Zobacz temat - [Rover 214i, 97r] wymiary tłumika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 214i, 97r] wymiary tłumika

wojzel - Czw Kwi 22, 2010 08:34
Temat postu: [Rover 214i, 97r] wymiary tłumika
Cześć, nie mogę znaleźć takiej informacji na forum, jest dużo pisane o firmach, dźwięku, wyglądzie.. a ja mam podstawowe pytanie, jak dobrać wymiary nowego "sportowego" tłumika końcowego do roverka który ma póki co wszystko w oryginale? Na stronach z tłumikami spotykam się z wymiarami np.

Długość całkowita: 620 mm
Wymiary puszki: 120*210*350 mm
Srednica końcówki: 2*76 mm
Długość końcówki: 250 mm
Średnica rury dolotowej: 50 mm

Powienienm teraz wejść pod auto i mierzyć jak jest obecnie i czy wymiary się pokrywają? który wymiar jest najważniejszy? Dziwne, że nigdzie nie mogę znaleźć artykułu na ten temat.. Będę zobowiązany jeśli ktoś mi podpowie co i jak..

dziadekc1 - Czw Kwi 22, 2010 16:09

odpowiedzia na Twoje pytanie bedzie pytanie...
powiedz dlaczego chcesz znac wymiary tlumnika koncowego skoro sportowe to tylko puszki... do ktorych musisz przyspawac haki mocujace ja do zderzaka i kawalek rury by polaczyc koncowy ze srodkowym... najlepiej odciac je ze starego i przyspawac do nowego "usportowionego" jest jeszcze mozliwosc zamocowania go za pomoca opaski w niektorych przypadkach...

wiec kwestia wielkosci pozostaje bez znaczenia

joni_25x - Czw Kwi 22, 2010 17:45

wojzel, a nie lepiej dorwac oryginalny sportowy tlumik od mocniejszej wersji rovera 200 tzn 200Vi badz 1.8 16v bo tez ladnie buczy:D
Wtedy zadne przerobki nie beda potrzebne :ok:

pozdro

wojzel - Czw Kwi 22, 2010 18:21

joni_25x napisał/a:
wojzel, a nie lepiej dorwac oryginalny sportowy tlumik od mocniejszej wersji rovera 200 tzn 200Vi badz 1.8 16v bo tez ladnie buczy:D
Wtedy zadne przerobki nie beda potrzebne :ok:


Pewnie że tak, tylko nie wiem jaki ten tłumik ma wygląd.. a nie ukrywam, że to też dla mnie istotne..

[ Dodano: Czw Kwi 22, 2010 18:21 ]
dziadekc1 napisał/a:
odpowiedzia na Twoje pytanie bedzie pytanie...
powiedz dlaczego chcesz znac wymiary tlumnika koncowego skoro sportowe to tylko puszki... do ktorych musisz przyspawac haki mocujace ja do zderzaka i kawalek rury by polaczyc koncowy ze srodkowym... najlepiej odciac je ze starego i przyspawac do nowego "usportowionego" jest jeszcze mozliwosc zamocowania go za pomoca opaski w niektorych przypadkach...

wiec kwestia wielkosci pozostaje bez znaczenia


nie wiedziałem, że potrzebny będzie kawałek rury żeby połączyć go ze środkowym, byłem do tej pory przekonany że po prostu nowy końcowy tłumik trzeba wsadzić w środkowy i przymocować do podwozia.. dzięki za uwagę na ten temat..

co do wymiarów, to jednak mają chyba znaczenie.. różnica w długości całkowitej pomiędzy tłumikami końcowymi różnych firm to jakieś 10cm.. czy motnując załóżmy ten krótszy, tłumik nie schowa się zbyt głęboko? a z kolei zakłając dłuższy, czy nie ma obawy że będzie on wystawał zbyt daleko?
poza tym, czy rozmiar puszki jest bez znaczenia? jej szerokość i wysokość? nie będzie problemu z montażem puszki która będzie wybitnie niedopasowana wymiarowo?

dziadekc1 - Pią Kwi 23, 2010 14:47

tak jak mowilem przez przyspawanie hakow mocujacych do tlumnika sam decydujesz jak duzo ma wystawac koncowka (odpowiednio ja obcinajac lub wyginajac nowa)