Zobacz temat - [R75] USTERKA regulacji elektryczna fotela kierowcy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] USTERKA regulacji elektryczna fotela kierowcy

sebols - Czw Kwi 22, 2010 18:15
Temat postu: [R75] USTERKA regulacji elektryczna fotela kierowcy
Co jakiś czas zapala mi się kontrolka poduszek i przestaje działać regulacja elektryczna fotela (wersja z pamięcią).
Oczywiście jak już mi kiedyś podpowiedzieliście sęk jest w "kostce" pod fotelem, wystarczy ją rozłączyć (część męska i żeńska) połączyć ponownie, aby wszystko wróciło do normy.
Jednak już mam dość ciągłego "nurkowania" i grzebania pod fotelem.
Próbowałem potraktować złącza sprayem i to nie jednokrotnie, efekt żaden.
Ostatnio trochę porozchylałem igłą "męskie" części kostki mając nadzieję, że to po poprawi styczność ich z częściami "żeńskimi", jednak znowu dziś przywitał mnie z radością komunikat o awarii poduszek.
Przychodzi mi tylko na myśl ucięcie końcówek i polutowanie kabli, ale może znacie jeszcze jakieś inne rozwiązanie ?

kris-tofer - Czw Kwi 22, 2010 18:33

Może te kable masz poplątane i stały się zbyt krótkie, gdy przesuwasz fotel kostki mogą lekko się rozłączać? Lub problem tkwi nie w kostkach, tylko w przełącznikach regulacji lub w silniczkach, gdzie mogła wkręcić się jakaś nić i silniczek czasami nie daje rady.
sebols - Czw Kwi 22, 2010 18:53

kris-tofer napisał/a:
Może te kable masz poplątane i stały się zbyt krótkie, gdy przesuwasz fotel kostki mogą lekko się rozłączać? Lub problem tkwi nie w kostkach, tylko w przełącznikach regulacji lub w silniczkach, gdzie mogła wkręcić się jakaś nić i silniczek czasami nie daje rady.


Najczęściej obserwuję to kiedy fotel jest opuszczony dość nisko, kiedy jest wyżej zdarz się to rzadziej.
Jak już wspominałem wystarczy tylko że rozłączę "kostkę" a wszystko wraca do normy, więc raczej wykluczam przełącznik i silnik.

kris-tofer - Czw Kwi 22, 2010 19:02

Popraw je jeszcze raz, okręć na ścisło izolacją i zobacz czy problem będzie powracał, przytwierdź je też do ramy fotela
sebols - Pon Kwi 26, 2010 21:14

kris-tofer napisał/a:
Popraw je jeszcze raz, okręć na ścisło izolacją i zobacz czy problem będzie powracał, przytwierdź je też do ramy fotela


OK, spróbuję i odpiszę czy pomogło.

[ Dodano: Pon Kwi 26, 2010 21:14 ]
Okręciłem taśmą izolacyjną kable, jeden z nich puściłem górą nad jakąś rurką od fotele i jest OK, dzięki za pomoc mam nadzieję że to wystarczy. :smile: