągnąć RAVE i zobaczyć gdzie są wtyczki w centralce do czujników ruchu. chyba nawet wtyczki będą pasować z tych co w linku :cool:
joni_25x - Czw Kwi 22, 2010 20:33

sTERYD, a gdzie ta centralka alarmu sie znajduje???? :cool:
Szczygus - Czw Kwi 22, 2010 20:46

Może ja to nie sTERYD, ale też wiem gdzie jest ;p po lewej stronie u góry nad pedałem sprzędła taka czarna skrzynka, Będziesz ją widział jak się na dywaniku położysz to będziesz ją widział :)
jackelvis - Czw Kwi 22, 2010 21:31

Jak wcześniej już pisano - sprawdzałeś wiązkę tylnej klapy na zgięciu :?:

A jeśli tam ok to możliwe że:
- przełącznik od otwierania drzwi,
- przełącznik otwarcia zamka kluczykiem,
- blaszka zamka w tylnej klapie
- a może bezpiecznik oświetlenia bagażnik się nie trzyma jak należy.

joni_25x - Czw Kwi 22, 2010 21:37

Szczygus, THX gdzies w domu mam jeszcze okablowanie do czujnika ultradzwiekowego wiec wystarczy podciagnoc, wpiac i bedzie:ok:
Szczygus - Czw Kwi 22, 2010 22:27

wilq, problem rozwiązany czy nadal istnieje? sprawdzałeś sugestie nasze?
wilq - Sob Kwi 24, 2010 21:37

kable wyglądają w klapie na ok, ale zauważyłem że nie zawsze włącza się światło w bagażniku, i ten zamek jakoś dziwnie chodzi bo ostatnio trzeba mocno walnąć drzwiami bagażnika żeby się zamknął może to coś od tego ??
kasjopea - Sob Kwi 24, 2010 21:46

Jak najbardziej może mieć to związek.
wilq - Sob Kwi 24, 2010 21:48

to jak teraz dojść do tego co powoduje te włączanie alarmu ? bo generalnie mogę zamek rozkręcić ale czy sam dam rade cokolwiek tam zrobić ? a i jeszcze jedno w samochodzie nie włącza się oświetlenie wewnętrzne np. po otwarciu drzwi, można je włączyć przyciskiem nad kierowca tzn bardziej na środku, ale tez nie działa tak jak powinno nie ma to związku ??
kasjopea - Sob Kwi 24, 2010 22:11

A sprawdziłeś krańcówki, tak jak sugerował Kot?
wilq - Sob Kwi 24, 2010 22:15

nie sprawdzałem, a gdzie je znaleźć ? i co ew z nimi zrobić ?
kasjopea - Sob Kwi 24, 2010 22:20

Tutaj masz na zdjęciu pokazane http://forum.roverki.eu/v...t=kra%F1c%F3wki .
Musisz je przeczyścić.

wilq - Pon Kwi 26, 2010 15:33

Więc tak:
-sprawdziłem krańcówki co się okazało, wszystkie 4 zasyfione wyczyściłem no i 3 działają jak należy światełko się zapala, 4 zaś uszkodzona ułamana jest ta łopatka co jest odciągana przy zamykaniu drzwi dlatego ją odłączyłem, można tak ? nie będzie to z niczym kolidować ??
-zajrzałem jeszcze do zamka bagażnika, w końcu się zamyka delikatnie tak jak należy, ale jest jakiś problem ze światłem w bagażniku, generalnie wyczyściłem styk w zamku i powinno być ok wydaje mi się że końcówka od kabla jest walnięta bo jak nim poruszałem to błyskało światełko, aczkolwiek nie świeci na stałe dlatego też je odłączyłem, skoro jest odłączone nie powinno włączać to alarmu?

teraz uzbroiłem auto w alarm i czekam na efekty...

kasjopea - Pon Kwi 26, 2010 19:11

Kup krańcówkę i wymień tę uszkodzoną.
darek_wp - Pon Kwi 26, 2010 20:07

wilq napisał/a:
dlatego ją odłączyłem, można tak ?


Można ale czy za parę złotych warto ryzykować niezadziałanie alarmu?

wilq - Pon Kwi 26, 2010 20:13

tzn to jest rozwiązanie tymczasowe ciężko kupić popołudniu w niedzielę jaka kolwiek część do samochodu, a jeżeli alarm nie będzie się włączać teraz to będzie znaczyło że to to było przyczyną. Części oczywiście do kupie i wymienię bo muszę to samo zrobić z zamkiem od klapy bagażnika narazie czekam żeby sprawdzić czy to aby na pewno było od tego.
Haidi - Pon Kwi 26, 2010 20:28

Wydaje mi sie ze jesli nawet nie byloby tej krancowki to alarm nie powinien sie wlaczac... Krancowka dziala na zasadzie takiej ze robi przejscie, obwod zamkniety, gdy otwierasz wrota krancowka zamyka obwod i tak pali sie swiatelko w srodku ewentualnie na desce rozdzielczej... Gdy drzwi sa zamkniete obwod jest przerwany i nie ma przeplywu pradu... wypnij krancowke wtedy przejscia nie bedzie i tak jakby drzwi byłyby caly czas zamkniete, ta uszkodzona wypnij i zobacz jak bedzie...

Ja tak mam w swojej 400... u pasazera nie mam wcale bo mi przewod plusowy uciekl gdzies w slupek i nie moge go namacac, a masa wiadomo srobka co wchodzi w kaste.

Moge sie mylic ewentualnie niech ktos poprawi moja teorie...

wilq - Sro Kwi 28, 2010 12:22

Samochód stoi już 2 dzień z włączonym alarmem i nie wyje bez potrzeby chyba wszystko jest OK. Daje pomógł kilku osobom które mi tu podpowiadały co zrobić, wielkie dzięki.